Nowy aparat od Sony dla vlogerów

Model Sony ZV-1 II to przedstawiciel drugiej generacji sprzętów do wideoblogów ZV-1, który posiada wiele nowych udogodnień. Poprzez szerszy kąt widzenia obiektywu, tworzone przez niego treści wyglądają ciekawiej pod względem wizualnym. Jak działa?

Najnowszy aparat Sony to ulepszony sprzęt ZV-1 do tworzenia wideoblogów.

Oferuje wiele usprawnień i dodatkowych funkcji, wzgledem poprzedniego modelu.

ZV-1 II umożliwia każdemu profesjonalną rejestrację obrazu, nawet bez przeszkolenia czy wyjątkowych umiejętności.

Ma szerokokątny zmiennoogniskowy obiektyw, dostosowany do różnych stylów filmowania.

Źródło grafiki: materiały prasowe.

Nie trzeba być utalentowanym vlogerem, by dobrze wykorzystać możliwości nowego Sony ZV-1 II. Dzięki rozdzielczości 20,1 megapiksela, procesorowi obrazu BIONZ X oraz obiektywowi ZEISS Vario-Sonnar T* 18–50 mm F1.8–4 każdy użytkownik może skorzystać z zaawansowanych opcji aparatu, bez względu na posiadane umiejętności. Sprzęt jest idealny do różnych stylów filmowania – ma obracany ekran oraz wygodny w trzymaniu uchwyt. Co więcej, oferuje funkcjonalny układ przycisków i elementów sterujących.

ZV-1 II to atrakcyjny produkt, który stanie się pierwszym wyborem wielu twórców, od vlogerów poprzez influencerów w mediach społecznościowych po autorów małych form filmowych.

Yann Salmon Legagneur, Imaging Products & Solutions w Sony Europe
Źródło grafiki: nasze materiały.

Szerokokątny zmiennoogniskowy obiektyw pozwala nie tylko na uchwycenie ciasnych wnętrz czy autoportretów, ale i scenek grupowych czy dynamicznych ujęć życia codziennego. Nawet trzymanie w dłoni nie przeszkadza w komfortowym rejestrowaniu obrazu. Sprzęt ma też funkcję rozpoznawania wielu twarzy, dzięki której przy dwóch lub trzech osobach w kadrze ich oblicza pozostają ostre i wyraźne. Dodatkową opcją jest tryb AE z priorytetem twarzy oraz efekt gładkiej skóry, które wykrywają postacie i odpowiednio dostosowują ekspozycję.

Mimo drobnych wymiarów aparat oferuje wielkie możliwości. Ten model został wzbogacony o szereg innowacyjnych, popularnych funkcji tak, by twórcy treści internetowych mogli tworzyć jeszcze lepsze obrazy. Sprzęt też jest wyposażony w zoom optyczny 18–50 mm i technologię Clear Image Zoom, dzięki czemu można płynnie powiększać obraz bez utraty jakości. Pod obiektywem znalazł się sensor Exmor RS typu 1,0″, który pozwala na efektowne rozmycie tła

W najnowszym aparacie do wideoblogów z serii ZV uwzględniliśmy życzenia użytkowników i dodaliśmy funkcje i rozwiązania o podstawowym znaczeniu dla vlogerów. Staramy się, by dzięki opiniom naszej społeczności seria ZV stawała się coraz lepsza, a aparat ZV-1 II jest tego doskonałym świadectwem.

Yann Salmon Legagneur, Imaging Products & Solutions w Sony Europe

Sony ZV-1 II ma także inteligentny mikrofon z trzema kapsułami: sprzęt sam rozpoznaje osoby i obiekty mówiące, a następnie automatycznie dopasowuje charakterystykę kierunkową. Można także łatwo podłączyć do niego mikrofon zewnętrzny – w sposób bezprzewodowy lub też do standardowego gniazda 3,5 mm. Do aparatu dołączona jest osłona przeciwwiatrowa, która zapewnia czyste nagrania podczas filmowania na zewnątrz.

