Do
góry
ZX_2

Nowe telewizory LG OLED 2020 – wyższy poziom i wrażenia w świecie gamingu, obrazu i zarządzania inteligentnym domem

Na Polski rynek trafiły właśnie najnowsze modele telewizorów od firmy LG. W tym roku postawiono na dwie sprawdzone już technologie, czyli OLED oraz NanoCell, łącznie do polskich sklepów trafi aż 11 nowych serii telewizorów od LG.

LG OLED TV 2020 – stworzony do…

Gamingu 

Tegoroczne modele dostarczą niezapomnianych doznań graczom konsolowym oraz tym grającym na komputerach. Wielbicielom kina zapewnią najwyższą jakość hitów filmowych, a entuzjastów sportu przeniosą w sam środek sportowej akcji. Wszystko to dzięki zaawansowanym technologiom oraz algorytmom sztucznej inteligencji sterowanej przez najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 (III generacji).

➡ Sprawdź LG OLED najtaniej

🛒 Kup LG NanoCell w super cenie

↪ Odwiedź BrandStore LG

Inżynierowie LG wyszli naprzeciw rosnącym oczekiwaniom graczy, czyniąc telewizory z linii OLED idealnym rozwiązaniem do gier. Input lag na poziomie 13 ms, a także czas reakcji matrycy wynoszący 1 ms, sprawiają, że akcja jest niezwykle dynamiczna i pozbawiona przeskoków. 

Zastosowanie trybu HGiG (pełniącego analogiczną rolę do HDR w filmach) zapewnia optymalne wyświetlanie obrazu, pozwalając graczom na dostrzeżenie większej liczby szczegółów, np. w lokalizacjach, w których promienie wschodzącego słońca mogą przesłaniać istotne detale. 

Najnowsze telewizory LG OLED 2020 to rozwiązanie idealne nie tylko dla graczy konsolowych, ale również użytkowników komputerów osobistych. Są jedynymi telewizorami wyposażonymi w obsługę technologii G-Sync od NVIDII (posiadając jednocześnie obsługę Freesync, analogicznej technologii od firmy AMD), dzięki której matryca adaptuje się do liczby klatek na sekundę, sprawiając, że gra jest dużo płynniejsza i przyjemniejsza. Telewizory LG OLED wyposażone są także w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewniający obsługę technologii 4K HFR (High Frame Rate), trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode), zmiennej częstotliwości odświeżania VRR oraz zwrotnego kanału audio eARC. Dzięki redukcji niebieskiego światła w telewizorach LG OLED 2020 nawet wielogodzinne granie nie powinno męczyć oczu.

Kinowych wrażeń

Dla jeszcze lepszych doznań filmowych, telewizory LG OLED zostały wyposażone w specjalny tryb dla miłośników oryginalnego obrazu – Filmmaker Mode. Tryb ten wyłącza funkcję wygładzania ruchu, aby wiernie odtworzyć kinowy obraz i prezentować filmy zgodnie z wizją reżysera, czy też autora zdjęć. 

Dodatkowo nowa w tym roku funkcja Dolby Vision IQ dostosowuje parametry wyświetlanych treści do warunków panujących w pomieszczeniu, tak by na przykład zbyt jasny obraz nie oślepiał nas podczas wieczornego seansu. 

O wrażenia prosto z sali kinowej zadba również system Dolby Atmos, zapewniając realistyczny, przestrzenny dźwięk. 

Sportowych emocji

Kiedy już sportowe rozgrywki wrócą na arenę, krótki czas reakcji matrycy – (1ms) w TV LG OLED zadba o płynniejsze i wyraźniejsze odwzorowanie szybkiego ruchu podczas sportowej rywalizacji.

➡ Sprawdź LG OLED najtaniej

🛒 Kup LG NanoCell w super cenie

↪ Odwiedź BrandStore LG

Nowością dla pasjonatów sportu na 2020 rok jest funkcja Sport Alert pozwalająca na wyświetlanie informacji o ulubionej drużynie sportowej. Możliwy jest wybór 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig, w tym między innymi najważniejszych europejskich lig piłki nożnej, czy też NBA. Powiadomienia o terminarzu rozgrywek oraz wynikach meczu będą pojawiać się na ekranie w czasie rzeczywistym.

