Podsumowanie plebiscytu na najlepszy smartfon 2022

Podsumowanie plebiscytu na najlepszy smartfon 2022

Za nami finał plebiscytu „Najlepszy Smartfon 2022 Roku”. Od blisko miesiąca na naszych profilach w mediach społecznościowych mogliście głosować na swoich faworytów. Podsumujmy więc cały plebiscyt oraz rynek smartfonów w 2022 roku.

Kilka słów o
rynku smartfonów w 2022 roku

Reklama

Rok 2022 od samego początku był obfity w liczne premiery urządzeń codziennego użytku, ale na czele wyścigu zdecydowanie utrzymywali się producenci smartfonów. Zdecydowanie pozytywnym zaskoczeniem był fakt, iż w ciągu ostatnich 12 miesięcy na rynek smartfonów wrócili również Ci, którzy w ciągu ostatnich lat byli mocno niewidoczni. Oprócz tego rok 2022 to również ciąg dalszy odwiecznej batalii Samsunga, przedstawiciela rodziny Androidów, z Apple.

najlepszy smartfon 2022
źródło: Tech Advisor

Oprócz „standardowych” smartfonów w minionym roku nie brakowało również nieco bardziej wymyślnych propozycji. Mowa oczywiście o różnego rodzaju „składach”, w tym kolejnych generacji składanych telefonów od Samsunga, który na ten moment może pochwalić się najszerszym portfolio w tej kategorii (przykładowo najnowsze modele Z Fold4 czy Z Flip4). Nie należy zapominać jednak o innych producentach, którzy zdecydowali się postawić pierwsze kroki, a także o tych, na których ruch czekaliśmy od długich miesięcy. Niektórzy jednak sami nie przełamali pierwszych lodów, bowiem wyręczyli ich w tym kreatywni użytkownicy smartfonów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Kwiecień 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Jak przebiegał plebiscyt na
Najlepszy Smartfon 2022 Roku?

Miesiąc temu, za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych, poinformowaliśmy Was o starcie plebiscytu „Najlepszy Smartfon 2022 Roku”. Do udziału w plebiscycie nominowaliśmy aż 16 smartfonów od takich producentów jak realme, Samsung, Asus, Apple, vivo, Motorola, Nothing, Google, OnePlus, Oppo czy Xiaomi. Cały plebiscyt odbywał się na zasadach drabinki, w której to właśnie Wy – za pośrednictwem publikowanych ankiet – mieliście okazję głosować na swoich faworytów.

Plebiscyt na Najlepszy Smartfon 2022 by TechnoStrefa (źródło: YouTube @TechnoStrefa)

Wszystko rozpoczęło się od 1/8 finału, w której to pojawiło się łącznie 8 par smartfonów. Warto jednak zaznaczyć, że pary w 1/8 finału nie były ustawione, a o wszystkim zadecydowało przeprowadzone wcześniej losowanie! Na podstawie wyników głosowania do kolejnych etapów awansowali zwycięzcy konkretnych par, aż w finale spotkało się dwóch najpopularniejszych kandydatów! Warto również wspomnieć, że głosy mogliście oddawać za pośrednictwem postów publikowanych na karcie SPOŁECZNOŚĆ na YT oraz na naszych instagramowych relacjach.

Najlepszy Smartfon 2022 Roku
by TechnoStrefa

Choć najbardziej interesującym aspektem jest oczywiście zwycięzca plebiscytu na Najlepszy Smartfon 2022 Roku, najpierw przedstawimy Wam modele, które znalazły się o krok (lub dwa!) za ścisłym podium! Zanim jednak, pragniemy raz jeszcze przypomnieć, że w naszym plebiscycie mogli oddawać głosy wszyscy zainteresowani, którzy śledzili ankiety publikowane na kanale YouTube oraz profilu na Instagramie. My jako redakcja w żadnym stopniu nie ingerowaliśmy w wyniki, a zamiast tego wyznaczyliśmy naszego własnego, małego „zwycięzcę”!