Źródło grafiki: nasze materiały.

Dzięki ustawieniom kinowym Vlog można nadać filmowi odpowiedni charakterwystarczy tylko jedno dotknięcie ekranu. Po wciśnięciu ikony sprzęt automatycznie zmienia proporcje obrazu na te podobne do produkcji filmowych. Twórca może również skorzystać z 5 ustawień wyglądu (LOOK) oraz 4 ustawień nastroju (MOOD). W aparacie znajdziemy także funkcję „Twórczy wygląd”, która pozwala na wybór 10 wcześniej stworzonych opcji wyglądu, dostosowanych do preferencji użytkownika.

ZV-1 II jest wyposażony również w system Fast Hybrid AF: dzięki niemu sprzęt utrzymuje ostrość obrazu nawet w wysokiej rozdzielczości. “Szybkość przejścia AF” daje sygnał, jak szybko ostrość zmienia się w trakcie nagrywania, a “Czułość AF przesunięcia obiektu” dostosowuje przełączanie ostrości do warunków otoczenia i potencjalnego ruchu.

Aparat ma też system Real-time Eye AF, który utrzymuje poziom ostrości na oczach rejestrowanych ludzi czy też zwierząt. Jeśli chodzi o ostrość, sprzęt jest także udoskonalony w opcję “Prezentacja produktu”, który pozwala na płynne przejście z twarzy na przedstawiany produkt. Dzięki temu tworzenie recenzji wideo jest jeszcze łatwiejsze.

Źródło grafiki: nasze materiały.

Sony ZV-1 II ma także tryb S&Q, który umożliwia spowolnienie lub przyspieszenie obrazu. Wszystko da się ustawić na jednym ekranie. Co więcej, zakres czułości ISO od 125 do 12 800 wpływa na uzyskanie jeszcze lepszej ostrości z mniejszą ilością szumu, nawet w przypadku słabego oświetlenia. Aparat posiada także stabilizację obrazu Active Mode oraz wbudowany filtr ND, który z kolei dopasowuje ekspozycję w przypadku zbyt mocnego oświetlenia

Ładowanie sprzętu jest możliwe dzięki złączu USB typu C. Sony ZV-1 II jest też kompatybilny ze smartfonami dzięki aplikacji Creators’ App. Dzięki niej można zdalnie sterować aparatem z poziomu komórki – m.in. kontrolować jego stan oraz przesyłać zdjęcia czy filmy. Produkt może być również wykorzystany do prowadzenia transmisji na żywo – wystarczy tylko podłączyć telefon lub komputer za pomocą przewodu USB.

Źródło grafiki: materiały prasowe.

Tytułowy produkt to sprzęt nieduży i lekki, a przez to wygodny w noszeniu. Można go zabrać ze sobą w każdych warunkach, z łatwością zmieści się w kieszeni lub w torbie. Idealnie sprawdzi się na wyjazdach, wakacjach czy spacerach. Co więcej, jest prosty w obsłudze – nie trzeba być ekspertem, by nagrać nim wartościowy materiał.

Jak podkreśla firma, przy jego powstaniu wykorzystano tworzywa z recyklingu i uwzględniono kwestie zrównoważonego rozwoju. Aparat ma różnego rodzaju funkcje dla osób z niepełnosprawnościami, np. czytnik ekranu dla osób z zaburzeniami widzenia. 

Źródło grafiki: materiały prasowe.

Sony zapowiada, iż ich nowy model ZV-1 II pojawi się u autoryzowanych dealerów w czerwcu 2023 roku. Jak na razie estymowana cena produktu to około 5000 złotych, aczkolwiek dokładniejsze ceny zależą już od kierowników sklepów w sieciach handlowych. Model wydaje się być ciekawą propozycją dla vlogerów i influencerów. Czy zostanie przez nich doceniony? Okaże się już tego lata!

Źródło: materiały prasowe

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!