Nowe wcielenie serii Jabra Elite! Co zaoferuje?

Słuchawki marki Jabra już niejednokrotnie pojawiały się na naszej stronie. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok najnowszej premiery w wykonaniu tego producenta. Modele z serii Elite od kilku generacji nie zmieniały się znacząco pod względem oferowanego wzornictwa. Teraz jednak przyszedł czas na zmianę!

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Słuchawki marki Jabra już niejednokrotnie pojawiały się na naszej stronie. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok najnowszej premiery w wykonaniu tego producenta. Modele z serii Elite od kilku generacji nie zmieniały się znacząco pod względem oferowanego wzornictwa. Teraz jednak przyszedł czas na zmianę!

Dotychczas modele z rodziny Elite w konstrukcji TWS były w zasadzie tylko dwa – klasyczny oraz z dopiskiem Active dla osób bardziej aktywnych. W trakcie ostatniej premiery firma Jabra zaprezentowała aż 4 różne warianty skierowane do różnych grup odbiorczych. Przy okazji premiery nowych modeli marka pokazała także najnowsze technologie i standardy, które są obecne w nowych słuchawkach.

Jabra MultiSensor Voice

Zanim przejdziemy do samych słuchawek to kilka słów o wcześniej wspomnianych technologiach. Pierwszą z nich jest Jabra MultiSensor Voice, która zapewnia najwyższą wyrazistość dźwięku w trakcie rozmów, nawet w najbardziej hałaśliwych miejscach. Nie będzie jakąś wielką tajemnicą, że liczba połączeń w ostatnich dwóch latach znacząco wzrosła. Wraz z nią coraz więcej osób wykorzystuje słuchawki do rozmów telefonicznych czy do spotkań online.

Technologia o której mowa, to unikatowe połączenie czujnika przewodnictwa kostnego oraz czterech mikrofonów spojonych za sprawą wyspecjalizowanego algorytmu. Dzięki temu macie gwarancję krystalicznie czystego dźwięku w trakcie rozmów i to niezależnie od warunków zewnętrznych. O skuteczność w czasie rzeczywistym dba czujnik głosu, czyli VPU, który znalazł się w każdej z słuchawek.

Inteligentne algorytmy nieustannie analizują rodzaje hałasu rejestrowanego przez wbudowane mikrofony. Kiedy te wykryją szum wiatru automatycznie włączają czujnik VPU. Technologia przewodnictwa kostnego jest następnie wykorzystywana do transmisji głosu przy użyciu wibracji kości szczęki. Z kolei algorytm spaja dane otrzymywane przez czujnik przewodnictw kostnego i mikrofony, by zapewnić najwyższą jakość rozmów.

Jabra Elite 7 Pro

Najwyższy model od firmy Jabra, czyli Elite 7 Pro, to zupełnie nowe podejście do tematu słuchawek TWS. Te są o 16% mniejsze od cieszących się ogromną popularnością Jabra Elite 75t — najmniejszych dotychczas słuchawek dousznych Jabra. Stworzenie tak małych słuchawek było nie lada wyzwaniem, jednak udało się to dzięki ogromnej bazie danych ponad 62 tysięcy unikatowych skanów uszu. Ich zdaniem dzięki temu wyprodukowali słuchawki douszne wyróżniające się wyjątkową jakością dźwięku i optymalnym komfortem.

Ta niebywale wszechstronna para słuchawek działa przez 9 godzin non stop z włączoną funkcją ANC i 35 godzin korzystając z ładowania w etui. Funkcja szybkiego ładowania zapewnia energię na ponad godzinę działania w ciągu zaledwie 5 minut. Słuchawki Elite 7 Pro są dostępne z wbudowaną Alexą współpracują z Siri oraz Asystentem Google (wyłącznie z systemem Android).

