Do
góry
osmo_pocket_mini

Najbardziej poręczny gimbal w historii – DJi Osmo Pocket!

Najprawdopodobniej najbardziej poręczny gimbal na świecie został właśnie zaprezentowany przez firmę DJI. Osmo Pocket to jak do tej pory najmniejsza konstrukcja wyprodukowane przez markę znaną głównie z dronów z różnej półki cenowej. Najnowszy gimbal będzie miał do zaoferowania kamerę znaną z dronów, zamkniętą w znacznie mniejszych oraz bardziej kompaktowych rozmiarach, które jak dotąd były nie spotykane na rynku.

dji-osmo-pocket-release-date-rumours-price_thumb800

Według zapowiedzi jakość nagrywanego wideo ma być porównywalna do tej znanej z GoPro, koszt gimbala wynosi 349$, a wysyłka ma się rozpocząć już 15 grudnia tego roku.

Osmo Pocket ma zaledwie 10,5 cm wysokości (4 cale). Po wyłączeniu zasilania urządzenie samoczynnie ustawia się i blokuje karmę w predefiniowanej pozycji, dzięki czemu Osmo Pocket dosłownie mieści się do każdej kieszeni bez najmniejszego problemu i jest tam bezpieczny.


DJI Spark + kontroler ➡ https://technostrefa.com/dji_spark_pro…
Sprawdź cenę Osmo Pocket ➡ https://technostrefa.com/dji_osmo_pocket


Kamera jaka znalazła się w nowym modelu Osmo to konstrukcja znana z dronów takich jak Mavic Air. Zastąpiła ona telefon czy obiektyw Zenmuse obecny w pierwszej wersji Osmo.

b1fa5bf6-ca04-43a3-991a-fb76346a0651-RX108376

Kamera została umieszczona na trzyosiowym gimbalu i korzysta z sensora 12Mpix 1/2.3 cala. Pozwala on na bezproblemowe nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę przy zachowaniu 100Mbps przepustowości danych. Według DJi, Osmo Pocket jest w stanie nagrywać w 4K/30fps nieprzerwanie przez 2 godziny. Dodatkowo istnieje możliwość robienia zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 12Mpix. Na uwagę zasługuje podwójny mikrofon jaki został umieszczony w tak niewielkiej obudowie.

Swoje miejsce znalazł także 1-calowy ekran dotykowy, z którego pomocą możemy bez przeszkód sterować gimbalem. Jednak dla wygody istnieje możliwość podpięcia telefonu z Androidem bądź iOS za pośrednictwem portu USB-C. Ów port ma pozwolić nie tylko na zamianę naszego telefonu w wygodny wyświetlacz, ale także będzie służyć jako uniwersalny port dla różnego rodzaju akcesoriów. Planowane są między innymi kontrolery Wi-Fi, filtry do obiektywów, obudowa wodoodporna czy uchwyt teleskopowy. Poza tym DJi przewidziało możliwość podłączenia zewnętrznych mikrofonów do miniaturowego gimbala.


DJI Spark + kontroler ➡ https://technostrefa.com/dji_spark_pro…
Sprawdź cenę Osmo Pocket ➡ https://technostrefa.com/dji_osmo_pocket


dims

Wymiary nie wpłynęły jednak na mnogość funkcji jakimi dysponuje Osmo Pocket. DJi zadbało by najnowszy gimbal został wyposażony w najbardziej zaawansowane funkcje, znane z dronów oraz większych urządzeń. I tak w ręce użytkownika zostały oddane takie tryby pracy jak śledzenie obiektów, śledzenie twarzy, time-lapse oraz automatyczna panorama.

Źródła:

  1. The Verge
  2. DJi
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!