Prawdziwej rozdzielczości 8K

Telewizory LG 8K, a wśród nich tegoroczny model LG OLED ZX Real 8K, jako jedne z pierwszych otrzymały prawo do oznaczania logiem 8K Ultra HD, przyznawanym przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association). LG OLED ZX przewyższa surowe normy jakości stawiane przed rozdzielczością 8K Ultra HD, wyświetlając obraz o niespotykanej dotąd szczegółowości i ostrości. Dodatkowo procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI, dzięki algorytmom głębokiego uczenia, potrafi dostosować ostrość, szumy, tekst i grafikę do jakości 8K. Co więcej telewizory LG 8K, jako jedne z nielicznych na rynku, wyposażone są w kodek umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 8K z serwisu YouTube, co jest prawdziwą nowością na 2020.

LG NanoCell 2020 to przede wszystkim…

Czyste i realistyczne kolory

Technologie wykorzystane w najnowszych telewizorach LG NanoCell dostarczają niezapomnianych wizualnych doznań. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych nanocząsteczek, możliwe jest wyświetlenie, realistycznego obrazu o czystych, niczym niezanieczyszczonych kolorach. Funkcje Pure Colors oraz Nano Black zadbają o jeszcze żywszy obraz i bardziej intensywny kontrast. Natomiast zastosowanie strefowego podświetlenia pomaga uzyskać głęboką czerń, pozwalając na oddanie szczegółów w ciemnych scenach. 

Efekty jakościowe w salonowym kinie

W tegorocznych telewizorach LG NanoCell zastosowano tryb Filmmaker Mode. Moduł ten wyłącza wszystkie funkcje, które wygładzają ruch czy zmieniają kolorystykę, aby widz mógł obejrzeć film w pełni zgodny z wizją reżysera i autora zdjęć.

Nowością w kwestii obrazu jest funkcja Dolby Vision IQ, która zwiększa listę korzyści oferowanych przez standard Dolby Vision, wychodząc poza benefity związane z HDR. Dolby Vision IQ inteligentnie dostosowuje kontrast do warunków oświetleniowych pomieszczenia oraz wyświetlanych treści, aby zapewnić widzom jak najlepszą jakość obrazu oraz komfort oglądania. Standard Dolby Atmos dopełni natomiast efekty wizualne niezwykle realistycznym, przestrzennym dźwiękiem, przekształcając salon w salę kinową, a szerokie kąty widzenia umożliwiają oglądanie filmów bardzo dużej grupie znajomych.

➡ Sprawdź LG OLED najtaniej

🛒 Kup LG NanoCell w super cenie

↪ Odwiedź BrandStore LG

Prawdziwe 8K w LG TV

Wśród tegorocznych modeli NanoCell jest NANO99 (LG NanoCell 8K) oferujący realistyczny obraz z jeszcze czystszymi kolorami w rozdzielczości 8K. LG NanoCell 8K może poszczycić się wartością CM (modulacja kontrastu) na poziomie 97,8%, podczas gdy normy CTA (Consumer Technology Association) wymagają minimum 50% CM. Tym samym LG NanoCell 8K zapewnia prawdziwą rozdzielczość 8K, najwyższą w swoje klasie. Dodatkowo procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI, dzięki algorytmom głębokiego uczenia, potrafi dostosować ostrość, szumy, tekst i grafikę do jakości 8K. Co więcej telewizor LG NanoCell 8K, jako jeden z nielicznych na rynku wyposażony jest w kodek umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 8K z serwisu YouTube, co otwiera nową drogę dla profesjonalnych twórców.

Nowości dla fanów sportu

Tegoroczną  nowością jest funkcja Sport Alert pozwalająca na wyświetlanie na ekranie telewizora LG NanoCell informacji o ulubionej drużynie sportowej. Możliwy jest wybór 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig, w tym między innymi najważniejszych europejskich lig piłki nożnej, czy też NBA. Powiadomienia o terminarzu rozgrywek oraz wynikach meczu będą pojawiać się na ekranie w czasie rzeczywistym. System Bluetooth Surround Ready pozwoli natomiast na odtworzenie dźwięku przestrzennego przy użyciu dwóch głośników Bluetooth, przenosząc widza w sam środek sportowych emocji. 

Tym co je łączy….

We wszystkich seriach telewizorów, niezależnie czy wykorzystują one technologię NanoCell czy też OLED znalazło się trochę cech wspólnych, które stawiają je wręcz na równi pod względem oferowanych technologii. Dzięki temu w spokoju możecie skupić się na doborze odpowiedniego modelu bez utraty najważniejszych, podstawowych wręcz funkcjonalności. 

Niezwykle inteligentny procesor

Najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI stale analizuje przesyłany sygnał, aby podwyższyć jakość obrazu oraz dźwięku. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia, procesor wykrywa różnice między twarzami, tekstem i innymi elementami o bogatych szczegółach, a następnie delikatnie przetwarza każdy element obrazu, podwyższając jego jakość. 

