Myśl po polsku

Myśl po polsku udowadnia, że my też umiemy w światowe innowacje

O Polakach, jako takich można powiedzieć wiele, ale nie można nam odmówić, że na wynalazkach i innowacjach znamy się jak mało kto. Kamizelka kuloodporna, walkie-talkie czy wycieraczki samochodowe – to wynalazki z przeszłości. Niemniej Polacy wciąż zaskakują pomysłowością, co udowadnia program Myśl po polsku.

Czym w sumie jest Myśl po polsku?

Sama inicjatywa jest stosunkowo nowym pomysłem i przybrała formę, która jest aktualnie bardzo popularna zarówno wśród młodszych jak i starszych widzów. Cykl filmów oraz podcastów o tematyce popularnonaukowej ma jeden zasadniczy cel – przybliżyć Wam „wkład młodych polskich naukowców i wynalazców oraz instytucji badawczych w rozwój krajowej i światowej nauki i techniki”.

Pod tym bardzo ładnym stwierdzeniem kryje się znacznie większa idea niż tylko edukowanie o aktualnych dokonaniach polskich pionierów technologii. Programy mają także zachęcić, przede wszystkim młode osoby do odkrywania nowych rzeczy, bardziej kreatywnego myślenia o przyszłości i rozwiązywania otaczających nas problemów. Niemniej nikt tutaj nie mówi, że wśród nas nie ma starszych wynalazców, którzy niejednokrotnie potrafią zaskoczyć.

Jednocześnie Myśl po polsku ma jeszcze jeden cel, o którym swoją drogą piszą jako pierwszym na stronie. Aktualnie panuje przekonanie, niestety dość krzywdzące, że wszystkie przełomowe wynalazki, które odmieniły losy świata pochodzą z Zachodu. Oczywiście nie jest to prawda, a wiele innowacyjnych pomysłów, z których korzystamy do dziś narodziło się i urzeczywistniło w kraju nad Wisłą.

Innowacje na każdym kroku

O ile takie rzeczy jak kamizelka kuloodporna czy walkie-talkie zmieniły świat już lata temu, to młodzi konstruktorzy, startupy czy nawet pasjonaci pracujący w domowym zaciszu mają szansę stworzyć coś co odmieni aktualną rzeczywistość. Wśród nich na pewno można wspomnieć o systemie płatności „oczami”, o którym już kiedyś pisaliśmy. Polacy odpowiadają jednak nie tylko za ciekawe pomysły z kategorii fintech, ale i innowacyjne podejście do konstruowania łazików do zadań specjalnych, o czym możecie posłuchać niżej.

Więcej ciekawostek ze świata polskiej myśli technicznej znajdziecie bezpośrednio na stronie projektu Myśl po polsku. Są obecni także w serwisie Spotify, gdzie możecie słuchać ich podcastów oraz na platformie YouTube, gdzie dostępne są materiały wideo w ich wykonaniu.

A czy ty jesteś innowacyjny?

Osoby odpowiedzialne za program Myśl po polsku przygotowały także konkurs. Samo zadanie jest banalnie proste – Pokaż swój sposób na innowacyjność, niemniej wymaga nieco kreatywności i ciekawego pomysłu. Tym samym idzie w parze z tym, co twórcy chcą przekazać w swoich materiałach. Co do samych zasad, format zgłoszenia jest dowolny – film/zdjęcie/opis. Najważniejsze jest kreatywne podejście. Formularz zgłoszeniowy jak i regulamin znajdziecie poniżej.

Nie może być konkursu bez nagród. Za pierwsze miejsce możecie zgarnąć projektor inteligentny. Dwa pozostałe miejsca na podium otrzymają kolejno ładowarkę bezprzewodową z opcją dezynfekcji UV oraz drona. Powodzenia!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!