Nauczyciele niepotrzebni? Google z nową funkcją ich zastąpi!

W wyszukiwarce Google jest wiele rozrywkowych oraz przydatnych funkcji. Dla osób, które nie są pewne czy napisały danie zdanie poprawnie gramatycznie, Google potwierdzi poprawność pisowni.

Google wprowadził funkcję sprawdzania gramatyki w swojej wyszukiwarce.

Wpisanie odpowiedniej frazy po zakończeniu zdania pozwoli na sprawdzenie pisowni.

Funkcja jest dostępna na razie tylko w języku angielskim

Czy nie raz już mieliście problem ze stwierdzenie jak poprawnie napisać słowo bądź całe zdanie? Teraz nie musicie przekopywać słowników czy szukać dedykowanych stron do tego, bo sama wyszukiwarka Google Wam w tym pomoże.

Gigant postanowił wprowadzić tym razem nie kolejną mini-grę, a faktycznie przydatną funkcję. Sprawdzanie pisowni sprawdzi się dla wielu osób na co dzień, jednak na ten moment dostępne jest sprawdzenie jedynie w języku angielskim.

Jak działa? Wystarczy, że wpiszecie w pasku wyszukiwania zdanie, które chcecie sprawdzić. To musi być zgodne z zasadami wyszukiwania, co oznacza że nie może być wulgarne, ani zawierać niebezpieczne stwierdzenia.

źródło grafiki 9to5Google

Po wpisaniu zdania zakończcie je kropką, zróbcie przerwę  i następnie wpiszcie “grammar check„, „check grammar” lub „grammar checker„. Dzięki temu wyszukiwarka będzie mieć pewność, że ma sprawdzić wpisaną frazę.

Następnie wyszukiwarka poinformuje, czy zdanie jest poprawne w formie zielonego odhaczonego ptaszka w okręgu. Z kolei w przypadku błędnego zapisu, użytkownik otrzyma poprawną formę poniżej.

źródło grafiki 9to5Google

Cały system sprawdzania opiera się na sztucznej inteligencji, jednak sam Google uprzedza, że funkcja może nie działać w 100% poprawnie. Mowa tutaj szczególnie o niepełnych zdaniach. Użytkownik zawsze może przesłać opinię klikając „Feedback” trochę niżej skrajnie po prawej stronie.

Miejmy nadzieję, że szybko wprowadzą również polska wersję językową i funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Firma wprowadziła ją oficjalnie już pod koniec czerwca tego roku.

Czy Wy będziecie korzystać z wyszukiwarki Google do sprawdzania błędów? A może wolicie poczekać, aż dojdzie obsługa języka polskiego?

Źródło: 9to5Google, The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!