Do
góry
OMEN 30L Desktop - 8

Nowości od OMEN | Zupełnie nowe spojrzenie na komputer dla graczy

OMEN, czyli dobrze znana graczom firma produkująca dedykowane dla nich laptopy oraz komputery wprowadziła do swojego portfolio zupełnie nowe produkty. Wśród nowości znalazły się dwa odświeżone desktopy oraz nowy monitor dedykowany najbardziej wymagającym graczom. 

Z cały czas rosnącą liczbą osób, które rozpoczynają przygodę z wirtualną rozrywką jak i tych, którzy są z nią zaznajomieni od lat, OMEN wychodzi naprzeciw. By daleko nie szukać już w marcu tego roku Steam odnotował rekord wszechczasów z 23.5 miliona użytkowników zalogowanych w jednej chwili. Wszystko też wskazuje na to, że trend wzrostowy będzie się zwiększał z tygodnia na tydzień. Sprawia to, że zapotrzebowanie na gamingowe sprzęty cały czas rośnie.

“The OMEN brand continues to evolve its identity and grow a world class ecosystem of hardware and software solutions in meaningful ways that address the needs of all gamers, especially at a time when socially connecting from home with friends and loved ones is so important,” said Kevin Frost, vice president and general manager, Consumer Personal Systems, HP Inc. “The latest OMEN Gaming Desktop adds components from Cooler Master, WD_Black from Western Digital, and expanded options from HyperX® which reinforces our commitment toward providing the best tools for progressing in your favorite games.” 

➡ Sprawdź inne komputery OMEN

OMEN i w tym roku postawił na współpracę ze znanymi markami. Wśród nich znalazły się między innymi HyperX, który w tym roku odpowiada za pamięci RAM, CoolerMaster za dostarczenie zasilaczy, customowego chłodzenia procesora oraz wentylatory ze wsparciem RGB. Natomiast WesternDigital dostarczyło dyski z serii WD_Black. 

Zaprojektowane z myślą o wydajności

Nowe desktopy OMEN zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o wielu aspektach, jakie są bliskie graczom i entuzjastom. Całość konstrukcji załatała oparta o płyty główne w standardzie microATX. Wszystkie elementy w środku jak i na zewnątrz oferują bez narzędziowy montaż, dzięki czemu modernizacja konstrukcji to zaledwie kilka chwil. Jest to też jeden z ważniejszych elementów tej platformy, OMEN daje użytkownikom dowolność, by w przyszłości mogli z powodzeniem rozbudować posiadane już zestawy by te mogły mierzyć  się z najnowszymi produkcjami. 

Do sprzedaży trafią dwa warianty nowych komputerów stacjonarnych od OMEN. Mniejsza wersja o nazwie 25L oraz nieco większa z dodatkowym miejscem na rezerwuar do chłodzenia wodnego – model 30L. Nazwy odpowiadają bezpośrednio objętości tych obudowę. Jak możecie się spodziewać się są to ogromne skrzynie a relatywnie małe obudowy, które będą zajmować niewiele miejsca na biurku. 

W przypadku podzespołów to do was będzie należeć wybór, co znajdzie się w środku jeszcze przed dokonaniem zakupu. OMEN obiecał, że dostępne będą to zestawy w pełni konfigurowalne, co oczywiście nie stoi na przeszkodzie by stworzyć prawdziwie gamingową bestię. Wśród wspieranych podzespołów znalazły się też te z najwyższej cenowej i wydajnościowej półki. W przypadku nVidii będzie to oczywiście RTX 2080Ti, z kolei ze stajni AMD oferowana będzie rata Radeon RX 5700 XT. W kontekście procesorów będzie podobnie, pozostając jeszcze na chwilę przy AMD, tutaj będzie oferowany układ Ryzen 9 3900, z kolei od “niebieskich” będziecie mogli się wyposażyć w układ Intel Core i9-10900K.

➡ Sprawdź inne komputery OMEN

Dodatkowo poprawiono konstrukcję tego desktopa względem poprzedniej generacji, czyli modelu Obelisk. Zwiększono prześwit bezpośrednio pod obudową do 15 mm, przez co znacząco poprawiła się cyrkulacja powietrza. Dodano też miejsca na wentylatory 120mm ze wsparciem podświetlenia RGB. 

Zmian doczekało się też oprogramowanie, jakie znaleźć można na sprzętach sygnowanych logiem OMEN. Command Center doczekało się wielu nowych integracji, które pozwalają na strefowanie całym komputerem z poziomu pojedynczego programu i nie chodzi tylko i wyłącznie o oświetlenie obudów, ale też overclocking, zarządzanie profilami czy w końcu Remote Play.

Zaprojektowany z myślą o immersji 

Drugą dużą nowością, jaka pojawiła się w portfolio marki OMEN jest monitor kierowany dla nikogo innego jak oczywiście graczy. OMEN 27i to monitor oparty o matrycę Nano IPS, cechującą się między innymi pokryciem palety barw DCI-P3 w 98%. Dodatkowo oferuje maksymalną jasność na poziomie 350 nitów przy rozdzielczości QHD (2560 x 1440p), a to wszystko przy częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz. 

Na pokładzie nie zabrakło też podstawowych dla graczy technologii jak między innymi wsparcie dla FreeSync, nie zabrakło też kompatybilności z technologią nVidia G-Sync. Wszystkiego dopełnia znakomity czas reakcji matrycy wynoszący dokładnie 1 ms. 

➡ Sprawdź inne komputery OMEN

Nie zapomniano o integracji z OMEN Command Center, daje on dostęp do wszystkich funkcji monitora, między innymi ustawienia natywnego wyświetlania liczby klatek, czy też czegoś, co przez niektórych może zostać uznane za oszustwo, czyli krzyżyka poprawiającego celność. Do tego oczywiście sterowanie profilami wyświetlania czy podświetleniem znajdującym się z tyłu obudowy. 

Ceny i dostępność

  • OMEN 25L cena startowa to €899.99
  • OMEN 30L cena startowa to €949.99
  • OMEN 27i będzie dostępny w cenie €549

Wszystkie modele są już teraz dostępne bezpośrednio na stronie marki OMEN, nie ma jednak jak na razie informacji na temat dostępności nowych desktopów czy też monitora w naszym kraju. Na te informacje najpewniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!