Składaki to za mało? Motorola zaprezentowała urządzenie ze… ZGINANYM wyświetlaczem

Składaki to za mało? Motorola zaprezentowała urządzenie ze… ZGINANYM wyświetlaczem

Motorola znowu pokazuje, że nie zamierza czekać na pomysły konkurencji. W trakcie wydarzenia Lenovo Tech World ’23, przedstawiciele marki zaprezentowali koncepcyjne urządzenie, na które można zareagować tylko w jeden sposób – po prostu wow!

Motorola po raz kolejny udowadnia, że chce się wyróżniać na światowym rynku, przez co stara się wyprzedzić konkurencję o kilka dodatkowych kroków!

W ramach eventu Lenovo Tech World ’23 mieliśmy okazję zobaczyć nowe funkcje oparte o możliwości AI, a także wyjątkowe urządzenie z elastycznym ekranem!

Reklama

Motorola: nie ma czasu do stracenia

Zaledwie kilka dni temu Motorola udostępniła specjalne materiały z okazji obchodów 95. rocznicy powstania tej marki. Dzięki zapoznaniu się z tym powrotem do przeszłości, mogliśmy „zobaczyć”, jak wyglądał świat technologii w 1928 roku.

Motorola - rozwój marki
źródło: TechnoStrefa

Oprócz nostalgicznych wspomnień, Motorola zapowiedziała także szereg interesujących zmian, które miały pomóc w dalszym rozwoju historii marki. Choć brakowało tam konkretów, pojawiły się informacje o pracach nad wprowadzeniem innowacji opartych na sztucznej inteligencji i nowych formatów urządzeń.

Nikt raczej nie spodziewał się, że zaledwie kilka dni później – podczas eventu Lenovo Tech World ’23 – będziemy mieli okazję usłyszeć dużo więcej na temat technologii opartych o AI, czy też zobaczyć nowe, wyjątkowe urządzenie!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

95-lecie marki Motorola! Co zmieniło się od 1928 roku?

Motorola to jeden z producentów, który najbardziej przyłożył się do rozwoju mobilnych technologii na całym świecie. Od 1928 roku zaprezentowali masę innowacyjnych urządzeń, bez których nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy obecnie!

Czytaj artykuł

„Smartfon” z adaptacyjnym ekranem

Jeśli określenie to brzmi dość nietypowo, to z każdym kolejnym krokiem można zaskoczyć się jeszcze bardziej. W ramach wspomnianego wcześniej wydarzenia, Motorola zaprezentowała swoje „nowe urządzenie koncepcyjne”.

Motorola - urządzenie z adaptacyjnym ekranem
Motorola Belmont project in Chicago, IL on Thursday October 19, 2023. Photographer: Christopher Dilts / Motorola

W urządzeniu, które możemy dowolnie zginać i nadawać mu wymyślne kształty, znalazł się elastyczny ekran pOLED o rozdzielczości FHD+. Choć wyświetlacz ma przekątną 6,9 cala, to po ustawieniu urządzenia w pozycji pionowejprzestrzeń robocza zmniejsza się do ekranu o przekątnej 4,6 cala.

Motorola - urządzenie z adaptacyjnym ekranem
Motorola Belmont project in Chicago, IL on Thursday October 19, 2023. Photographer: Christopher Dilts / Motorola

Z nowego urządzenia od Motoroli będzie można rzecz jasna korzystać jak z standardowego telefonu z Androidem, na przykład gdy ten leży na płasko. Jeśli jednak postanowimy wybrać się w wycieczkę, zamiast chować je do kieszeni, możemy… owinąć urządzenie wokół naszego nadgarstka!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

motorola razr 40 ultra taniej tuż przed premierą Samsunga Galaxy Z Flip5!

Jeśli w ostatnim czasie rozważaliście zakup składanego smartfona z klapką, to motorola wyciąga do Was pomocną dłoń. Tylko do 4 sierpnia, za model motorola razr 40 Ultra zapłacicie nawet… 500 zł taniej!

Czytaj artykuł
Reklama

Motorola x AI

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i pojawianiem się kolejnych zastosowań na rynku, Motorola również pochyliła się w tym kierunku. Firma opracowuje generatywny model AI, który „jest w stanie lokalnie działać na urządzeniu, dając użytkownikom możliwość dostosowania smartfona do ich osobistego stylu”.

Przykładowo, użytkownicy smartfonów Motorola mogą „przesłać lub zrobić zdjęcie swojej odzieży, a następnie wygenerować z pomocą sztucznej inteligencji obrazy (tapetę ekranową), które pozwolą spersonalizować urządzenie”.

Motorola - urządzenie z adaptacyjnym ekranem
Motorola Belmont project in Chicago, IL on Thursday October 19, 2023. Photographer: Christopher Dilts / Motorola

Oprócz wyżej wspomnianego przykładu, firma przygotowała kilka dodatkowych, przydatnych funkcji na urządzenia mobilne, opartych właśnie na wciąż odkrywanych możliwościach sztucznej inteligencji.

MotoAI – Twój osobisty asystent!

Jak czytamy w oświadczeniu marki, „Lenovo opracowuje również asystenta osobistego do komputerów i smartfonów”. Wspomniany model sztucznej inteligencji ma cały czas się uczyć i dostosować do oczekiwań użytkowników.

Zeskanuj dokumenty dzięki 2.0 Mobile Doc Scan

W dzisiejszych czasach coraz więcej zadań wykonujemy przez internet i nie inaczej stało się właśnie ze skanowaniem. Aby usprawnić to zadanie swoim użytkownikom, „Motorola wprowadziła model koncepcyjny AI, który w jeszcze doskonalszy sposób sięga po możliwości dostępne obecnie w oprogramowaniu aparatów fotograficznych”.

Motorola - 2.0 Mobile Doc Scan

Dzięki temu – poprzez minimalizację zagięć i cieni – zeskanowane przez nas zdjęcia, czy dokumenty będą jeszcze ostrzejsze i bardziej wyraźne!

Motorola - 2.0 Mobile Doc Scan

Nie masz czasu czytać? AI streści Ci wiadomości

Kolejną z zaprezentowanych funkcji opartych o AI jest streszczanie tekstów, które ma pomóc w zwiększaniu produktywności użytkowników. Sztuczna inteligencja może przeanalizować nasze wiadomości, e-maile, czy inne dokumenty, a następnie utworzyć z nich podsumowanie z najważniejszymi informacjami.

Poufność danych na pierwszym miejscu

Ostatnią nowością jest maskowanie poufnych treści, które może przydać nam się na przykład przed wysłaniem zrzutu ekranu do drugiej osoby.

Motorola - maskowanie poufnych treści

Funkcja ta – dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu obszarów zawierających zdjęcia profilowe oraz imiona i nazwiskaautomatycznie je zamaże i przygotuje nasz obraz do wysyłki.

Co myślicie o nowościach zaprezentowanych przez Motorolę? Co wzbudziło w Was większe zainteresowanie – urządzenie ze zginanym ekranem, czy funkcje AI?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Motorola

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!