Do
góry
gsuiteMini

Nowe funkcjonalności dla korzystających z GSuite

Google zaprezentował nam dość ciekawą nowość, która bez wątpienia ułatwi życie wielu osobom.

Dla znacznej części w tym naszej redakcji praca z dokumentami Google oraz innymi biurowymi aplikacjami pakietu GSuite to ogromne ułatwienie. Gigant wyszedł naprzeciw zapracowanym osobom, dla których organizacja czasu pracy oraz wszechstronność w wykonywaniu działań stoją na pierwszym miejscu w doborze środowiska roboczego. Omawiane nowości zostały wprowadzone bezpośrednio dla posiadaczy kont Google. By korzystać z nowych funkcjonalności należy być zalogowanym do swojego konta w dowolnej przeglądarce obsługującej pakiet GSuite.

Wystarczy w pasku adresu wpisać odpowiedni adres aby zostać przekierowanym do edytora. Poniżej znajdziecie pełną listę przydatnych skrótów:

  • Dokument tekstowy: doc.new, docs.new, document.new
  • Arkusz kalkulacyjny: sheet.new, sheets,new, spreadsheed.new
  • Prezentacja: slides.new, deck.new, presentation.new
  • Formularz: form.new, forms.new
  • Edytor stron: site.new, sites.new, website.new

Oczywiście samo korzystanie z wywoływania dokumentu czy prezentacji z poziomu URL funkcjonowało już od dłuższego czasu. Jednakże do tej pory adres wyglądał dokładnie tak “https://docs.google.com/document/create”. W tym momencie stało się to niezwykle proste i intuicyjne, a fakt, że działa to niezależnie od przeglądarki czy wyszukiwarki ogromnie wpływa na wszechstronność tego rozwiązania.

Źródła:

  1. Google Docs Twitter
  2. Quartz at Work
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!