NotiOne GPS – Najlepszy lokalizator na rynku?

Urządzenia firmy NotiOne do tej pory pozwalały śledzić zguby jedynie w określonej odległości, to się jednak zmienia, bo na rynek trafił NotiOne GPS.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Firmę notiOne wiele osób może znać choćby z filmów, jakie pojawiały się na naszym kanale na YouTube. Do niedawna lokalizatory notiOne opierały się głównie na technologii Bluetooth, służąc przede wszystkim do odnajdywania przedmiotów w bliskim zasięgu, takich jak klucze czy telefony. 

Jednak teraz, z naciskiem na rozwój urządzeń GPS i rosnącą siecią użytkowników, której liczba wzrosła do 2,5 miliona, możliwości lokalizacji zostały znacząco rozszerzone. Te nowoczesne urządzenia GPS oferują szerszy zakres działania, umożliwiając dokładniejsze i dalekosiężne śledzenie zgubionych przedmiotów

NotiOne GPS

Jednak nawet z pomocą aplikacji ten niewielki lokalizator nie może się równać z nowością w portfolio firmy. Zupełnie nowy lokalizator korzysta z powszechnie znanego systemu GPS do określania swojej pozycji właściwie na całej ziemi. A możecie przy jego pomocy śledzić na bieżąco pozycję na przykład: samochodu, roweru, hulajnogi, łodzi, bagażu, czworonoga czy innych cennych przedmiotów.

Zastosowania są właściwie nieograniczone, jednak osoby, które miały już do czynienia z lokalizatorami GPS, wiedzą jakie wiążą się z nimi niedogodności. A przynajmniej wiązały się w przypadku klasycznych znanych do teraz rozwiązań. notiOne stworzył nie tylko rewolucyjne urządzenie, ale i całą usługę wokół niego.

Proste rozwiązanie

notiOne GPS

Jak już wyżej wspominałem, lokalizatorom GPS towarzyszy jedna spora niedogodność. Te profesjonalne urządzenia wymagają do działania nie tylko połączenia z satelitami, ale też siecią komórkową, a konkretniej Internetem. Wszystko po to by możliwa była szybka komunikacja pomiędzy Waszym smartfonem, a lokalizatorem.

Skoro Internet mobilny to i karta SIM, a to prowadzi nas bezpośrednio do konieczności płacenia na przykład za abonament czy inną usługę dodatkowo. I tutaj pierwsze zaskoczenie, NotiOne GPS ma wbudowaną kartę SIM już bezpośrednio w sobie. Co więcej, nie musicie za usługę dodatkowo płacić na przykład raz w roku czy na zasadzie subskrypcji. Innymi słowy płacicie RAZ i o nic więcej nie musicie się martwić.

Dedykowana apka

Do obsługi lokalizatorów konieczna jest oczywiście aplikacja, jest to ten sam program co w przypadku mniejszych notiOne GO. Wystarczy, że w menu dodacie wersję GPS i już będziecie mogli śledzić jego pozycję w czasie rzeczywistym.

Jednak to wciąż nie wszystko, bo poza tym macie dostęp do historii przebytych tras, punktów gdzie lokalizator się zatrzymał czy dokładnej daty i czasu tych wszystkich zdarzeń. Jak przystało na urządzenie obsługujące sygnał GPS macie też dostęp do dokładnej prędkości.

Sporo nowości

Od momentu premiery aplikacji oraz samych urządzeń minęło już trochę czasu, jednak producent nie próżnował i bardzo mocno rozbudował swoją aplikację o dodatkowe funkcjonalności, które mogą przydać się nie tylko w momencie kiedy Wasz drogocenny pojazd zostanie faktycznie skradziony. 

Przebyte kilometry

W aplikacji notiOne można z łatwością sprawdzić, ile kilometrów przebyliście Wy, albo Wasz pojazd czy cokolwiek innego do czego przymocowany jest lokalizator. Ta opcja pozwala na efektywne monitorowanie aktywności i przebytych tras.

Alert antykradzieżowy

Teraz tę funkcję można z łatwością dostosować bezpośrednio w aplikacji notiOne do swoich potrzeb, wybierając szczegółowe opcje aktywacji alertu.

Oś czasu

Dzięki opcji Oś Czasu, każdy użytkownik lokalizatora GPS może przeglądać próbki lokalizacji z całego dnia. To ułatwia śledzenie tras i powrót do wybranych miejsc.

Prowadź do

Z funkcją Prowadź do łatwiej znaleźć drogę do ostatniej zarejestrowanej lokalizacji mini lokalizatora. Po wybraniu tej opcji trasa do docelowego miejsca zostanie automatycznie wytyczona, na przykład w aplikacji Google Maps.

Kilka słów o urządzeniu

notiOne GPS

NotiOne GPS to bardzo proste w swojej formie urządzenie. Nie znajdziecie tam wielu przycisków czy jakiegoś wyświetlacza. Wewnątrz białej bądź czarnej kapsuły znalazła się ogromna bateria, która w zależności od użytkowania może wystarczyć nawet na kilkaset dni działania. Na jednej stronie pod gumową zaślepką znalazł się dodatkowo przycisk do parowania oraz gniazdo USB-C do ładowania.

