Nowe gogle Meta VR już w październiku!

Nowe gogle Meta VR już w październiku!

Mark Zuckerberg, w podcaście Joe Rogana potwierdził, że w październiku swoją premierę zaliczą nowe gogle Meta VR! Zapewne chodzi o model „Project Cambria”, który miałby zostać zaprezentowany w okolicy corocznego wydarzenia Meta Connect.

Przypominamy!

Meta i nowe gogle VR

Nowe gogle VR, a w zasadzie ich liczne prototypy, zaprezentowano na specjalnej prezentacji „Inside The Lab”. Meta po raz kolejny postanowiła udowodnić, że amerykański gigant nieprzerwanie dąży w jednym konkretnym kierunku – rozwoju metaverse.

Oprócz spojrzenia na prototypy wspomnianych gogli, mieliśmy również okazję posłuchać wypowiedzi prezesa firmy – Marka Zuckerberga oraz głównego naukowca Reality Labs – Michaela Abrasha. Założyciel Facebooka stwierdził, że firma Meta coraz bardziej zbliża się do wykonania „wielkiego kroku naprzód w kierunku realizmu”.

Jednym z głównych poruszonych tematów był Project Cambria, czyli zestaw zaprezentowany w maju bieżącego roku. Dzięki kamerom o wysokiej rozdzielczości Cambria obsługuje VR i rzeczywistość mieszaną. Zuckerberg zapowiedział, że pojawią się dwie wersje tego zestawu – tańsza z nich będzie dla „wszystkich”, zaś ta druga otrzyma najnowsze technologie firmy i znajdzie swoje miejsce na „profesjonalnym” rynku.

Reklama

Project Cambria zadebiutuje już w październiku?

mark zuckerberg
Mark Zuckerberg w podcaście Joe Rogana (źródło: CNN BUSINESS)

Informację, że nowe gogle Meta VR pojawią się już w październiku, przekazał oczywiście CEO firmy, Mark Zuckerberg. Miało to miejsce podczas 3-godzinnej rozmowy z Joe Roganem, w jego podcastowym formacie o nazwie „The Joe Rogan Experience”. Głównym tematem rozmowy były oczywiście dalsze plany na działania Mety w temacie wirtualnej rzeczywistości.

Dla następnego urządzenia, które wyjdzie w październiku, jest kilka dużych funkcji. Możliwość nawiązywania kontaktu wzrokowego w wirtualnej rzeczywistości czy możliwość śledzenia twarzy, dzięki czemu awatar nie będzie tylko nieruchomy, ale jeśli będziesz się uśmiechać, marszczyć czoło, dąsać, czy robić jakikolwiek inny wyraz twarzy, będzie to przekładało się w czasie rzeczywistym na Twój awatar.

wypowiedź Marka Zuckerberga w podcaście Joe Rogana

Urządzenie mamy zobaczyć przy okazji corocznego wydarzenia Meta Connect, które w ubiegłym roku odbyło się online 28 października. Na ten rok nie podano jeszcze oficjalnej daty konferencji, aczkolwiek do tej pory odbywała się ona na jesieni.

Reklama

Gogle Meta VR – czym będzie nowy produkt?

gogle vr - project cambria
render przedstawiający gogle Project Cambria (źródło: VR Times)

Urządzenie znane z roboczej nazwy Project Cambria, według serwisu Bloomberg oficjalnie może nazywać się Meta Quest Pro. Nowe gogle mają dysponować na przykład „kolorowym ekranem o wysokiej rozdzielczości i wewnętrznymi czujnikami do śledzenia oczu”. Jak powiedział Zuckerberg, dzięki tej drugiej możliwości, avatary w VR mogą wyglądać tak, jakby patrzyły na avatary innych użytkowników. Wszystko dzięki temu, że avatary VR będą mogły dokładnie śledzić nasze ruchy, co przełoży się na dokładne naśladowanie naszej mimiki.

Mimo tego, że brakuje jakichkolwiek informacji o proponowanej cenie nowych gogli, na ten moment wiemy tyle, że będą one znacznie droższe od popularnych obecnie gogli Meta Oculus Quest 2. Nie należy więc oczekiwać, że gogle będą bardzo tanie, zwłaszcza, że model Quest 2 „doczekał” się ostatnio bolesnych podwyżek cenowych.

ŹRÓDŁO: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!