Do
góry
y_octa_iphone_mini

Nowe ekrany w iPhone’ach już w 2019!

Raport dostawców mówi, że Apple będzie używać zupełnie nowej technologii wyświetlaczy tak by nowe iPhone’y w 2019 były jeszcze cieńsze i lżejsze — trend, który nie do końca jest widoczny w tegorocznych flagowcach, za to nowy iPad Pro bardzo mocno przesunął granicę.

Według raportu Apple ma wykorzystać zintegrowane elastyczne panele OLED. Zintegrowane nie bez powodu, w tym momencie korzysta się z innej konstrukcji, gdzie czuły na dotyk panel znajduje się nad ekranem. Poprzez zespolenie tych elementów w jeden sprawi, że nowe smartfony będą mogły być nieco lżejsze jak i cieńsze.

ron-mcclenny-692810-unsplash

ETNews, twierdzi, że nową technologię, którą nazwano Y-OCTA będzie dostarczana przez Samsunga.

Samsung Display będzie dostarczać zintegrowane elastyczne panele OLED (Organiczna dioda elektroluminescencyjna) dla iPhone’ów od Apple. Panel OLED od Samsunga nazywa się “Y-OCTA”. To pierwszy raz kiedy Apple stosuje zintegrowane wyświetlacze w iPhone’ach […]

W nawiązaniu do źródeł branżowych Apple zdecydowało się na zastosowanie zintegrowanych paneli OLED w najnowszych iPhone’ach oraz powierzył rozwój oraz produkcję Samsung Display. W ostatnim czasie Samsung Display wszedł we współpracę z bliźniaczymi firmami w celu rozwoju części i materiałów potrzebnych do wytworzenia takich wyświetlaczy.

Wcześniej wspomniany raport zakłada wprowadzenie tej technologii jako gotowej do użycia już w przyszłym roku, jednakże od razu sugeruje iż pierwsze dostawy najnowszych wyświetlaczy będą bardzo ograniczone. Jednocześnie należy mieć na uwadzę, że nowa technologia będzie dostępna jedynie w najwyższych przyszłorocznych modelach.

Oczywiście jak ma to miejsce w świecie technologii do momentu wprowadzenia nowej technologii jej koszt znacznie maleje z czasem. Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku lat zintegrowane panele OLED będą dostępne dla szerszego grona odbiorców.


Cena iPhone Xr Niebieski: https://technostrefa.com/xr_niebieski
Najtaniej iPhone X: https://technostrefa.com/iphone_x_best…
Cena iPhone Xs: https://technostrefa.com/iphone_xs


Samsung wyszedł z pomysłem omawianej technologii już w marcu tego roku. Miała być to jedna z metod na wsparcie dostaw paneli OLED do Apple. Samsung na dzień dzisiejszy jest jedynym dostawcą wyświetlaczy OLED dla modeli iPhone X oraz iPhone Xs/Xs Max. Jednakże w ostatnim czasie Apple prowadzi rozmowy z LG by zapewnić sobie nieprzerwane dostawy.

Miejmy nadzieję, że nowe iPhone po wymianie ekranu zachowają swoją wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia. Biorąc pod uwagę jak “giętki” jest najnowszy iPad Pro, wytrzymałość strukturalna została poświęcona na rzecz niewielkiej grubości. Oby taki los nie spotkał smartfonów od Apple.

Źródła:

  1. 9to5Mac
  2. ETNews
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!