Do
góry

Nadmiar gier na Steam szkodzi

Czy wasza biblioteka gier na Steam przekracza kilka tysięcy? Błąd platformy firmy Valve mógł wam zagrozić!

Zawsze warto spojrzeć na listę zmian w waszej ulubionej aplikacji czy grze. Dobrą praktyką jest też przeczytanie całego changelogu jeszcze przed aktualizacją. Tym razem ciekawy komunikat można było przeczytać w wiadomości o aktualizacji dla klienta Steam.

Ile to za dużo?

A więc czy można mieć zbyt wiele gier na Steam? Zgodnie z treścią zmian, jakie wprowadzała najnowsza aktualizacja platformy – można.

Valve właśnie naprawiło błąd, powodujący zawieszanie się aplikacji Steam, występujące wyłącznie wtedy, kiedy posiadacz konta ma ponad 25 tysięcy gier w swojej bibliotece.

Naprawiono możliwość zwieszenia się aplikacji dla użytkowników z 25 tysiącami gier lub więcej.

Update News – Steam Clien Beta / Changelog z 19.04.2021

Zastanawiacie się ile osób padło ofiarą tego błędu? Podpowiemy, że kompletna lista gier na platformie firmy Valve to ponad 51 tysięcy unikalnych pozycji…

Steam

A więc, według strony Steamladder – witryny analitycznej dla platformy Steam, ucierpieć mogło aż trzech ludzi na kuli ziemskiej. Tyle bowiem przekroczyło wspomniany powyżej próg.

Tym samym, jako że problem został zażegnany – uspokajamy. Możecie w spokoju dodawać kolejne produkcje i nie martwić się górnym limitem! Przynajmniej do momentu, kiedy obecni rekordziści nie odkryją nowego limitu popularnej platformy.

W ramach ciekawostki wspominamy, że tempo dodawania nowych gier przez Valve jest dość wysokie. Tylko w 2020 roku biblioteka Steam powiększyła się o 10 tysięcy pozycji. Jednocześnie niektóre tytuły ze sklepu znikały, ale tempo powiększania się katalogu jest nieporównywalnie większe.

Tak więc, jeśli planujecie wyprzedzić rekordzistów – nie jesteście skazani na wybór starych i zapomnianych gier. Szczególnie, jeśli znacie platformę Humble Bundle.

Pochwalcie się, czy macie w czym wybierać u siebie!

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji