Nagroda za ekologiczną konstrukcję wędruje do… TCL!

TCL wykazało się pomysłowością dając drugie życie części odpadów powstałych z produkcji w firmie. Elementy wraz z panelami stworzyły artystyczną instalację, która rozświetla noc. Konstrukcja otrzymała nagrodę A’ Design Award.

Firma TCL zbudowała instalację artystyczną wraz z Kevinem Chu, która nawiązuje do motywu kampanii #TCLGreen.

Rzeźba otrzymała nagrodę Golden A’ Design Award za jakość wykonania. innowację i recykling.

Korporacja inicjuje wiele ekologicznych ruchów w trosce o naszą planetę.

Nagroda za instalację z recyklingu

Firma TCL stworzyła kampanię #TCLGreen, aby zainspirować świat do tworzenia produktów, które są bardziej przyjazne naszej planecie. W tym roku zbudowano zrównoważoną instalację artystyczną przy pomocy artysty Kevina Chu, która nawiązywała do motywu kampanii. Nie zabrakło kreatywnego podejścia z wykorzystaniem technologii.

źródło grafiki TCL

Rzeźba TCLGreen ukazuje zrównoważony rozwój i podjęcie się wyzwania jakim jest recykling urządzeń elektrycznych. Instalacja została wykonana z aż 1000 płytek elektronicznych, które powstały z odpadów firmy. Sztuka została połączona z ekologicznym nastawieniem i funkcjonalnością. W jaki sposób? 

Oprócz daniu drugiego życia odpadom, konstrukcja pełni rolę ozdoby i wielu lamp. Było to możliwe dzięki zamontowaniu paneli fotowoltaicznych, które przekształciły energię słoneczną zebrana w ciągu dnia na zasilenie konstrukcji i rozświetlenie okolicy w nocy.

Inauguracja kampanii #TCLGreen w Roseto Degli Abruzzi we Włoszech | źródło grafiki TCL

Rzeźba otrzymała nagrodę Golden A’ Design Award w kategorii Circular Economy and Regenerative Design w latach 2022-2023. Nagroda ta jest przyznawana najlepszym 3% projektów, które wykazują wzorowy poziom jakości w projektowaniu, oceniany przez panel ekspertów, wybitnych naukowców, wpływowych dziennikarzy i uznanych profesjonalistów.

„Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy wyróżnieni nagrodą A’ Design Award, jedną z największych, najbardziej prestiżowych i wpływowych międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa” – powiedział Tiago Abreu, szef Centrum Innowacji Design, X-Lab w TCL. „Oprócz doskonałości projektowej wynikającej z innowacji i technologii, TCLGreen odzwierciedla nasze zaangażowanie w inspirowanie wspaniałości i tworzenie bardziej ekologicznych warunków na naszej planecie. Jako globalna i odpowiedzialna firma technologiczna TCL od dawna angażuje się w zrównoważony rozwój dzięki innowacyjnej technologii i rozwiązaniom w zakresie czystej energii”.

– TCL

Ekologiczne podejście firmy

TCL wykonuje również inne ruchy w stronę lepszego i zdrowszego świata. Firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, a podczas konferencji TCL Global Ecosystem Partner Conference 2023 zaprezentowano serię Carbon Neutrality White Papers. Z kolei produkcja sprzętów w 2050 roku ma wyeliminować elementy z karbonu.

Korporacja może się pochwalić również redukcją energii urządzeń które produkuje, jak chociażby 23,8-calowy wyświetlacz FHD. Ten uzyskał certyfikat ENERGY STAR 8. 0 w Stanach Zjednoczonych za osiągnięcie 45% redukcji zużycia energii względem produktów innych marek. Zaś w Europie wspiera znakowanie Eco Rating, które ułatwia klientom wybór urządzeń przyjaznych dla środowiska.

Innowacyjne rozwiązania pozwoliły na zaoszczędzenie łącznie 229,53 mln ton wody, co więcej TCL w 2022 roku poddało recyklingowi 54,64 mln ton zasobów wodnych i 81,865 ton odpadów.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: TCL

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!