Myśl po polsku udowadnia, że my też umiemy w światowe innowacje

Myśl po polsku udowadnia, że my też umiemy w światowe innowacje

O Polakach, jako takich można powiedzieć wiele, ale nie można nam odmówić, że na wynalazkach i innowacjach znamy się jak mało kto. Kamizelka kuloodporna, walkie-talkie czy wycieraczki samochodowe – to wynalazki z przeszłości. Niemniej Polacy wciąż zaskakują pomysłowością, co udowadnia program Myśl po polsku.

Czym w sumie jest Myśl po polsku?

Reklama

Sama inicjatywa jest stosunkowo nowym pomysłem i przybrała formę, która jest aktualnie bardzo popularna zarówno wśród młodszych jak i starszych widzów. Cykl filmów oraz podcastów o tematyce popularnonaukowej ma jeden zasadniczy cel – przybliżyć Wam „wkład młodych polskich naukowców i wynalazców oraz instytucji badawczych w rozwój krajowej i światowej nauki i techniki”.

Pod tym bardzo ładnym stwierdzeniem kryje się znacznie większa idea niż tylko edukowanie o aktualnych dokonaniach polskich pionierów technologii. Programy mają także zachęcić, przede wszystkim młode osoby do odkrywania nowych rzeczy, bardziej kreatywnego myślenia o przyszłości i rozwiązywania otaczających nas problemów. Niemniej nikt tutaj nie mówi, że wśród nas nie ma starszych wynalazców, którzy niejednokrotnie potrafią zaskoczyć.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

PayEye – płatności ze skanem siatkówki zamiast pinu?

Nadchodzi rewolucja płatności bezdotykowych! Za sprawą PayEye będziecie mogli dokonać transakcji za pomocą skanu Waszej siatkówki oka.

Czytaj artykuł

Jednocześnie Myśl po polsku ma jeszcze jeden cel, o którym swoją drogą piszą jako pierwszym na stronie. Aktualnie panuje przekonanie, niestety dość krzywdzące, że wszystkie przełomowe wynalazki, które odmieniły losy świata pochodzą z Zachodu. Oczywiście nie jest to prawda, a wiele innowacyjnych pomysłów, z których korzystamy do dziś narodziło się i urzeczywistniło w kraju nad Wisłą.

Innowacje na każdym kroku

O ile takie rzeczy jak kamizelka kuloodporna czy walkie-talkie zmieniły świat już lata temu, to młodzi konstruktorzy, startupy czy nawet pasjonaci pracujący w domowym zaciszu mają szansę stworzyć coś co odmieni aktualną rzeczywistość. Wśród nich na pewno można wspomnieć o systemie płatności „oczami”, o którym już kiedyś pisaliśmy. Polacy odpowiadają jednak nie tylko za ciekawe pomysły z kategorii fintech, ale i innowacyjne podejście do konstruowania łazików do zadań specjalnych, o czym możecie posłuchać niżej.

Więcej ciekawostek ze świata polskiej myśli technicznej znajdziecie bezpośrednio na stronie projektu Myśl po polsku. Są obecni także w serwisie Spotify, gdzie możecie słuchać ich podcastów oraz na platformie YouTube, gdzie dostępne są materiały wideo w ich wykonaniu.

Reklama

A czy ty jesteś innowacyjny?

Osoby odpowiedzialne za program Myśl po polsku przygotowały także konkurs. Samo zadanie jest banalnie proste – Pokaż swój sposób na innowacyjność, niemniej wymaga nieco kreatywności i ciekawego pomysłu. Tym samym idzie w parze z tym, co twórcy chcą przekazać w swoich materiałach. Co do samych zasad, format zgłoszenia jest dowolny – film/zdjęcie/opis. Najważniejsze jest kreatywne podejście. Formularz zgłoszeniowy jak i regulamin znajdziecie poniżej.

Nie może być konkursu bez nagród. Za pierwsze miejsce możecie zgarnąć projektor inteligentny. Dwa pozostałe miejsca na podium otrzymają kolejno ładowarkę bezprzewodową z opcją dezynfekcji UV oraz drona. Powodzenia!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!