Netflix inwestuje w VR! Nadciągają filmy i gry

Netflix inwestuje w VR! Nadciągają filmy i gry

Netflix inwestuje w technologię VR i potwierdza to umowa z nowym partnerem. Plany na przyszłość są bardzo ambitne!

Netflix inwestuje w technologię VR

Reklama

Wyjątkowe filmy tworzone przy użyciu technologii Virtual Reality w wykonaniu Netflixa? Brzmi dość abstrakcyjnie, jednakże platforma poczyniła spory krok w tej sprawie. Najnowsza umowa biznesowa wskazuje na to, że już wkrótce oglądając Netflixa będą nam potrzebne gogle do VR. 

Nowa umowa rozwojowa między Netflixem a Shondą Rhimes oraz jej firmą produkcyjną Shondaland ma dotyczyć właśnie materiałów w technologii VR. Rhimes jest odpowiedzialna za serial Bridgertonowie, który okazał się ogromnym sukcesem na Netflixie. Przedstawiciele platformy streamingowej twierdzą, że to jeden z najpopularniejszych seriali w historii Netflixa. Umowa obejmuje takie elementy jak filmy fabularne, treści tworzone w technologii VR (podobno chodzi także o gry) oraz liczne seriale, które Shondaland już przygotowuje dla Netflixa.

W najbliższym czasie showrunnerka chce zbudować swoją bibliotekę franczyzową, tworząc seriale posiadające przynajmniej kilka sezonów. Do tego ogłosiła, że zostanie stworzony spin off skupiający się na Królowej Charlotte, jednej z bohaterek serialu Bridgertonowie.

Reklama

Koniec podchodów? 

Netflix najwyraźniej bardzo powoli i skrupulatnie badał teren. Technologia VR miała być wielką rewolucją, jednakże ostatecznie znalazła swoją niszę i nie przejęła roli dominującej formy konsumpcji mediów. Sam Netflix sprawdzał różne bardziej interaktywne materiały m.in. film Black Mirror: Bandersnatch czy Minecraft: Tryb fabularny. Powstała nawet gra Stranger Things: The Game wydana przez samego Netfliksa. Jednakże próżno było szukać większej liczby tego typu rozrywki na amerykańskiej platformie. 

Gra Half Life Alyx

Teraz najwyraźniej Netflix jest gotowy zainwestować oraz rozwijać materiały w oparciu o technologię VR. Jednym z największych problemów w tej materii są ograniczenia sprzętowe. O ile klasyczne filmy i seriale można oglądać na ekranie smartfonów czy telewizorów, tak VR wymaga przynajmniej tanich gogli do telefonu. Do tego dochodzi specyfikacja samej technologii, z której nie każdy może korzystać z powodów fizjonomii. Wiele osób nie może zbyt długo korzystać z gogli, bo zaraz mają zawroty głowy bądź nieprzyjemne doświadczenia żołądkowe.

Czy inwestowanie przez Netflixa w technologię VR to dobry pomysł?  

Źródła: CNET, HollyWoodReporter, AVClub

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!