Do
góry
msi_vigor_elite_technostrefa (1)

Nowa klawiatura dla graczy i pisarzy | MSI Vigor GK50 Elite

MSI zaprezentowało właśnie klawiaturę z przełącznikami, które łączą w sobie liniowość typu RED oraz wyraźny głośny klik przełączników BLUE. Vigor GK 50 Elite spodoba się zarówno graczom jak i osobom, które po prostu dużo piszą.

Osiągnięcie takiego efektu było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych przełączników marki Kailh – BOX White. Te oferują kilka zasadniczych ulepszeń od podstawowych przełączników. Po pierwsze jest nim krótki czas aktywacji, który osiągnięto poprzez zmniejszenie drogi potrzebnej do aktywacji. Element odpowiedzialny za charakterystyczny klik został gruntownie przeprojektowany względem klasycznych przełączników Cherry i nie jest dodatkowym ruchomym elementem. Całość tworzy switch znacznie bardziej trwały, wytrzymujący 80 mln kliknięć, a przy tym zachowujący liniową charakterystykę.

Co do samej klawiatury, jest to pełnowymiarowa konstrukcja wyposażona oczywiście we wcześniej omawiane przełączniki oraz pełne i konfigurowalne podświetlenie RGB. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, a wierzchnia płyta, na której trzymają się przełączniki to szczotkowane aluminium. Tutaj warto dodać, że ta klawiatura ma certyfikat odporności na zachlapania i kurz IP56, więc powinna bez trudu przeżyć przypadkowe zalanie w trakcie gry lub pracy.

⤵ Kup najnowsze peryferia MSI ⤵

➡ Klawiatura Vigor GK50 Elite

➡ Mysz Cluch GM08

➡ Podkładka Vigor WR01

Klawiatura MSI Vigor GK50 Elite wspiera oczywiście pełne indywidualne podświetlenie RGB w technologii Mystic Light. Dzięki temu będziecie mogli nie tylko dopasować efekty podświetlenia samej klawiatury, ale też wszystkich urządzeń zgodnych z tą technologią, jak na przykład płyty główne, obudowy, wentylatory, monitory, myszki czy słuchawki. Dedykowane oprogramowanie, które zarządza wszystkimi tymi urządzeniami daje możliwość tworzenia własnych unikatowych efektów świetlnych, dostosowanych do konkretnych gier czy aplikacji.

Nowa mysz i podkładka pod nadgarstki

Wraz z nową klawiaturą na rynku debiutuje także myszka wpisująca się w takie samo wzornictwo oraz dedykowana klawiaturze Vigor GK50 Elite podkładka pod nadgarstki. Zaczynając od myszki, jest to model Cluch GM08, w szczególności spodoba się ona osobom, które szukają nowego gryzonia z możliwością dostosowania wagi. Jest to także myszka symetryczna, przez co powinna odpowiadać osobom prawo- jak i leworęcznym. Jednak tutaj ważna uwaga, ponieważ przyciski boczne znalazły się jedynie na lewej krawędzi, przez co sama myszka kierowana jest raczej dla osób praworęcznych.

Gryzoń działa w oparciu o sensor optyczny PixArt PAW-3519 o maksymalnej natywnej rozdzielczości 3200, a dzięki oprogramowaniu MSI nawet 4200 DPI. Częstotliwość odświeżania to klasycznie już 1000 Hz, co ma zapewnić najwyższą precyzję w odwzorowaniu ruchów.

⤵ Kup najnowsze peryferia MSI ⤵

➡ Klawiatura Vigor GK50 Elite

➡ Mysz Cluch GM08

➡ Podkładka Vigor WR01

Z kolei podkładka Vigor WR01 została pokryta jedwabną lycrą z dodatkową powłoką antybakteryjną. Wykorzystany materiał jest przyjemny w dotyku, a wewnątrz podkładki znajduje się specjalnie opracowana pianka pamięciowa z żelem chłodzącym. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne ułożenie dłoni podczas pisania i długich sesji gamingowych. Ponadto podstawa podkładki jest gumowana i ma antypoślizgową fakturę, dzięki czemu solidnie trzyma się blatu biurka.

Gwarancja i cena

MSI oferuje 2-letnią gwarancję producenta na peryferia i akcesoria. Sugerowane ceny detaliczne nowych produktów na polskim rynku wynoszą:

  • Vigor GK50 Elite – 389 zł
  • Cluch GM08 – 99 zł
  • Vigor WR01 – 109 zł

⤵ Kup najnowsze peryferia MSI ⤵

➡ Klawiatura Vigor GK50 Elite

➡ Mysz Cluch GM08

➡ Podkładka Vigor WR01

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Klawiaturę MSI kupiłam na dużej promocji w neonecie. Wygląd i jakość wykonania zdecydowanie na plus. Klawiatura nie przesuwa się podczas grania i pisania. Polecam

  • Klawiaturę MSI kupiłam w sklepie Neonet na prezent. Był to strzał w dziesiątkę. Chłopak, który gra ciągle w gry jest zachwycony. Nigdy nie miał lepszego sprzętu. Klawiatura sprawdza się świetnie, polecam!