Motorola pokaże nowy smartwatch tego lata!

Już w te wakacje Motorola zaprezentuje własny nowy smartwatch, który dodatkowo będzie działać w oparciu o system WearOS od Google.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Motorola, która obecnie znana jest raczej z budżetowych i średnio półkowych smartfonów, ma już niedługo zaprezentować własny smartwatch. A właściwie aż trzy nowe smart zegarki, które będą działać w oparciu o system WearOS. Modele będą odróżniać się od siebie kształtem oraz designem. Dwa z nich mają być okrągłe, a jeden kwadratowy – ten szczególnie może przywodzić skojarzenia do Apple Watcha.

Klasyka i modernizm

Pierwsze dwa okrągłe zegarki mają nawiązywać do klasycznych konstrukcji. Te już od wielu lat należą do kanonu mody męskiej. Jednocześnie okrągłe zegarki z systemem WearOS na pokładzie są właściwie standardem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły do tego momentu był OPPO Watch. To się może niedługo zmienić, bo ostatni zegarek, jaki ma pokazać Motorola ma mieć kształt prostokąta.

Moto G Smartwatch

Zegarki będą należeć do dwóch odmiennych serii. Pierwszą z nich jest Moto G Smartwatch, która zaoferuje jeden nieco bardziej budżetowy model. Tutaj właśnie pojawi się jeden z dwóch okrągłych modeli smart zegarków. Ma to być jednocześnie wersja bardziej sportowa od dwóch pozostałych, o których za chwilę. Spodziewamy się, że ten model zostanie wykonany z nieco gorszych materiałów, ale znajdzie to swoje odwzorowanie w niższej cenie.

W przypadku podzespołów Motorola ma postawić na najnowsze dostępne rozwiązania. Zgodnie z przeciekami na pokładzie nie zabraknie takich sensorów jak GPS czy modułu NFC do płatności zbliżeniowych. W przypadku procesora w tańszym modelu wybór padnie najpewniej na układ Snapdragon Wear 4100. Z kolei ładowanie ma odbywać się w standardzie Qi.

Moto Watch One

Druga linia smart zegarków ma być nieco droższa od Moto G, jednak zaoferują między innymi lepsze materiały czy dwa kształty do wyboru. Jeden z dwóch zegarków będzie klasycznie okrągły, a drugi prostokątny. Obydwa będą dzielić właściwie te same podzespoły czy parametry. Różnice mogą pojawić się w zastosowanych ekranach oraz rozmiarze baterii. To może wynikać bezpośrednio z kształtu oraz dostępnego miejsca w obudowie.

Tutaj podobnie jak w przypadku zegarka Moto G, sercem będzie procesor Snapdragon Wear 4100, tym razem w wersji z plusem. Do tego oczywiście GPS i NFC. Niewykluczone, że pojawią się dwie wersje, jedna ze wsparciem Wi-Fi, a druga oferująca łączność eSIM. Ciekawostką są także szklane plecki, które widoczne są na jednym ze zdjęć, które ujrzały światło dzienne. Na podstawie tej jednej fotografii trudno ocenić, czy przedstawia on model Moto G czy też Moto Watch One.

Premiera?

motorola smartwatch

Zgodnie z tym, co na swoim twitterze napisał Felipe Berhau, który uważnie śledzi poczynania Motoroli, premiery odbędą się w wakacje. Najpierw światło dzienne ma ujrzeć zegarek Moto G, w czerwcu tego roku. Z kolei w lipcu zobaczymy dwa smartwatche Moto Watch One.

Ciekawostka dotyczy natomiast samego producenta nowych smart zegarków. Pomimo całkiem logicznego osądu, nie projektuje ich i nie produkuje Motorola, a eBuyNow. Już jakiś czas temu nabyli oni prawa do znaczenia logiem Motoroli produkowanej przez siebie elektroniki ubieralnej. Co ważne nie będzie to ich rynkowy debiut, bo odpowiadali oni między innymi za 3. Generacje zegarka Moto 360 sprzed dwóch lat.

Źródła: NotebookCheck #1, #2, Twitter

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez