Nowy efekt TikToka to tak naprawdę generator obrazów AI!

Od niedawna wielką popularnością cieszą się modele sztucznej inteligencji tworzące dowolne grafiki na nasze tekstowe życzenie. Jednakże ten TikTokowy generator obrazów wyróżnia się na tle reszty, nie możliwościami, a zastosowaniem.

Na czym polega generator obrazów AI? 

Rozpisany schemat procedur wg. którego działa generator obrazów Imagen
Schemat działania generatora obrazów o nazwie Imagen

Modele sztucznej inteligencji odpowiadające za generowanie pożądanych przez nas obrazów działają na dość prostych zasadach. Mają one bazę danych w postaci astronomicznej liczby prawdziwych bądź stworzonych przez człowieka grafik. Za pomocą zaawansowanych algorytmów rozpoznają obiekty znajdujące się na tych obrazach i potrafią przypisać definiujące je słowa. A skoro potrafią zrozumieć obie te rzeczy, to również są w stanie tworzyć niepowtarzalne grafiki na podstawie naszych słów, które wpisujemy do polecenia. 

Zatem całość rządzi się dość prostą (uogólnioną) zasadą – im większa baza danych i moc obliczeniowa modelu, tym lepszej jakości rezultaty oferuje generator obrazów.

Co taki generator robi i potrafi na TikToku?

Generator na tej platformie zajmuje się tworzeniem obrazów, ale nie można ich traktować jak zwykłych grafik 2D. W przeciwieństwie do reszty konkurencji, jego twory służą jako tło znajdujące się za osobą w trakcie nagrania. Niemniej jednak zawsze można po prostu nie wchodzić w kadr i zrobić zrzut ekranu samej grafiki bez naszego wizerunku. Tak też zrobiliśmy, żeby przetestować jego możliwości i zaprezentować je wam.

Ewidentnie widać, że ten generator obrazów nie tworzy fotorealistycznych grafik. Zamiast nich otrzymujemy chaotyczne i abstrakcyjne obrazy, w których ciężko dostrzec pożądane przez nas obiekty. Ciężko spodziewać się wybitnych rezultatów, jeżeli generowanie jednej grafiki zajmuje od 10 do 20 sekund, a dostęp do tego efektu ma każdy. Jednakże możliwe, że w przyszłości zostanie on ulepszony. 

Czego nie wolno generować?

Wygląda na to, że jest to jedyny generator obrazów, który nie blokuje tworzenia jakichkolwiek treści. Bez konsekwencji możemy wpisywać komendy zawierające brutalne akty lub nagość, ale jest jeden haczyk. 

Rezultaty są na tyle abstrakcyjne, że ciężko stwierdzić, czy na obrazie jest to, co sobie zażyczyliśmy. Nikt nie jest w stanie dać się nabrać, jeżeli grafika miałaby przedstawiać nieodpowiednie obiekty lub nieprawdziwe sytuacje. Zatem komendy, które normalnie by nie przeszły w lepszych konkurencyjnych generatorach, są tutaj dozwolone, ponieważ nie można ich skutecznie wykorzystać do złych celów. 

Jak go użyć?

Korzystanie z generatora jest tak proste jak on sam, wystarczy wejść w panel tworzenia materiału > Efekty > wyszukać frazę „AI Greenscreen”. Gdy już wejdziemy w ten efekt wystarczy w języku angielskim wpisywać to, co chcemy zobaczyć i poczekać kilkanaście sekund. 

Spokojnie – istnieje lepszy darmowy generator obrazów!

Hasło "Artificial Inteligence" wygenerowane przez generator obrazów MidJourney
Grafika wygenerowana w 3 min z prostej komendy „Artificial Inteligence” przez generator obrazów MidJourney

Midjourney to generator obrazów aktualnie będący w otwartej wersji beta, który również jest tylko anglojęzyczny. Oznacza to, że każdy może za darmo wygenerować 25 obrazów, każdy z oddzielnej wymyślonej przez nas komendy. Wystarczy dołączyć do serwera Discord Midjourney i postępować według ich prostych instrukcji.

Zachęcamy do prezentowania waszych rezultatów na naszym serwerze Discord🙂

Źródło: The Verge 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!