Motorola i smartfony z serii Edge 30!

Motorola i smartfony z serii Edge 30!

Amerykańska Motorola po raz kolejny chce zawalczyć o najwyższe pozycje na światowym rynku smartfonów. Zaprezentowana przez nich seria Edge 30, a razem z nią modele: Neo, Fusion i Ultra, zdecydowanie daje im takie możliwości!

Reklama

Motorola Edge 30 Neo – tani smartfon z bezprzewodowym ładowaniem

Model Neo to zdecydowanie najtańszy smartfon z tej serii, który mimo niskiej ceny, również ma coś do zaoferowania! Na jego pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 695 5G, 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci na dane. Możliwości tego telefonu możemy przetestować na 120-hercowym, mierzącym 6,28 cala ekranie pOLED FullHD+.

motorola edge 30 neo

Za żywotność 155-gramowego urządzenia odpowiada bateria o pojemności 4020 mAh, którą szybko naładujemy dzięki technologii TurboPower o mocy 68 W. Niemałym zaskoczeniem w przypadku tego typu smartfona jest zdecydowanie obecność bezprzewodowego ładowania o mocy 5W.

Pozostając w temacie zaskoczeń, warto również wspomnieć o tym, co czeka na nas w pudełku przy zakupie edge 30 neo. Oprócz standardowego kabla USB typu C, znajdziemy tam również ładowarkę obsługującą wcześniej wspomnianą technologię TurboPower.

motorola edge 30 neo

Za ochronę edge 30 neo odpowiada certyfikat IP52, według którego smartfon jest całkowicie odporny na pył i przeciętny deszcz. Do robienia zdjęć i nagrywania filmów możemy wykorzystać dwie tylne kamery (64 oraz 13 Mpix) oraz jedną przednią (32 Mpix).

Niestety, telefonem tym nie nagramy najlepszej jakości wideo, ale dostępne możliwości jak najbardziej powinny wystarczyć zwykłym amatorom. Główna kamera pozwoli nam bowiem na nagranie filmów w 60 lub 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości FullHD.

Motorola Edge 30 Fusion – wydajny telefon w świetnej cenie

Wybór modelu Fusion zdecydowanie warto rozważyć w momencie, gdy jesteście zainteresowani kupnem produktu z serii edge 30, a dysponujecie nieco większym budżetem, niż w przypadku modelu neo. Tutaj co prawda nie dostaniecie funkcji ładowania bezprzewodowego, ale dla większości z nas raczej nie jest to kryterium „must-have”.

Na plus dla wariantu fusion przemawia jego wydajność, za którą odpowiada procesor Snapdragon 888+ 5G. Fusion dostępny jest z 8 lub 12 GB RAMU, a także z 128, 256 lub 512 GB pamięci na dane. W tym modelu pojawił się również nieco większy ekran, bowiem mówimy o Endless Edge Display w rozmiarze 6,55 cala.

Model ten jest już o 20g cięższy, na co – oprócz większego ekranu – wpływać może również „większa” bateria – 4400 mAh. Jeśli nie zależy nam na ładowaniu bezprzewodowym, to obecna również w tym modelu technologia TurboPower powinna nam zdecydowanie wystarczyć.

Jak zapowiada producent, jedno 10-minutowe ładowanie baterii może nam starczyć nawet na cały dzień pracy. Do tego typu „obietnic” jednak zawsze trzeba podchodzić z dystansem, bowiem liczby te mogą różnić się w zależności od intensywności i sposobu użytkowania.

Motorola Edge 30 Fusion to również certyfikat IP52, który chroni telefon przed pyłem i przeciętnym deszczem. W wykonywaniu zdjęć pomogą nam dwie tylne kamery (50 oraz 13 Mpix) oraz przednia (32 Mpix). Główną tylną kamerą nagramy wideo w 8K UHD (30 FPS), 4k UHD (60/30 FPS) oraz w FHD (60/30 FPS). Co więcej, wspomniany obiektyw pozwoli nam również na nagrywanie w rozdzielczości FHD w 960, 240 lub 120 FPS-ach.

