Google Chrome Incognito

Chrome Incognito nie działa? Google zmienia opis swojego trybu

Jak się ostatnio okazało, tryb Chrome Incognito nie był tak „bezpieczny” pod względem prywatności, jak mogłoby się wydawać. Z tego powodu Google zgodziło się wypłacić użytkownikom odszkodowanie i zmienić opis funkcji w przeglądarce.

Awatar Kamil Malczyk

Niedawno głośno było o sprawie trybu Chrome Incognito w przeglądarce Google, który jednak nie chronił tak dobrze prywatności, jak myśleli użytkownicy.

W ramach ugody firma zgodziła się wypłacić odszkodowanie w wysokości 5 mld dolarów, a już teraz podejmuje kolejne kroki. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zmieni się opis tego trybu, aby nie było więcej niedomówień.

Google przegrywa głośny pozew

Od czego w ogóle zaczęła się cała sprawa?. W 2020 roku Google otrzymało zbiorowy pozew, a poszkodowani oczekiwali wypłacenia odszkodowania w wysokości 5 mld dolarów. Powodem oskarżenia firmy miało być gromadzenie danych użytkowników za pośrednictwem trybu incognito.

Google Chrome Incognito - odszkodowanie w wysokości 5 mld usd
źródło: Search Engine Land

Wielu użytkowników miało uważać, że tryb Chrome Incognito jest dla nich „bezpieczny”, tj. nikt nie śledzi ich działań podczas korzystania z niego. Mimo tego, że firma broniła swojej racji, ostatecznie – w ramach ugody – zgodziła się wypłacić aż 5 miliardów dolarów odszkodowania.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nadchodzi kolorowa rewolucja w Google Maps! Co się zmieni?

Od niedawna niektórzy użytkownicy mogą testować „nową” wersję aplikacji Google Maps z odświeżoną szatą kolorystyczną. Teraz jednak nowe barwy trafią do wszystkich użytkowników aplikacji, zarówno tych z Androida, jak i iOS-a!

Czytaj artykuł

Zmiana opisu w trybie Chrome Incognito

Jak można się domyślić, Google nie jest zbytnio zadowolone z takiego zakończenia , ale w tym przypadku nie zostało im w zasadzie nic innego. Teraz firma podejmuje kolejne kroki, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji.

Google Chrome Incognito - zmiany w opisie
źródło: MSPoweruser

Chodzi o zmianę opisu w trybie Chrome Incognito, którego nowa wersja ma jasno wskazywać, jak działa ta funkcja w przeglądarce od Google. Dzięki temu nie będzie już więcej niejasności, a użytkownicy będą świadomi tego, kiedy i jakiego typu dane są zbierane podczas „anonimowego przeglądania” w Google Chrome.

Zmianę w opisie zlokalizowano w wersji beta Chrome’a, więc już niedługo trafi ona do stabilnej wersji. „Nowa” adnotacja wprost informuje, że użytkownicy nie będą mogli sprawdzić historii przeglądania w trybie incognito, ale nie zmienia to sposobu gromadzenia danych przez odwiedzane witryny i usługi”.  

Jak często korzystacie z trybu incognito w przeglądarce Google Chrome lub innych aplikacjach? Byliście świadomi działania tej funkcji?

ŹRÓDŁO: MSPoweruser

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.