Do
góry
chrome_71_mini

Nowe funkcje Google Chrome!

Google zaprezentował nowe funkcje na swoim blogu deweloperskim poświęconym zmianom jakie wciąż wprowadzane są w ich przeglądarce internetowej. Dwie z nich szczególnie przykuwają uwagę użytkowników. W aktualizacji 71, która zostanie wprowadzona na początku grudnia tego roku otrzymamy mechanizmy blokujące natrętne reklamy na stronach internetowych oraz informujące o ukrytych subskrypcjach.

Koniec reklam

Jak informuje Vivek Sekhar – Chrome Product Manager, przeglądarka Google Chrome zacznie, od najnowszej aktualizacji blokować wszystkie reklamy znajdujące się na stronach, na których jest ich za dużo. Sama funkcja o nazwie “abusive sites filtering” ma uderzać w najbardziej zaśmiecone reklamami portale. Administratorzy zostaną o tym poinformowani i otrzymają 30 dni na usunięcie natrętnych wyskakujących okienek.


Sprawdź ceny laptopów MSI: http://technostrefa.com/laptopy_msi
LG G7 Fit już dostępny! http://technostrefa.com/lg_g7_fit_cz


Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku reklam typu scam, które bardzo często prowadzą do stron zawierających oprogramowanie malware mogące dużo namieszać na urządzeniu, z którego korzystamy.

Uwaga płatna subskrypcja!

Google Chrome warning

Google Chrome w wersji 71 ostrzeże użytkownika jeżeli będzie się znajdować na stronie, która posiada tag “insufficient mobile subscription information”. Google na swoim blogu korzysta z ciekawego przykładu jak podanie numeru telefonu na stronie może prowadzić do ogromnych rachunków. Według giganta takie działanie ma za zadanie zwiększyć świadomość użytkowników, jakie działania przez nich podejmowane prowadzą do naliczenia opłat na ich rachunkach telefonicznych.

Użytkownik wchodząc na taką stronę zobaczy komunikat informujący go o zagrożeniu oraz będzie miał możliwość wyboru, czy chce przejść na stronę czy woli z tego zrezygnować.

Źródła:

  1. cnet
  2. Sunday Express
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!