VIGOR GK71 SONIC BLUE

MSI VIGOR GK71 SONIC teraz również z niebieskimi przełącznikami!

Każdy, kto na co dzień korzysta z klawiatury mechanicznej, zapewne zdaje sobie sprawę, że jednym z najważniejszych czynników są… przełączniki. Wie o tym również MSI, które zaprezentowało VIGOR GK71 SONIC w wersji BLUE SWITCHES.

Awatar Kamil Malczyk

Każdy, kto na co dzień korzysta z klawiatury mechanicznej, zapewne zdaje sobie sprawę, że jednym z najważniejszych czynników są… przełączniki. Wie o tym również MSI, które zaprezentowało VIGOR GK71 SONIC w wersji BLUE SWITCHES.

Tajwański producent między innymi sprzętu dla graczy wypuścił właśnie nowy wariant swojej klawiatury mechanicznej z niebieskimi przełącznikami.

Oficjalna data premiery miała miejsce już ponad rok temu, choć od tamtej pory na rynku był dostępny jedynie wariant z czerwonymi przełącznikami.

MSI VIGOR GK71 SONIC
w wersji BLUE SWITCHES!

Jeśli jesteście fanami tajwańskiej firmy MSI albo po prostu na co dzień korzystacie z ich sprzętu, to powinniście zainteresować się ich najnowszym produktem. W zasadzie nie mówimy tu o nowym produkcie, a o nowej wersji, czyli klawiaturze VIGOR GK71 SONIC z niebieskimi przełącznikami. Ta zadebiutowała na polskim rynku w styczniu ubiegłego roku, a od tamtej pory była dostępna jedynie z czerwonymi przełącznikami.

VIGOR GK71 SONIC BLUE

Teraz jednak MSI postanowiło uszczęśliwić miłośników głośnych i charakterystycznych kliknięć, prezentując VIGOR GK71 SONIC – BLUE SWITCHES. Na jej pokładzie znajdują się autorskie przełączniki Sonic Blue, które MSI opracowało we współpracy z renomowanym producentem – firmą Kailh. Według producenta, są to jedne z najlżejszych przełączników na świecie, oferujących krótki czas reakcji i lekki opór podczas naciśnięć.

VIGOR GK71 SONIC BLUE

Wrażenia z gry dodatkowo poprawią Wam nasadki MSI ClearCaps „pozwalające uzyskać żywszy efekt RGB dla poszczególnych klawiszy”. W VIGOR GK71 SONIC znalazło się także miejsce na dwudotykowe pokrętło głośności i dedykowane klawisze multimedialne. Nie należy zapominać także o dołączonej, wysokiej jakości podkładce pod nadgarstki z funkcją zapamiętywania kształtu, która dodatkowo może poprawić komfort podczas pisania.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Ergonomiczny fotel dla gracza? Test Endorfy Meta

Rynek foteli komputerowych zdominowały kubełkowe konstrukcje, inspirowane siedzeniami jakie można znaleźć w bolidach F1 czy generalnie samochodach tworzonych z myślą o wyścigach. Endorfy Meta stoi w opozycji do tego trendu. I bardzo dobrze!

Czytaj artykuł

Klawiatura od MSI
w dwóch wersjach przełączników

Jak wspominaliśmy wcześniej, klawiatura MSI VIGOR GK71 SONIC, oprócz wersji BLUE SWITCH, jest także dostępna w wariancie RED SWITCH. Te są zdecydowanie lepszym wyborem dla osób, które chcą przełączniki mechaniczne, ale jednocześnie zależy im na gładkim ruchu i niezbyt głośnej pracy klawiszy. Oba warianty w przypadku klawiatury od MSI to klawisze z siłą nacisku 45g i wyraźnie wyczuwalnym momentem aktywacji.

VIGOR GK71 SONIC BLUE

Jak to bywa w większości klawiatur mechanicznych dla graczy, GK71 obsługuje oświetlenie RGB, którym możecie zarządzać za pomocą wbudowanych ustawień lub oprogramowania MSI Mystic Light. Klawiatura ta obsługuje oczywiście 100-procentowy anti-ghosting, dzięki czemu, w trakcie gry nie musicie się martwić, że wciśnięcie któregoś z klawiszy nie zostanie odczytane przez system. Samo urządzenie jest wykonane z „wytrzymałego stopu aluminium klasy lotniczej”, a na jego spodzie znalazł się „system prowadnic do kabli w kształcie litery X, który zapobiega rozciąganiu i ciągnięciu kabli”.

VIGOR GK71 SONIC BLUE

Pokrętło głośności z systemem dual Touch pozwala za to na sterowanie odtwarzania multimediów. Co więcej, jeśli pokrętło nie przypadnie Wam do gustu, to zawsze macie do dyspozycji fizyczne przyciski, zlokalizowane na powierzchni klawiatury. Warto również pamiętać, że pamięć wewnętrzna tego urządzenia pozwala na przechowywanie aż do 3 spersonalizowanych profili jednocześnie! Jeśli zainteresujecie się nabyciem tego urządzenia, musi być przygotowani na wyłożenie 579 zł, bowiem to właśnie tyle wynosi sugerowana cena producenta.

Jakie wrażenie wywarła na Was nowa klawiatura od MSI w nowym wariancie? Korzystacie na co dzień z klawiatury mechanicznej, a jeśli tak, to jakie przełączniki lubicie najbardziej?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa MSI

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez