Chatbot Google Bard z nowymi funkcjami! Co przynosi dzisiejsza aktualizacja?

Chatbot Google Bard z nowymi funkcjami! Co przynosi dzisiejsza aktualizacja?

Choć Google Bard nie miał zbyt dobrego startu (zwłaszcza w Europie), wszystko wskazuje na to, że już niedługo może nieźle namieszać na rynku chatbotów. Google dodało dzisiaj do niego listę przydatnych wtyczek, które zwiększą jego użyteczność.

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, na rynku możemy zaobserwować nawet wyścig chatbotów AI, za którymi stoją najwięksi gracze na całym świecie.

Takiej okazji nie odpuściło również Google, które w dzisiejszej aktualizacji zauważalnie podbiło wartość swojego zawodnika, znanego jako Google Bard.

Reklama

Wyścig chatbotów AI

O sztucznej inteligencji i jej możliwościach, które z dnia na dzień robią coraz większe wrażenia, słyszeli już najpewniej wszyscy. Formą, która jest nam najbliższa w życiu codziennym, są oczywiście chatboty, które udzielają wsparcia technicznego, odpowiadają na pytania, czy generują nam konkretne grafiki.

Google Bard vs ChatGPT
źródło: Tech.co

Najbardziej znanym „graczem” jest oczywiście ChatGPT od Open AI, choć na rynku nie brakuje również propozycji do konkurencyjnych firm. Na dominację Chatu GPT odpowiedziało nawet Google, które już jakiś czas temu wypuściło swojego chatbota o nazwie Google Bard.

Start – przynajmniej w krajach europejskich – nie można zaliczyć do udanych, bowiem na przykład w Polsce musieliśmy czekać kilka miesięcy, aż dzieło Google’a dotarło na nasze komputery. Kiedy już tak się stało, a światowy gigant zaczął dodawać kolejne języki i przydatne funkcje – wszystko zaczyna wyglądać naprawdę dobrze.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nie otrzymasz praw autorskich za obraz wygenerowany przez AI

Amerykański sędzia w końcu rozstrzygnął problem z treściami tworzonymi przy pomocy AI. Teraz nie będzie wątpliwości w przyszłych sytuacjach, gdy ktoś będzie chciał się ubiegać o prawa autorskie.

Czytaj artykuł

Google Bard – koniec żmudnego przeszukiwania maili

Co ciekawe, już od dzisiejszej aktualizacji, Google Bard pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, niż inne chatboty. Za jego pośrednictwem możesz zeskanować Gmaila, Dokumenty, czy nawet Dysk w poszukiwaniu konkretnych plików, czy jakichkolwiek innych, wartościowych informacji.

źródło: Blog Google

Za pośrednictwem tej funkcji Bard w mgnieniu oka przeszuka tysiące starych e-maili w poszukiwaniu konkretnej wiadomości. Co więcej, zebrane dane może następnie wyświetlić na przygotowanym wykresie lub punktowym podsumowaniu.

Jak nietrudno się domyślić, udzielenie dostępu chatbotowi Google Bard do skrzynek pocztowych może wzbudzić niemałe obawy. Google twierdzi, że nie wykorzysta zebranych informacji do prowadzenia szkoleń swojego chatbota, a także nie udostępni tych danych żadnej innej osobie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Google przy pomocy AI podsumuje Wam artykuł

Do interfejsu Search Generative Experience od Google dochodzi nowa opcja. Po wejściu na stronę, nie będziecie musieli przekopywać się przez ścianę tekstu, aby znaleźć konkretne informacje. AI Wam je podsunie i odpowie na nurtujące pytania związane z artykułem.

Czytaj artykuł

Planowanie podróży? Nic prostszego

Google ma oczywiście pewną przewagę w kontekście rozwoju możliwości swojego chatbota, którą zaczęli coraz lepiej wykorzystywać. Wraz z nową aktualizacją Bard może współpracować również z Mapami, YouTube’m czy Lotami Google.

Google Bard - planowanie wycieczki
źródło: Blog Google

Dzięki temu Bard pomoże w zorganizowaniu całej wyprawy od A do Z. Chatbot Google zajmie się wszystkim, zaczynając od udzielenia informacji o konkretnym locie, przechodząc przez wyznaczenie trasy podróży, a kończąc na przesłaniu filmów z YouTube‘a z… prezentacją pobliskich atrakcji!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple kopiuje Spotify! DJ AI trafia do aplikacji na iPhone

Spotify i Apple Music są na piedestale serwisów strumieniowych i obie firmy zaciekle walczą pomiędzy sobą. Firma z Cupertino postanowiła skopiować pomysł, aby nie zostać w tyle. Czy dzięki temu ten ich serwis z muzyką stanie się popularniejszy?

Czytaj artykuł
Reklama

Nie wierzysz w słowa chatbota? Sprawdź je sam (jednym kliknięciem)!

Zastanawialiście się kiedyś, czy odpowiedź udzielona przez chatbota AI ma jakikolwiek związek z prawdą? W ramach najnowszej aktualizacji, gigant z Mountain View, umieścił pod przyciskiem „Google It” możliwość podwójnego weryfikowania uzyskanych odpowiedzi.

Google Bard - weryfikacja wiadomości
źródło: Blog Google

Dzięki temu od razu dowiemy się, czy Bard mówił prawdę, czy jednak trochę podkoloryzował. W przypadku zweryfikowanych informacji Google podświetli jego wiadomości na zielono, a wszystkie niezatwierdzone – na pomarańczowo. Po najechaniu na podświetlenie uzyskamy informacje, co mógł powiedzieć źle.

Korzystacie na co dzień z jakichkolwiek chatbotów AI, a jeśli tak, to w jakim celu? Czy Google Bard ma szansę zawojować na rynku i powalczyć o tytuł lidera?

ŹRÓDŁO: The Verge, Blog Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji