Microsoft wyda własne kamery internetowe 4K zgodne z Windows Hello

Microsoft wyda własne kamery internetowe 4K zgodne z Windows Hello

Microsoft zamierza wypuścić własne kamery internetowe już w przyszłym roku. Zostaną one zaprojektowane specjalnie by wspierać funkcję Windows Hello odpowiadającą za rozpoznawanie twarzy mogące służyć jako metoda autentykacji użytkownika.

Kamery są skierowane dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10, będzie to pierwszy produkt w pełni zgodny ze standardem rozpoznawania twarzy oraz jedna z niewielu, która umożliwi dostęp do tej funkcji wszystkim użytkownikom. Obecnie na rynku znaleźć można zaledwie kilka urządzeń, które spełniają wymagane standardy, jednocześnie right from the box mogą korzystać jedynie nieliczni między innymi użytkownicy komputerów Surface, które notabene stworzył Microsoft.. O ile sama kamera internetowa może być dla wielu niepotrzebnym gadżetem to są informacje, e ma być ona zgodna także z konsolami Xbox, pełniąc funkcję swoistego Kinect’a.

Reklama

Microsoft planuje by nowe kamery podłączanie były przy pomocy złącza USB-C. Zabieg ten poza oczywistym podążaniem za nowym standardem, ma także drugie dno. Jednym z pierwotnych założeń było by kamera pasowała do Surface Hub 2, który ma zostać wyposażony właśnie w takie złącza, a jego premiera jest planowana na 2019.

Kamery kompatybilne z systemem Windows Hello będą swoistą przepustką Microsoftu do stworzenia środowiska bez haseł. Ma to między innymi związek z aktualizacją systemu Windows z października, w której dodano mechanizm WebAuthn. Jest to metoda potwierdzania danych w sieci Web, natomiast Microsoft chce do tych celów wykorzystywać właśnie rozpoznawanie twarzy. Takie rozwiązanie jest już dostępne między innymi na stronie Office 365.

Źródła:

  1. ZDNet
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!