Stan baterii możecie monitorować bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dodatkowo, jeżeli akumulator w lokalizatorze będzie na wyczerpaniu, to apka od razu Was o tym poinformuje, abyście mieli czas ją naładować. Natomiast, jeżeli planujecie zamontować go na przykład w samochodzie, to możecie zostawić go podłączonego przez cały czas. W momencie, kiedy odpalicie silnik, lokalizator zacznie się ładować. Tylko pamiętajcie, by go dobrze ukryć, w tym celu może się przydać dołączony do zestawu uchwyt.

Jak to działa?

Działanie takiego lokalizatora nie jest wielką filozofią. Na ekranie Waszego smartfona możecie śledzić jego pozycję na mapie w czasie rzeczywistym. Dzięki jego niewielkim rozmiarom bez trudu ukryjecie go nie tylko w schowku samochodowym, bagażniku, ale również pod podwoziem. Z łatwością zmieści się do schowka pod siedzeniem w motocyklu, saszetki przy hulajnodze, rowerze albo w plecaku czy torbie podróżnej. Dokładny sposób działania zobaczycie na poniższym filmie.

Co daje PLUS?

Lokalizator jest dostępny w dwóch wariantach – podstawowym oraz wersji PLUS. W nazwijmy to rozszerzonej wersji, otrzymujecie kilka naprawdę przydatnych dodatkowych funkcji. Jest to między innymi możliwość konfiguracji urządzenia pod względem częstotliwości namierzania zarówno, gdy lokalizator stoi w miejscu, jak i kiedy jest w ruchu. Dzięki odpowiednim ustawieniom możecie wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu do nawet ponad roku.

Dodatkowo otrzymujecie dostęp do 90-dniowej historia lokalizacji. To oznacza, że śledzenie ruchów urządzeń notiOne jest możliwe nawet przez trzy miesiące. Co więcej, usługa ta obejmuje także roaming w krajach Unii Europejskiej, co jest dużym udogodnieniem przy korzystaniu z lokalizatorów poza granicami Polski.

notiOne GPS

Jednak najważniejszym dodatkiem, przynajmniej naszym zdaniem, jaki znalazł się w wersji PLUS jest Alert Kradzieżowy. Dzięki tej funkcji otrzymacie powiadomienie na swojego smartfona w momencie, gdy lokalizator wejdzie w ruch i zmieni swoje położenie. To przyda się chociażby do zabezpieczenia zaparkowanych pojazdów.

Warto?

Cena lokalizatora notiOne GPS to 489 zł, podczas gdy za model notiOne GPS PLUS trzeba zapłacić 689 zł. Te ceny odzwierciedlają rozszerzone możliwości i funkcjonalności tych zaawansowanych urządzeń. Niemniej zawsze macie wybór czy wystarczą Wam podstawowe funkcjonalności, czy jednak chcielibyście czegoś więcej. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku za urządzenie wraz z usługą płacicie tylko raz.

Niezależnie czy jest to wersja podstawowa, czy PLUS nie ma żadnych dodatkowych opłat, czy subskrypcji. Dodatkowo usługa „PLUS” może być zakupiona w późniejszym terminie. Innymi słowy możecie bez przeszkód zakupić podstawowy model notiOne GPS i jeżeli się Wam on spodoba to później dokupić rozszerzenie PLUS w aplikacji.

Wracając jednak do pytania „Czy warto?” – odpowiedź jest prosta – TAK! Jeżeli poszukujecie lokalizatora GPS, który poradzi sobie w każdych warunkach, a dodatkowo nie chcecie mieć kolejnej subskrypcji przypisanej do konta bankowego, to jest to strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza, że za sprzęt płacicie tylko raz i macie gwarancję, że będzie już działał bez przerwy. Gdzie przykładowo u konkurencji zmuszeni jesteście sami dodatkowo zainwestować w kartę SIM z odpowiednią ilością Internetu.

Nie tylko notiOne GPS

Tak jak już wspominałem nieco wyżej, od momentu premiery modeli GPS minęło już trochę czasu. Niemniej notiOne nie próżnowało i w tak zwanym między czasie zaprezentowali kolejne urządzenia, które pomogą Wam znaleźć zgubione rzeczy. 

notiOne GPS Connect

Pierwszym z nich jest notiOne GPS Connect, czyli lokalizator dedykowany do montażu ukrytego w hulajnogach i w rowerach elektrycznych z silnikami centralnym. Te jak wiadomo zyskały w ostatnim czasie bardzo mocno na popularności, także warto zatroszczyć się także o nie. 

notiOne GPS Connect

notiOne GPS miniPRO

Z kolei notiOne GPS miniPRO to niezawodny lokalizator o wyjątkowo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze. Dzięki temu, urządzenie doskonale sprawdzi się nawet w nietypowych zastosowaniach, takich jak śledzenie drona w trakcie lotu. A także po jego zakończeniu, szczególnie w przypadku awaryjnego lądowania. 

Specjalnie dla czytelników TechnoStrefa.com

Jeśli spodobał się Wam ten lokalizator i chcielibyście go kupić na przykład na prezent, to przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy. Z jego pomocą obniżycie cenę omawianego notiOne GPS w wersji PLUS o 5%. Wystarczy, że w oficjalnym sklepie przed dokonaniem płatności wpiszecie poniższy kod:

NOTISTREFA

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez