Nowe peryferia od AOC już w lipcu!

Firma AOC znana doskonale wszystkim graczom dodaje do swojego portfolio nowe peryferia gamingowe zarówno z półki premium, jak i segmentu budżetowego.

AOC ma w swojej ofercie niezwykle szerokie spektrum różnego rodzaju akcesoriów skierowanych właśnie dla graczy. Wśród chyba najpopularniejszych, czyli monitorów właśnie, znaleźć można idealne propozycje dla początkujących graczy, jak i zawodowców. Teraz do tego całego asortymentu dołączają zupełnie nowe peryferia jak myszki, klawiatury czy w końcu podkładka pod mysz z opcją podświetlenia RGB.

Mechaniczne, a może membranowe?

Na rynek już niedługo trafią aż trzy nowe klawiatury, a dokładniej: GK200, GK500 oraz AGK700. Pierwsza z nich to konstrukcja membranowa, natomiast dwie następne to modele mechaniczne. Warto mieć to na uwadze poszukując nowego sprzętu dla Waszego stanowiska gamingowego. Zarówno model GK500 jak i AGK700 działają w oparciu o dwa rodzaje przełączników dwóch różnych firm.

peryferia AOC

W przypadku AOC GK500 są to switche marki Outemu w wariantach Blue oraz Red. Pierwsze skierowane raczej do osób, które sporo piszą i sporadycznie grają. Natomiast drugie dla zapalonych graczy, którzy poszukują najkrótszego czasu reakcji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku modelu AGK 700 z tą różnicą, że tutaj macie do dyspozycji przełączniki firmy Cherry MX w takich samych kolorach.

Jednak niezależnie od firmy, zarówno pierwsze jak i drugie mają teoretyczną wytrzymałość na poziomie 50 mln kliknięć. Co istotne w przypadku klawiatury GK200, czyli modelu membranowego, żywotność szacowana jest na 10 milionów kliknięć. Za to dzięki swojej konstrukcji jest znacznie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zalania.

AOC GK500
peryferia AOC

Tego nie mogło zabraknąć

Serie GK500 i AGK700 są wyposażone w pełny Anti-Ghosting oraz N-Key Rollover (NKRO). Tutaj ważna informacja, bo dla serii GK200 obydwie funkcje są ograniczone do 25 klawiszy. W dwóch mechanicznych wariantach możecie skorzystać także z wymiennych klawiszy. Aby zapewnić wysoki poziom wygody firma do wszystkich klawiatur dołącza podpórkę pod nadgarstki mocowaną magnetycznie. Przyda się podczas wielogodzinnych sesji gamingowych lub klasycznej pracy przy komputerze.

Gryzonie, które lubimy

Myszki stanowią wręcz podstawowy element wyposażenia biurka każdego gracza. Zwłaszcza, jeżeli jest graczem gier takich gier jak FPS czy MMORPG. Dla niezawodnego i precyzyjnego śledzenia wszystkie prezentowane dziś myszki wyposażono w sensory optyczne. Podobnie jak w przypadku klawiatur tutaj także macie do wyboru trzy modele z odpowiednich serii. Tę najbardziej podstawową, czyli GM200, później GM500, a kończąc na AGM700.

peryferia AOC

Liczba przycisków i możliwość ich konfiguracji jest zależna od wybranego modelu. I tak w pierwszym macie ich 6, ale bez możliwości przypisania własnej funkcji. Za to w dwóch pozostałych jest ich łącznie 8 i te możecie dowolnie zaprogramować. Modele z serii 500 i 700 wykorzystują przełączniki Omron, które mają wytrzymać 50 mln kliknięć. W przypadku modelu z serii 200 jest to około 10 mln kliknięć.

Precyzja ruchów

Ostatnim elementem jest dedykowana podkładka pod mysz. Ta również należy do serii 700, a jej dokładny model to AMM700. Jak przystało a akcesorium z wyższej półki producent postawił nie tylko na jakość wykonania, ale i dodatki. Została wyposażona w podświetlenie RGB, które jest widoczne na jej całym obrysie za sprawą specjalnej wstawki.

peryferia AOC

Pełną kontrolę macie z poziomu dedykowanego oprogramowania AOC G-Tools. Podkładka może świecić we wszystkich spośród 16.8 mln kolorów. Podłączacie ją oczywiście do komputera za pośrednictwem kabla USB, który dodatkowo znalazł się w oplocie. Z kolei na jej spodniej stronie zastosowano specjalną gumowaną powłokę, która zapewnia stabilność na biurku.

AOC G-Tools

Każde urządzenie z serii AOC AGON 700, czyli na przykład AGK700 lub AGM700 oraz z serii AOC Gaming 500 (GK500, GM500) są w pełni kompatybilne z dedykowanym oprogramowaniem AOC G-Tools. To pozwala Wam na zarządzanie profilami, ustawieniem makr oraz oczywiście na sterowanie podświetleniem RGB.

Na uwagę zasługuje tutaj funkcja Light Sync FX, która odpowiada za synchronizację iluminacji pomiędzy wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami. Do nich zaliczają się oczywiście wcześniej wspomniane peryferia, jednak możecie tutaj zarządzać także monitorami od marki AOC. Jeżeli chodzi o dokładne modele to prezentują się one następująco: AGON AG273QX, AG273QZ oraz AG273QXP.

Perełki sprzętowe

Wśród tych wszystkich nowości bez wątpienia najbardziej wyróżnia się seria AOC 700 i to pod kilkoma aspektami. Po pierwsze klawiatura wyposażona w markowe przełączniki Cherry MX w wersji Red lub Blue. Do tego pełne podświetlenie RGB, osobne dla każdego klawisza. Na pokładzie znalazło się także 5 dedykowanych klawiszy makro oraz przyciski do kontroli multimediów czy rolka do głośności.

Warto też dodać, że ta klawiatura jako jedyna oferuje dodatkowe złącze USB na jednym z boków obudowy. Na uwagę zasługuje także element, który w przypadku klawiatur nie jest do końca oczywisty. Na pokładzie znalazła się pamięć wystarczająca do zapisania do 3 profili użytkownika, te mogą zawierać nie tylko makra, ale także informacje o podświetlaniu. W zestawie z tą klawiaturą otrzymujecie także podpórkę pod nadgarstki pokrytą ekoskórą i mocowaną magnetycznie do klawiatury.

peryferia AOC

Z kolei w przypadku myszki AGM700 należy zwrócić uwagę na dwa elementy. Pierwszym z nich jest możliwość dostosowania wagi tego gryzonia, za pomocą 5 ciężarków, każdy po 5 gram. Z ich pomocą dostosujecie ją do swoich prywatnych preferencji. Drugą funkcją jest wcześniej już wspomniany Light Sync FX, który doda nieco więcej estetyki do Waszego dopracowanego gamingowego setupu.

Ceny i dostępność

Wszystkie peryferia, które zostały tutaj przedstawione mają być dostępne od lipca tego roku. Za peryferia z serii AOC 700 będziecie musieli zapłacić najwięcej: klawiatura AGK700 – 809 zł, mysz AGM700 – 249 zł, a podkładka AMM700 – 159 zł. W przypadku rodziny AOC 500 ceny są nieco bardziej przystępne GK500 – 339 zł, GM500 – 129 zł. Z kolei seria AOC 200 zdecydowanie najłagodniej obchodzi się z portfelem: GK200 – 179 zł, GM200 – 99 zł.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!