Reklama

Wyniki tegorocznego plebiscytu

Piąte miejsce zajął iPhone 14 od Apple i pewnie ku zaskoczeniu wielu z Was jest to najwyżej uplasowany smartfon giganta z Cuppertino. Poległ on już w 1/4 finału z propozycją od Samsunga, modelem S22 Ultra. Nieco bliżej podium znalazł się smartfon od chińskiego producenta OPPO, a konkretniej OPPO Find x5 Pro. Swoje miejsce zawdzięcza pokonaniu motoroli edge 30 neo, lecz już chwilę później poległ on w walce z Galaxy S22.

Po tych kilku zdradzonych informacjach wiecie już, że co najmniej 2 z 3 pozycji na podium zostały zajęte przez reprezentantów Samsunga. Zanim jednak wskażemy na których miejscach się znaleźli, pragniemy poinformować, że 3. miejsce w plebiscycie na Najlepszy Smartfon 2022 by TechnoStrefa, zajął… Samsung Galaxy A53 5G.

#3 Samsung Galaxy A53 5G

Jeśli jakkolwiek Was to zaskoczyło, to nie przejmujcie się, ponieważ na 100 procent nie jesteście sami. Wbrew wszelkim oczekiwaniom podium naszego plebiscytu zostało całkowicie przejęte przez propozycje ze stajni Samsunga! Idąc jednak dalej – zaszczytne 2. miejsce zajął nie kto inny, jak Samsung Galaxy S22!

#2 Samsung Galaxy S22

Pisaliśmy o tym wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Samsung Galaxy S22 – iPhone wśród Androidów – Recenzja

Cóż to była za premiera! Samsung Galaxy S22 to w końcu smartfon, na który czekało wielu. Pytanie czy warto było poświęcić ten czas? Koreański gigant dopieścił zeszłoroczny design i wrócił ze smartfonem, któremu niewiele brakuje do ideału.

Czytaj artykuł

Na sam koniec zostaje oczywiście wisienka na torcie, czyli smartfon, który według widzów i czytelników TechnoStrefy najbardziej zasłużył na tytuł Najlepszego Smartfona 2022 Roku! Tym smartfonem jest oczywiście Samsung Galaxy S22 Ultra, który już na samym początku był jednym z największych faworytów do wygrania tej nagrody. Telefon z lutego 2022 musiał po drodze pokonać takich przeciwników jak iPhone 14, Samsung Galaxy A53 5G czy w finale nawet swojego młodszego brata – Samsunga Galaxy S22.

#1 Samsung Galaxy S22 Ultra

Pisaliśmy o tym wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Cała prawda o Samsung Galaxy S22 Ultra!

Premiera Samsunga Galaxy S22 Ultra miała miejsce w lutym tego roku. Głównym wyróżnikiem, względem poprzedniego modelu, jest pojawienie się rysika zapożyczonego z serii Note. Modele Ultra od zawsze są kojarzone z byciem tymi „najbardziej dopieszczonymi” i nie inaczej jest i w tym wypadku.

Czytaj artykuł

Jak wspominaliśmy chwilę wcześniej, w plebiscycie na Najlepszy Smartfon 2022 przyznaliśmy również własną, dodatkową nagrodę. Mowa bowiem o tytule „Zaskoczenie Roku 2022”, które na łamach naszej redakcji jednogłośnie przyznaliśmy… motoroli edge 30 neo! Uważamy, że jeśli jakikolwiek smartfon z tych, które zaliczyły swoją premierę w 2022 roku zasługuje na tego typu nagrodę, to jest to właśnie androidowy twór Motoroli za niespełna 2 tysiące złotych!

#Bonus Motorola edge 30 neo

Pisaliśmy o tym wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Motorola edge 30 neo – smartfon idealny?

Motorola edge 30 neo to jeden z 3 modeli z rodziny edge 30, zaprezentowanych w tym roku. Co więcej, jest on niemałym odstępstwem od dotychczasowych działań Motoroli, która miała w zwyczaju wypuszczanie jedynie bardzo dużych smartfonów.

Czytaj artykuł

Jak oceniacie wyniki plebiscytu na Najlepszy Smartfon 2022 by TechnoStrefa? Zgadzacie się z głosami większości widzów czy może kompletnie inaczej ustalilibyście ścisłe podium?

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!