Do
góry
BBMIeyY

Mi Mix 3 – Premiera w październiku

Firma Xiaomi nie zwalnia tempa, najpierw otrzymaliśmy kombajn roboczy w postaci PocoPhone F1. Jego specyfikacja przywodzi na myśl flagowce od konkurencji za to w bezkonkurencyjnej cenie. Teraz natomiast Xiaomi zapowiedziało kolejne urządzenie Mi Mix 3.

Mix to seria telefonu od Xiaomi, które cechują się bardzo dużym współczynnikiem powierzchni ekranu do reszty telefonu. Dwie poprzednie generacje posiadały owy współczynnik na poziomie powyżej 90%. Wynik ten jest zadziwiająco dobry zwłaszcza iż modele Mix nie posiadają popularnego obecnie notch’a, a frontowa kamera znajduje się na dolnej ramce.

Na swoim twitterze Donovan Sung zamieścił zdjęcie smartfonu ze stajni Xiaomi z dopiskiem “Launching in October.”. Nie jest nie jest wielką tajemnicą iż zaprezentowane urządzenie to najnowsza generacja serii Mix.

W Mi Mix 3 pozbyto się nawet dolnej ramki co czyni z 3 generacji prawdziwie bezramkowy smartfon z ogromnym współczynnikiem powierzchni ekranu do telefonu. Kamera przednia została ukryta w górnej części smartfonu i wysuwa się przy pomocy specjalnego mechanizmu. Podobne rozwiązanie można było spotkać między innymi w smartfonie od firmy Oppo. Model Find X jako jeden z pierwszych smartfonów korzysta z takiego rozwiązania. Akurat firma Oppo postanowiła na wysuwającym się elemencie zamontować kamerę przednią, tylną jak i głośnik do rozmów. W przypadku Xiaomi Mi Mix 3 mamy informacje jedynie o kamerze frontowej.

Oczywiście smukłe ramki wyglądają wyjątkowo dobrze w połączeniu z brakiem notch’a, jednak pojawiają się obawy co do wytrzymałości urządzenia jak i mechanizmu wysuwającego kamerę. Jak to miało miejsce w przypadku Oppo Find X nie był wstanie zapewnić odpowiedniej sztywności telefonu w momencie użytkowania kamery co wpływało na niekorzystnie na całkowitą wytrzymałość.

Według informacji do jakich dotarł portal GizmoChina na pokładzie najprawdopodobniej znajdzie się Snapdragon 845, matryca 2K AMOLED, przednia kamera o rozdzielczości 20 Mpix czy też ładowanie bezprzewodowe. Brzmi to bardzo obiecująco zwłaszcza jeżeli taką specyfikację zestawimy z prawdopodobną ceną, która ma wynosić około 2 tys. złotych. Niestety brak informacji o reszcie specyfikacji.

Obecnie informacje, które dostaliśmy są jedynie szczątkowe, ale zdecydowanie jest na co czekać. Należy uzbroić się w cierpliwość i cierpliwie czekać na kolejne informacje na temat nowego Mi Mix 3.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!