Nissan Office Pod to biuro … na kółkach!

Nissan Office Pod to biuro … na kółkach!

Ubiegły rok przyniósł nam wiele intrygujących gadżetów, które miały umilić nam pracę zdalną. Teraz Nissan wychodzi naprzeciw wszystkim zamkniętym w domu prezentując Office Pod.

Pandemia zmusiła wiele osób do przejścia na model pracy zdalnej, a tym samym do pozostania w domu. Mieszkanie stało się nie tylko miejscem spędzania wolnego czasu, ale i pracy. Coś takiego może niekorzystnie oddziaływać na koncentrację czy w późniejszym czasie na efektywność. Oczywiście to dość spora generalizacja. Wydzielone miejsce do pracy wpływa pozytywnie nie tylko na jej jakość, ale też obniżenie poziomu stresu.

Reklama

Biuro na kółkach

Nissan Office Pod

Najprawdopodobniej z takich właśnie założeń wyszedł producent samochodów Nissan. Niedawno zaprezentowali oni niezwykle ciekawy prototyp wykończenia jednego z ich samochodów. Konkretniej mowa tutaj o modelu Nissan NV350, który jest produkowany nieprzerwanie od 2012 roku. Od tego momentu doczekał się wielu różnych wersji, a tym razem padło na wydanie Office Pod. W najprostszych słowach jest to kapsuła biurowa dla jednej osoby, zamknięta w niewielkim samochodzie.

Wyposażenie na medal

Nissan Office Pod

O ile zewnętrzna powłoka to zmodyfikowany istniejący pojazd, to jego wyposażenie stanowi zupełną nowość. Całość można porównać do specjalnie przygotowanego wozu campingowego dla jednej osoby. Nissan co prawda nie zdradził czy na pokładzie znalazła się łazienka z prysznicem oraz miejsce do spania. Ten drugi element jest szczególnie istotny szczególnie w warunkach jesienno-zimowych. Na dachu znalazł się swego rodzaju taras z miejscem na leżak oraz parasol, ale takie rozwiązanie będzie zdecydowanie lepszym wyborem wiosną lub latem.

Jeżeli chodzi o przestrzeń biurową, czyli właściwie główny wyróżnik tego modelu, to mówimy tutaj o prawdziwej klasie premium. Co prawda kategoria mobilnych biur do pracy zdalnej w zasadzie nie istnieje, ale Nissan pokazuje, jak mogą one wyglądać z wysoko budżetowym wyposażeniem. Na wejściu znalazł się zestaw szafek wraz z ciśnieniowym ekspresem do kawy – w końcu to podstawowe wyposażenie każdego biura.

Nissan Office Pod

Samo miejsce pracy to jedyny w swoim rodzaju ruchomy box. Co prawda przestrzeń robocza biurka nie należy do największych, ale bez problemu zmieścił się tam komputer typu All-in-One. Tym samym bez trudu powinno się tam znaleźć miejsce dla laptopa wraz z dodatkowymi monitorami zamontowanymi na specjalnym ramieniu. Na szczególną uwagę zasługuje miejsce do siedzenia, które wykonała firma Herman Miller. Od lat produkują oni fotele ergonomiczne najwyższej klasy, zapewniające niezrównaną wygodę użytkowania.

Reklama

Pracuj gdzie chcesz, jak chcesz

Wcześniej zostało wspomniane, że box jaki znalazł się wewnątrz Nissana NV350 Office Pod, jest jedyny w swoim rodzaju. Wszystko za sprawą tego, że jest ruchomy i to dosłownie. Po otworzeniu klapy bagażnika może on wyjechać na zewnątrz, dając Wam otwartą przestrzeń do pracy. W zamyśle Nissana było zapewne, byście mieli kontakt z naturą w trakcie mobilnego wykonywania obowiązków.

Nissan Office Pod zbudowany na bazie modelu NV350 został zaprezentowany, jako część programu Nissan Customize 2021 Initiative. Ten jak i wiele innych projektów pokazano w trakcie Tokyo Auto Salon, który w tym roku odbył się podobnie jak targi CES – wirtualnie.  Nie wiemy, czy ten pomysł trafi kiedykolwiek do seryjnej produkcji lub choćby jako opcja dostępna na zamówienie na stronie producenta. Trzymamy jednak kciuki za ten, jak i inne intrygujące pomysły, które mogą wprowadzić do naszego życia coś ciekawego i nowego.

Źródło: DesignBoom, MotorTrend

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!