Do
góry
sale-11-11-aliexpress

Nachodzi wielka wyprzedaż w chińskich sklepach| 11.11

Dzień Singla, który w Chinach jest największym zakupowym świętem od 2009 roku. W Polsce jak i innych krajach znacznie lepiej kojarzony jest z datą 11 listopada. To właśnie tego dnia organizowane są największe wyprzedaże, aby wziąć w nich udział nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Największe święto łowców okazji zbliża się wielkimi krokami, jednak całość rozpoczęła się jak zawsze bardzo niewinnie, od niewielkiej wyprzedaży w sklepie Taobao właśnie w 2009 roku. Od samego początku reklamowane jest jako anty-walentynki, czyli święto dla wszystkich singli. W krótkim czasie festiwal rozrósł się do rozmiarów wręcz globalnych. Sam dzień też nie jest przypadkowy, cztery jedynki w dacie 11.11 symbolizują właśnie bycie singlem. Samo wydarzenie funkcjonuje także pod nazwą “Podwójna Jedenastka”. 

➡ Okazje na Aliexpress

➡ Okazje na Gearbest

Mówią o tym między innymi liczby jakie stoją za tym wydarzeniem. W 2017 roku udział w promocjach wzięło ponad 140 tys. marek, a w tym 15 mln produktów. Padły też inne rekordy, ponad pół miliarda konsumentów  z 225 krajów. Rok później, czyli w 2018 padły kolejne rekordy, o których już pisaliśmy tutaj – Rekord podczas Dnia Singla – zakupy za ponad 30 mld $!

Garść przydatnych informacji

Za niespełna 7 dni wystartują największe promocje w chińskich sklepach, nie zabraknie lubianego przez wszystkich Aliexpress czy Gearbesta. Już teraz zdobyć można kupony, które wykorzystacie potem w dniu promocji. Na Aliexpress cała akcja zaczyna się dokładnie o 9:00 czasu polskiego dnia 11 listopada, natomiast koniec jest przewidziany na 13.11 o godzinie 8:59. Daje to łącznie dwa pełne dni na zakupy i polowanie na najgorętsze okazje. 

W sklepie Gearbest sytuacja wygląda bardzo podobnie, promocje startują 10 listopada od rana, a kończą się 12.11 wieczorem. Tam szczególnie warto polować na wszelką elektronikę, bo wszystko zapowiada się na, że to właśnie tam będą się pojawiać najlepsze promocje. 

➡ Okazje na Aliexpress

➡ Okazje na Gearbest

Bardzo dobrą praktyką jest korzystanie z porównywarek cen, lub narzędzi, które wyświetlą wam historię cen danego produktu. Dość często ma miejsce sytuacja, w której sprzedawcy sztucznie zawyżają ceny produktów tuż przed promocją. Tego typu narzędzia są ogólnodostępne nie tylko jako dodatki do przeglądarek ale też jako aplikacje na smartfona. Dobrym przykładem jest tutaj AliTools, który wyświetli wam najważniejsze informacje na temat konkretnego produktu w serwisie Aliexpress. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!