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Elite 7 Pro:

 • Jabra MultiSensor Voice do dźwięku o jakości profesjonalnej
 • Regulowana funkcja ANC umożliwiająca pełną koncentrację na dźwięku
 • 9 godzin działania non stop z ANC, 35 godzin z etui ładującym
 • Wytrzymałość ze stopniem ochrony IP57
 • Bluetooth 5.2
 • Możliwość używania dowolnej słuchawki i podłączania wielu urządzeń
 • Aktywni asystenci głosowi. Słuchawki Jabra Elite 7 Pro są dostępne z wbudowaną Alexą oraz współpracują z Siri i Google Assistant (tylko w systemie Android)

Jabra Elite 7 Active

Słuchawki z dopiskiem Active to model opracowany specjalnie z myślą o potrzebach osób prowadzących aktywny tryb życia. Poza technologią MultiSensor Voice wersja Active oferuje dokładnie ten sam zestaw funkcji, co wcześniej opisany wariant Elite 7 Pro. Dzięki czterem wbudowanym mikrofonom do rozmów i dodatkowymi dwoma do personalizacji możliwe było także zastosowanie funkcji ANC czy Hear Through.

Ponadto za sprawą wyjątkowej znajomości budowy ludzkiego ucha czy wykorzystaniu całej bazy danych, model Active wyposażono w technologię ShakeGrip. Ta stanowi połączenie idealnie dopasowanej geometrii słuchawek oraz ciekłego silikonu, które gwarantuje, że słuchawki będą trzymać się ucha niezależnie od intensywności treningu. Osoby trenujące pod gołym niebem docenią osłonę przed wiatrem, jaką zapewnia siateczka mikrofonu, a wzmocnienie dźwięku oferuje jeszcze lepsze doznania muzyczne. 

Jabra Elite 3

Następne w kolejce słuchawki, które ujrzały światło dzienne, to model Jabra Elite 3. Będzie to doskonały wybór dla osób poszukujących bogatego dźwięku, mocnych basów i krystalicznie czystych rozmów w przystępnej cenie. Jednym z głównych problemów dla wielu osób był brak bardziej atrakcyjnych cenowo słuchawek w portfolio Jabra. Model Elite 3 jest odpowiedzią na tę rynkową pustkę, a przy tym oferuje naprawdę wiele.

Słuchawki mają oferować doskonałe brzmienie za sprawą dedykowanych 6-milimetrowych przetworników. W kontekście rozmów nie zabraknie obecności 4 mikrofonów w każdej z słuchawek. To wszystko spinać będzie dedykowany korektor oraz technologia Qualcomm aptX HD, gwarantująca doskonałą jakość dźwięku. Słuchawki działają do 28 godzin w połączeniu z etui ładującym. Zapewniają też znakomitą izolację hałasu, a funkcja HearThrough umożliwia słuchanie dźwięków z otoczenia.

Słuchawki Jabra Elite 3 doskonale dopasowują się do ucha i można je nosić cały dzień. Mają elegancki, duński design oraz dostępne będą w nowych kolorach – ciemnoszarym (Dark Grey), granatowym (Navy), liliowy (Lilac) i jasnobeżowym (Light Beige).

Jabra Elite 2

Ostatnia, nowa pozycja w ofercie marki to Jabra Elite 2. Będąca najbardziej przystępnym cenowo modelem jest przeznaczona dla miłośników dźwięku o bogatym i głębokim brzmieniu. Niewielkie rozmiary czy przystępna cena to nie jedyne argumenty, które przemawiają za tym modele. Za doskonałą jakość dźwięku odpowiadają 6-milimetrowe przetworniki. Słuchawki douszne Jabra Elite 2 mają funkcje korekcji dźwięku oraz izolacji hałasu i technologię Qualcomm aptXAC HD.

Jabra Elite 2 wyróżniają się jednak nie tylko dźwiękiem — zachowują też bezkompromisowo charakterystyczny design marki Jabra. Całodzienną łączność umożliwia technologia 2 mikrofonów do połączeń, natychmiastowa aktywacja Alexy, odtwarzanie jednym dotknięciem w aplikacji Spotify (tylko w systemie Android) oraz technologia Google Fast Pair. Słuchawki douszne Jabra Elite 2 mają stopień ochrony przed deszczem IP55, kolor szary (Grey) lub granatowy (Navy) i działają na baterii przez 7 godzin (21 z etui ładującym).

Dostępność i ceny

Słuchawki Elite 2 i Elite 3 będą dostępne od 1 września, a Elite 7 Pro i Elite 7 Active od 1 października. Wszystkie produkty będą dostępne w wybranych sieciach handlowych, a ich ceny prezentują się następująco:

 • Jabra Elite 7 Pro: 799 PLN
 • Jabra Elite 7 Active: 699 PLN
 • Elite 3: 319 PLN
 • Elite 2: 249 PLN

Źródło: materiały prasowe

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.