Nadchodzi kolorowa rewolucja w Google Maps! Co się zmieni?

Nadchodzi kolorowa rewolucja w Google Maps! Co się zmieni?

Od niedawna niektórzy użytkownicy mogą testować „nową” wersję aplikacji Google Maps z odświeżoną szatą kolorystyczną. Teraz jednak nowe barwy trafią do wszystkich użytkowników aplikacji, zarówno tych z Androida, jak i iOS-a!

Google Maps to jedna z najpopularniejszych platform mapowych, która codziennie „ratuje” życie milionom użytkowników na całym świecie.

Mimo tego, serwis cały czas jest aktualizowany, a teraz doczekał się także nowej szaty kolorystycznej, którą już możemy sprawdzić na naszych telefonach!

Reklama

Google Maps – lider ds. lokalizacji

Google Maps to internetowy serwis mapowy, oficjalnie uruchomiony 8 lutego 2005 roku! Przez ponad 18 lat mapy od Google zmieniły się nie do poznania i jakby tego było mało, projekt ten jest cały czas bardzo prężnie rozwijany.

Google Maps - rozwój od 2005 roku
Google Maps w 2005 roku (źródło: Research Gate)

Mapy Google rozrosły się do tego stopnia, że przez wielu obywateli z całego świata są uznawane za najlepszy serwis mapowy. Potwierdzają to również liczby, bowiem na podstawie informacji dostępnych między innymi na stronie ZipDo, z popularnych map ma korzystać miesięcznie nawet ponad miliard użytkowników!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Połączenie mapy i AI? Już wkrótce w Google Maps!

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji wzrasta również zainteresowanie opartymi na niej narzędziami. AI zaczyna powoli wpływać na praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Nie inaczej będzie nawet z Mapami Google.

Czytaj artykuł
Reklama

Nowa szata graficzna już tu jest

Serwis od Google cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze względu na szeroką dostępność do strony internetowej i aplikacji, jak i prosty design, czy łatwość obsługi. Jak informowaliśmy na początku listopada, mogą być one jeszcze bardziej przydatne, niż do tej pory, a to za sprawą sztucznej inteligencji!

Wracając jednak do głównego tematu, od jakiegoś czasu użytkownicy aplikacji mogli testować nowy wygląd, a w zasadzie odświeżone kolory na mapach Google. Teraz przyszedł również czas na resztę, bowiem na telefony większości użytkowników (zarówno miłośników iOS, jak i Androidowców) spływa nowa wersja serwisu!

Choć Google Maps nadal będą takie, jakie je wszyscy pokochaliśmy, nowa paleta kolorystyczna z większym kontrastem kolorów, ma sprawić, że mapy będą jeszcze bardziej czytelne. To przełoży się bezpośrednio na lepszą widoczność i łatwiejsze rozpoznawanie konkretnego rodzaju terenu, czy infrastruktury!

Co, jeśli jeszcze nie mam aktualizacji?

Jak wspominaliśmy, nowa wersja aplikacji powinna być już dostępna na telefonach większości użytkowników z systemami iOS oraz Android. Jeśli jednak jest inaczej, możecie spróbować zainstalować aktualizację ze sklepu dostępnego na Waszym urządzeniu lub najzwyczajniej w świecie – uzbroić się w cierpliwość!

Macie już dostęp do najnowszej aktualizacji Google Maps? Co uważacie o odświeżonych kolorach – zmiana na lepsze, czy na gorsze?

ŹRÓDŁO: 9to5Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!