Sonos prezentuje nowe inteligentne głośniki – Era 300 i Era 100

Wraz z nadejściem nowego miesiąca 2023 roku, amerykański Sonos prezentuje nowe inteligentne głośniki, które dołączają do jego floty. Mowa tutaj o modelach Era 300 i Era 100, które powstały we współpracy z artystami inżynierii dźwięku.

Awatar Kamil Malczyk

Wraz z nadejściem nowego miesiąca 2023 roku, amerykański Sonos prezentuje nowe inteligentne głośniki, które dołączają do jego floty. Mowa tutaj o modelach Era 300 i Era 100, które powstały we współpracy z artystami inżynierii dźwięku.

Amerykański producent sprzętu audio zaprezentował dwa nowe inteligentne głośniki, w tym model obsługujący dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Jednym z najważniejszych aspektów jest to, iż są one urządzeniami ekologicznymi, bowiem zostały wykonane z materiałów z recyklingu.

Era 300 i Era 100 w praktyce

Model Sonos Era 300 to według producenta „efektowny głośnik stworzony z myślą o optymalizacji doznań podczas słuchania muzyki z wykorzystaniem technologii dźwięku przestrzennego”. Otrzymał on aż sześć potężnych przetworników, które odpowiadają za prawidłowe rozprzestrzenianie dźwięku w lewo, prawo, do przodu i do góry. Warto również wspomnieć, że Era 300 to pierwszy głośnik od Sonos, który oferuje wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Wszystko to oczywiście dzięki współpracy z renomowaną marką Dolby oraz standardem Atmos.

Sonos - Era 300
Inteligentny głośnik Era 300 obsługujący dźwięk przestrzenny

Kiedyś rewolucję wywołało przejście z mono na stereo. Dziś to dźwięk przestrzenny jest kolejnym etapem ewolucji słuchania. Umożliwia stworzenie takich wrażeń dźwiękowych, które pozwalają słuchaczom na zanurzenie się w muzyce. Artyści zaczynają tworzyć z wykorzystaniem dźwięku przestrzennego, a platformy streamingowe umożliwiają odsłuch z wykorzystaniem tej innowacji. Nadszedł więc czas, aby zapewnić możliwość odtwarzania, które zrealizuje potencjał tego formatu.

Giles Martin, wiceprezes ds. doświadczeń dźwiękowych w Sonos
Sonos - Era 100
Inteligentny głośnik Era 100 – smukła i nowoczesna konstrukcja

Sonos Era 100 to następca modelu Sonos One, od którego jest nieznacznie większy. Dużo ważniejsze (i bardziej zauważalne) zmiany miały jednak miejsce w przypadku samego oprogramowania i akustyki urządzenia. Amerykański producent zadbał o to, aby ich nowy inteligentny głośnik oferował nie tylko głębokie basy, ale też bogate brzmienie stereofoniczne. Co więcej, wysokie możliwości tego urządzenia nie wpłynęły na jego aspekty wizualne, bowiem nadal jest on zamknięty w smukłej, nowoczesnej konstrukcji.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki głośnik BT kupić? Ranking 2024

Rodzinny wypad nad jezioro, albo ze znajomymi nad morze? W takim razie nie może zabraknąć ulubionej muzyki! Dlatego dziś podpowiemy, jaki głośnik BT powinniście kupić!

Czytaj artykuł

Sonos i zmiany w procesie działania

Dwa najnowsze produkty prosto z Ameryki, to pierwsze urządzenia tamtejszego producenta, które zostały wyprodukowane zgodnie z „nowymi standardami odpowiedzialnego projektowania firmy”. Mowa tutaj między innymi o możliwości długoterminowego serwisowania produktów, energooszczędności czy nawet wykorzystaniu materiałów z post-konsumenckiego recyklingu.

Sonos - Era 300
Inteligentny głośnik Era 300 obsługujący dźwięk przestrzenny

Nowe głośniki w trybie bezczynności pobierają zaledwie 2W, a także obsługują tryb uśpienia. Przy ich opracowywaniu, producent poświęcił również wiele uwagi na to, aby urządzenia te mogły służyć im przyszłym użytkownikom przez długie lata. Oprócz aspektów ekologicznych, Sonos zadbało także o zmiany w interfejsie. Ten jest teraz dużo bardziej intuicyjny, dzięki czemu samo sterowanie jest zdecydowanie prostsze i wygodniejsze.

Sonos - Era 100
Inteligentny głośnik Era 100 – smukła i nowoczesna konstrukcja

Słuchaną muzykę możecie kontrolować za pomocą Sonos Voice Control i Bluetooth, jak i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji producenta czy Apple AirPlay 2. Inteligentne głośniki umożliwiają wam także przesyłanie ulubionych utworów czy bezpośrednie podłączanie osobnych urządzeń audio.

Modele Era 300 (2399 zł) i Era 100 (1349 zł) będą dostępne w regularnej sprzedaży już od 28 marca 2023 roku. Od tego dnia będziecie mogli nabyć je za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, a także w salonach partnerskich.

Korzystacie na co dzień z inteligentnych głośników w domu, lub poza nim? Czy nowe produkty od amerykańskiego producenta wzbudziły Wasze zainteresowanie?

Źródło: informacja prasowa Sonos

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez