moto_edge_polska_premiera_technostrefa (2)

Nowa flagowa Motorola! Ale czym właściwie jest współczesny flagowiec?

28 maja odbyła się polska premiera wyczekiwanego flagowca Motoroli – Motoroli Edge. Zapowiedziany pod koniec kwietnia 2020 r. Motorola Edge – trafi do sprzedaży w Polsce w połowie czerwca i będzie dostępna w sprzedaży detalicznej i u operatorów sieci komórkowych.

Nowa Motorola inna niż wszystkie

Aby wyróżnić się na rynku, Motorola postanowiła zbudować zupełnie nowe urządzenie, które ma wszystko, na czym zależy większości konsumentów. W rezultacie powstał najnowocześniejszy smartfon w portfolio, który zapewnia zaawansowaną technologię w każdej kategorii, która ma znaczenie. Niesamowita prędkość sieci 5G, dynamiczny i wciągający wyświetlacz, wrażenia z fotografowania jak żadne inne, dźwięk, który jest absolutnie niezrównany. Mówiąc najprościej, Motorola Edge to telefon, na który wielu czekało, ale nie jest to też konstrukcja, która zadowoli wszystkich.

Najnowszą Motorole zaprezentowano całemu światu już jakiś czas temu. To właśnie wtedy wywołała całkiem spore poruszenie, bo to pierwszy flagowy model Motoroli od lat. Po ciepło przyjęte głównie z powodu nostalgii Motoroli Razr firma postawiła na bardziej prestiżowa konstrukcję. W trakcie światowej premiery zostały pokazane dwa modele Motorola Edge oraz Motorola Edge+, jeżeli chcecie dowiedzieć się o nich coś więcej to koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Kilka różnic

Tak naprawdę flagowy model to tylko i wyłącznie wariant Edge+, z kolei Motorola Edge to jedynie „mniejszy” brat, który różni się delikatnie pod względem specyfikacji oraz oczywiście możliwości. Co ciekawe mniejszym jest tylko i wyłącznie z nazwy, ponieważ obydwa modele dzielą bardzo podobny ekran OLED o przekątnej 6.7-cala. Tutaj też pojawia się pierwsza różnica, jaką możecie znaleźć pomiędzy tymi dwoma smartfonami, bowiem model Edge+ oferuje ekran wyświetlający aż 1 miliard kolorów, podczas gdy standardowy wariant wyświetla ich 16 milionów. 

➡ Smartfony Motoroli w najlepszych cenach!

Całkiem spore różnice widoczne są w baterii, ładowaniu oraz co ciekawe w optyce głównego aparatu. Zaczynając jednak od ogniwa, większa wersja została wyposażona w baterię o pojemności 5000 mAh, natomiast w przypadku drugiego modelu ta została zmniejszona o pięćset mAh i oferuje ich 4500. W przypadku ładowania w Motoroli Edge zabrakło cewki indukcyjnej oraz funkcji bezprzewodowego powerbanku. 

Aparat to tak naprawdę dwie zasadnicze różnice, Motorola Edge+ oferuje główny obiektyw o rozdzielczości 108 Mpix oraz 3-krotny zoom optyczny w jednej z kamer pomocniczych. Podstawowy wariant korzysta z sensora 64 Mpix, jako głównej matrycy oraz oferuje jedynie 2-krotny zoom optyczny. 

Czym tak naprawdę jest flagowy smartfon?

Jednak największą różnicą, która najpewniej najczęściej pojawi się w porównaniach dych dwóch modeli jest procesor. W podstawowej wersji jest to Snapdragon 765G, z kolei jak można si domyślić Motorola Edge+ działa w oparciu o Snapdragona 865, czyli flagowy układ od Qualcomm, który najpewniej jeszcze nie raz pojawi się w najdroższych tegorocznych konstrukcjach. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, gdzie tak naprawdę leży granica pomiędzy smartfonami ze średniej półki a flagowcami?

Do tego tematu można podejść na dwa sposoby, pierwszym z nich jest założenie, że każdy smartfon, który nie działa w oparciu o układ flagowy jest automatycznie smartfonem z niższej półki, ale będzie to tylko połowiczne rozwiązanie. Drugą opcją jest stworzenie zupełnie nowej smartfonowej kategorii – na potrzeby tego tekstu mówmy o niej Super Flagowce. 

Podział smartfonów na urządzenia budżetowe czy tzw. średniaki i w końcu flagowce to w pełni sztuczny podział i jeszcze kilka lat temu koncentrował się głównie na cenie tych urządzeń. Teraz jednak na rynku można znaleźć wiele smartfonów, które swoją ceną nijak mają się do tego podział jeszcze rok temu Xiaomi wypuszczając model Mi 9 zaprezentowało nam wszystkim flagowca z krwi i kości, który był, co najmniej dwukrotnie tańszy niż propozycje konkurencji. 

➡ Smartfony Motoroli w najlepszych cenach!

Obecność wszelkich wersji z dopiskami „Pro”, „Plus” oraz „Ultra” skłania do refleksji, czy w pełni rozumiemy producentów smartfonów. W końcu nawet oni zaczęli wydawać kilka wersji „flagowych” urządzeń, które różnią się pod wieloma względami, a nie tylko rozmiarem ekranu. By nie szukać daleko można spojrzeć na przykład Samsunga. Tegoroczna seria S20, po za tym, że zaoferowała 3 flagowe urządzenia to do portfolio tej firmy po raz pierwszy dołączył wariant Ultra – Super Flagowiec.

Super Flagowiec – średniak to nowy flagowiec

Ten sztuczny podział, jaki był dotychczas stosowany w smartfonach przestał się sprawdzać już jakiś czas temu. Flagowce nie dość, że oferują świetne podzespoły czy wydajność stały się też astronomicznie drogie. Nawet Xiaomi z modelami Mi 10 nie udało się na premierę zejść z ceną poniżej 4 tysięcy złotych, podobną historię można przypisać też firmie OnePlus. Należy się więc głęboko zastanowić w tym momencie gdzie umieścić tę granicę. 

Wraz z zawrotnym wzrostem cen Super Flagowców, ceny urządzeń ze średniej półki stały i nadal stoją w miejscu. Powstała więc rynkowa luka, która zapełniana jest przez modele takie jak Motorola Edge. To, czy akurat ten model został wyceniony należycie czy nie, to temat zupełnie innej dyskusji. Obecnie segment około 3000 zł stanowią zeszłoroczne Super Flagowce, nie ma tak naprawdę dobrych propozycji z nowych urządzeń, które byłyby w stanie konkurować z nimi o miejsce w rankingach opłacalności. 

➡ Smartfony Motoroli w najlepszych cenach!

W tym wypadku można uznać ruch Motoroli za niezwykle udany i przemyślany, stworzyli oni smartfon, który wielu uzna za średniaka wycenionego o kilkaset złotych za dużo. To jednak błąd, bo o takim smartfonie trudno powiedzieć by plasował się na równi z konstrukcjami z prawdziwej średniej półki. To już klasa wyżej, klasa nowych flagowców, która znajduje się jednocześnie niżej niż Super Flagowce i wypełnia rynkową lukę w perfekcyjny wręcz sposób. 

Motorola Edge

Najnowsza Motorola Edge trafi do sprzedaży na Polskim rynku już w czerwcu tego roku i będzie dostępna w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, nie zabraknie jej także w ofercie operatorów komórkowych w cenie 2999 zł. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!