Motorola Edge 30 Ultra – supermocny flagowiec od Motoroli?

Najmocniejszym z przedstawianych przez nas modeli z nowej serii Motoroli jest oczywiście Edge 30 Ultra. Tym razem mamy do czynienia z jeszcze wydajniejszym procesorem, a pierwszym skojarzeniem z wydajnością powinien być Snapdragon 8+ Gen 1. To właśnie on jest głównym filarem tego smartfona, do którego dobrać możemy 8 lub 12 GB RAM.

Podobnie jak w przypadku modelu Fusion – Ultra dostępny jest w wersji ze 128, 256 lub 512 GB pamięci na dane. Edge 30 Ultra to oczywiście największy telefon spośród 3 wymienionych propozycji, który dysponuje 6,67-calowym ekranem Endless Edge Display.

motorola edge 30 ultra

Za większym ekranem i bardziej pojemną baterią (4610 mAh) idzie oczywiście większa waga urządzenia, co daje nam wynik 198,5 g. Model Ultra ma również wszystko co potrzebne w kontekście ładowania, bowiem łączy ze sobą najlepsze cechy wcześniej opisanych smartfonów. Za „standardowe” ładowanie odpowiada technologia TurboPower 125W, co według producenta przekłada się na naładowanie smartfona w ciągu zaledwie 7 minut.

Edge 30 Ultra możemy również naładować bezprzewodowo, wykorzystując nawet do 50W mocy. Dodatkowym usprawnieniem jest funkcjonalność „10W wireless power sharing”, pozwalająca na bezprzewodowe ładowanie telefonu od drugiego telefonu lub innego urządzenia.

Niezmiennie w stosunku do Neo oraz Fusion, model Ultra również otrzymał certyfikat IP52, zabezpieczający smartfon przed pyłem i przeciętnym deszczem. Znaczącego ulepszenia doczekał się również segment aparatów, szczególnie jeśli spojrzymy na ich rozdzielczość. Na plecach smartfonu tym razem pojawiły się 3 aparaty (główny – 200, ultraszeroki kąt 114° – 50, portretowy – 12 [Mpix]).

Z przodu za to mamy do czynienia ze standardowym, 60-megapikselowym obiektywem. Główna kamera pozwoli nam na nagrywanie w: 8K UHD (30 FPS), 4K UHD (60/30 FPS), FHD (60/30 FPS) oraz w 4K UHD HDR10+ w 30 FPS-ach. W przypadku slow motion jest podobnie, bowiem dostajemy możliwość nagrywania w FHD w 960, 320 lub 120 klatkach na sekundę.

Reklama

Dostępność modeli – od kiedy i za ile?

Modele z serii Motorola Edge 30 dostępne są w sprzedaży od piątku 9 września 2022 roku. Model Edge 30 Neo w wersji 8/128 GB dostępny jest w 4 kolorach (czarny, biały, fioletowy, zielony) za 1899 zł. Za droższego Fusiona w identycznej wersji (8/128 GB), dostępnego w 3 kolorach (czarny, biały, niebieski), przyjdzie nam zapłacić 2999 zł. Na końcu stawki znajduje się model Ultra 12/256 GB, którego w białej lub stalowoszarej wersji możemy zdobyć za 4499 zł.

Motorola na premierę serii Edge 30 uruchomiła specjalną promocyjną sprzedaż pod nazwą Flash Sale! Od 9 września (9:00) do 11 września (23:59) model Fusion zdobędziemy 300 zł taniej (2699 zł), zaś model Ultra aż 500 zł taniej (2999 zł)! Co więcej, przy zakupie modelu Neo do końca września wszyscy klienci otrzymają prezent w postaci Lenovo Smart Clock!

Oferta Motoroli dostępna jest w salonach Plus i Play, a najnowsze smartfony z serii Edge 30 znajdziemy w większości elektromarketów.

ŹRÓDŁO: Motorola

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji