Najszybsze ładowanie na rynku | Xiaomi i OPPO ramię w ramię!

Najszybsze ładowanie na rynku | Xiaomi i OPPO ramię w ramię!

Technologia szybkiego ładowania bez wątpienia zrewolucjonizowała rynek już lata temu. Teraz producenci prześcigają się w opracowywaniu nowych znacznie skuteczniejszych metod ładowania akumulatorów w jak najkrótszym czasie. Największymi graczami w tym wyścigu zbrojeń są OPPO oraz Xiaomi, które już niebawem wejdą na rynek z mocarnymi propozycjami.

Firma OPPO co prawda zaprezentowała już swoją technologię o mocy 65W przy okazji premiery modelu OPPO Reno Ace, jednak nie był on specjalnie popularny w naszym kraju. Ma się to jednak zmienić w związku z nadchodzącą premierą najnowszej generacji modelu Find X. Ten smartfon zadebiutował w momencie wielkiego boomu na bezramkowe smartfony i wraz ze swoją wysuwaną kamerą wprowadził delikatne zamieszanie na rynku. 

Reklama

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Xiaomi. Ten producent co prawda pracował, a nawet kilka rozwiązań już opatentował w dziedzinie szybkiego ładowania, jednak żadne z nich jak dotąd nie znalazło się w masowo produkowanych smartfonach. Obecnie najszybszym ładowaniem może się poszczycić model Mi Note 10, gdzie znalazła się technologia obsługująca 30W. Nadchodząca premiera modelu Mi 10 Pro wprowadzi technologię o mocy 66W. Choć Xiaomi w 2019 roku chwaliło się stworzeniem ładowania o oszałamiającej mocy 100W, które potrafi naładować smartfon w dosłownie kilka chwil. Niestety na takie rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

➡ Sprawdź cenę OPPO Find X

➡ Xiaomi Mi Note 10 najtaniej!

W przypadku konkurencji rekord należy do Samsunga, który przy okazji premiery najnowszych urządzeń z serii Galaxy Note zaprezentował ładowarkę o mocy 45W. Jednak ta wspierana jest jedynie przez model Galaxy Note 10+. 

Warto zwrócić uwagę na baterie jakie znajdą się w dwóch nadchodzących smartfonach. W przypadku OPPO ta ma mieć pojemność 4000 mAh i prawdopodobnie będzie to łączna pojemność dwóch ogniw. Szczególnie przyda się tak pojemna bateria w połączeniu z ekranem 120 Hz, który także ma znaleźć się na pokładzie Find X2. W przypadku Xiaomi wciąż nie ma pewności co do pojemności ogniwa, przecieki mówią o 4500 mAh lub nawet 4800 mAh. Najprawdopodobniej Mi 10 Pro będzie oferować ekran 90Hz, jednak w tym wypadku znacznie ciekawiej prezentuje się kwestia ładowania bezprzewodowego. Według przecieków jego moc ma wynieść aż 40W. 

Która z technologii okaże się szybsza, tego jeszcze nie wiadomo. Według obietnic czas ładowania ma wynieść nie więcej niż 30 minut w przypadku całego cyklu od 0 do 100%. Bardzo ciekawie zapowiada się też bezprzewodowe rozwiązanie od Xiaomi. Na więcej szczegółów trzeba poczekać do czasu oficjalnej premiery. Obie odbędą się w trakcie targów MWC, czyli pod koniec lutego.

➡ Sprawdź cenę OPPO Find X

➡ Xiaomi Mi Note 10 najtaniej!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!