Aby zapewnić najlepsze wrażenia wizualne oraz dźwiękowe, procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI rozpoznaje również gatunek treści, dzieląc go na cztery kategorie: Standardowe, Film, Sport oraz Animacja. Jako przykład, dla gatunku Animacja zmniejszy zawartość niebieskiego światła w celu zapewniania komfortu wzroku u dzieci, a także wyraźnie odtworzy głosy postaci i uwydatni efekty dźwiękowe.  

Telewizor wyposażony jest w czujnik światła, który automatycznie dostosowuje jasność wyświetlanego obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu, zapewniając optymalne wrażenia wzrokowe (AI Brightness), analogicznie ze standardem Dolby Vision IQ. 

Natomiast za pośrednictwem wbudowanego w pilot Magic Remote mikrofonu procesor rozpozna akustykę pomieszczenia oraz położenie widza, aby zoptymalizować jakość odtwarzanego dźwięku (AI Acoustic Tuning).

Home Dashboard i sterowanie głosowe sprzętami domowymi

Zarówno telewizory LG NanoCell jak i OLED ze sztuczną inteligencją w języku polskim pozwalają na łatwe sterowanie domowymi urządzeniami na platformie ThinQ.

Wszystkie inteligentne sprzęty można połączyć i monitorować ich status w specjalnym panelu domowym – Home Dashboard. Umożliwia on nie tylko śledzenie statusu urządzeń (np. czy pralka LG zakończyła już pranie lub jaka jest temperatura w mieszkaniu), ale także sterowanie nimi za pomocą komend głosowych wypowiadanych do pilota.

➡ Sprawdź LG OLED najtaniej

🛒 Kup LG NanoCell w super cenie

↪ Odwiedź BrandStore LG

Do zarządzania inteligentnym domem stworzone zostały 3 scenariusze, aktywowane hasłem „Dzień dobry”, „Dobranoc” oraz trzeci – własny scenariusz. Można w nich zaprogramować sprzęty tak, aby zmieniały swoje ustawienia w zależności od okoliczności – inne na rozpoczęcie dnia, a inne na zakończenie. W praktyce oznacza to, iż na koniec dnia wydając komendę do pilota TV „Dobranoc”, zostanie wyłączony telewizor oraz oświetlenie, a klimatyzator wejdzie w tryb nocny. 

Nie zabrakło też promocji

LG NanoCell i Rakuten TV

Każdy, kto kupi tegoroczny model telewizora LG NanoCell i zarejestruje zakup na dedykowanej stronie, otrzyma vouchery  na wypożyczenie i obejrzenie filmów w 4K na Rakuten TV. Jest to aplikacja VOD dostępna m.in. na telewizorach LG oferująca hollywoodzkie hity. Promocja potrwa od 1 czerwca do 14 sierpnia br. lub do wyczerpania zestawów promocyjnych. 

Lista modeli LG NanoCell:

 • Nano99
  • 75NANO993NA 75”
  • 65NAN O993NA 65”
 • Nano97
  • 75NANO973NA 75”
  • 65NANO973NA 65”
 • Nano95
  • 65NANO953NA 65”
 • Nano90
  • 86NANO903NA 86”
  • 75NANO903NA 75”
  • 65NANO903NA 65”
  • 55NANO903NA 55”
 • Nano86
  • 65NANO863NA 65”
  • 55NANO863NA 55”
  • 49NANO863NA 49”
 • Nano80
  • 65NANO803NA 65”
  • 55NANO803NA 55”

LG OLED z Xbox One X 1 TB

Dla kupujących telewizor LG OLED w przedsprzedaży, firma LG przygotowała atrakcyjną promocję. Do wybranych modeli LG OLED z linii 2020*, dołączana jest konsola Xbox One X 1TB z dwoma kontrolerami, grą Forza Horizon 4 oraz  dodatkiem do niej LEGO Speed Champions. Promocja trwa od 31 maja lub do wyczerpania zapasów. 

Lista modeli LG OLED TV

 • Seria ZX (planowana dostępność w LG Brand Store)
  • OLED88Z9PLA 88”
 • Seria WX
  • OLED65WX9LA 65”
 • Seria GX
  • OLED77GX3LA 77”
  • OLED65GX3LA 65”
  • OLED55GX3LA 55”
 • Seria CX
  • OLED77CX3LA 77”
  • OLED65CX3LA 65”
  • OLED55CX3LA 55”
  • OLED48CX3LB 48”
 • Seria BX
  • OLED65BX3LA 65”
  • OLED55BX3LA 55”

➡ Sprawdź LG OLED najtaniej

🛒 Kup LG NanoCell w super cenie

↪ Odwiedź BrandStore LG

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!