MIUI dodaje 2 GB RAM dzięki aktualizacji!

MIUI dodaje 2 GB RAM dzięki aktualizacji!

Aktualizacja w sposób wirtualny rozszerza dostępną pamięć operacyjną telefonu. Przełoży się to na szybkość jego działania? 

MIUI dodaje 2 GB RAM 

Reklama

Chiński koncern Vivo jako jedna z pierwszych firm wprowadziła technologię rozszerzonej pamięci RAM na kilku swoich smartfonach. W urządzeniach Vivo 8 GB pamięci RAM potrafi funkcjonować jako 10 GB pamięci RAM w przypadku wytężonej pracy urządzenia.

MIUI 2 GB

Teraz podobne rozwiązanie wdraża Xiaomi. Najnowsza aktualizacja dla Redmi Note 10 Pro 5G wprowadza funkcję wirtualnej pamięci RAM. Polega ona na tym, że w momencie gdy fizyczna pamięć RAM nie jest wystarczająca telefon może przywołać część przestrzeni dyskowej i tymczasowo wykorzystać jako pamięć operacyjną rozszerzając dostępną o 2 GB.

Jednakże to rozwiązanie nie jest pozbawione wad – użytkownik traci część dostępnej pamięci oraz jest ona wolniejsza od swojego fizycznego odpowiednika. Jednakże wyniki zwiększonej wydajności były na tyle zadowalające, że postanowiono wprowadzić nową możliwość. Jest ona nieobowiązkowa i to użytkownik decyduje czy jest skłonny poświęcić część pamięci telefonu na rzecz zwiększenia jego wydajności. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Redmi Note 10 – poznaliśmy 4 świetne smartfony!

Dziś miała miejsce premiera zupełnie nowej serii smartfonów Redmi Note 10. Poznaliśmy aż 4 urządzenia, a ich ceny mogą przyprawić o niezły zawrót głowy!

Czytaj artykuł

Aktualizacja nie zawiera wiele więcej, niż funkcję wirtualnej pamięci RAM. Xiaomi nie wspomniało jeszcze o rozszerzeniu tej funkcji na inne smartfony. Najpewniej jednak chiński producent udostępni nową możliwość na resztę swoich smartfonów. 

Reklama

Sposób na zwiększenie wydajności

Nie tylko Xiaomi wprowadza oraz ulepsza technologię wirtualnego rozszerzenia dostępnej pamięci operacyjnej. Podobne działania w tym kierunku podejmują m.in. Huawei, Honor czy OPPO. Jednakże firmy tworzą własne, autorskie rozwiązania w tej kwestii.

Redmi Note 10 Pro
MIUI 2 GB

Możliwe, że ta opcja wkrótce stanie się normą w większości smartfonów. Obchodzi ona ograniczenia wynikające z możliwości montażu większej ilości fizycznej pamięci RAM. Może ona także działać w momentach, gdy telefon potrzebuje dodatkowej mocy obliczeniowej. Ta technologia funkcjonuje już od jakiegoś czasu na komputerach PC oraz laptopach. Jej funkcjonalność została już dostrzeżona, więc nic dziwnego, że producenci elektroniki chcą ją wdrożyć w smartfonach. 

Co sądzicie o tej technologii? Źródła: IndiaToday, GizChina, GSMArena, AdiMorahBlog

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!