Do
góry
Nowy iPhone SE zaprezentowany | Dostępność i cena

Nowy iPhone SE zaprezentowany | Dostępność i cena

Premiera najnowszego iPhone przepowiadana była już od kilku miesięcy. W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek między innymi zdradzających specyfikację czy też możliwe daty premiery. A jedna z nich wskazywała na dzisiejszy dzień – i oto jest iPhone SE w zupełnie nowej odsłonie.

A właściwie prawie nowej odsłonie, bo Apple zdecydowało się na wykorzystanie bryły, jaka znana jest z modelu iPhone 8.

Specyfikacja

Pod tym względem wiele już potwierdziło się we wcześniejszych przeciekach. Ekran w tym modelu to matryca Retina HD o przekątnej 4.7-cala oraz rozdzielczości 1334 x 750 px. Jest to oczywiście matryca IPS jak przystało na budżetowy model, nie zabrakło też wsparcia dla technologii True Tone, która zapewnia między innymi jasność na poziomie 625 nitów.

Pod ekranem znalazł się przez wielu już zapomniany, w końcu nieobecny już od dwóch generacji przycisk Home zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, czyli po prostu Touch ID.

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

Największa zmiana względem poprzedniej generacji to procesor, w tym modelu znalazł się zeszłoroczny flagowy układ, czyli Apple A13 Bionic. To dokładnie ten sam procesor, jaki znaleźć można w całej serii iPhone 11. Jak już na Apple przystało w oficjalnej specyfikacji nie znalazły się żadne informacje na temat pamięci RAM w tym modelu. W przypadku pamięci wewnętrznej pojawiły się trzy warianty do wyboru: 64, 128 oraz 256 GB, wszystkie w standardzie NVMe.

https://youtu.be/SQIbeAk-bFA

Nowa generacja iPhone’a SE oferuje właściwie identyczną optykę, która znalazła się w modeli iPhone 8. Pojedyncza kamera główna ma rozdzielczość 12 Mpix z przysłoną f/1.8. Nie zabrakło możliwości nagrywania wideo w 4K/60 fps z dźwiękiem stereo. Z przodu także znalazła się jedna kamera – 7 Mpix, f/2.2 możliwością nagrywania wideo w FullHD w 30 klatkach.

Nowa generacja nie tylko potrafi nagrywać w stereo, ale także oferuje odtwarzanie dźwięku, dzięki wykorzystaniu głośnika do rozmów, jako dodatkowe źródło dźwięku. Pojawiła się możliwość szybkiego ładowania o mocy 18W, w zestawie znajdzie się jednak standardowa „wolna” ładowarka o mocy 5W. Tym razem jednak model SE oferuje też możliwość ładowania indukcyjnego w standardzie Qi.

Całości obrazu tego smartfona dopełnia fakt, że spełnia on normę wodo- i pyłoszczelności IP67. Oznacza to, że powinien wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez 30 minut.

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

Cena i dostępność

Model został zaprezentowany dziś, a przedsprzedaż rozpoczyna się 17 kwietnia o godzinie 14:00. Natomiast do regularnej sprzedaży trafi 24 kwietnia tego roku. Warto w tym miejscu dodać, że ten model dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz (PRODUCT)RED. Co ciekawe niezależnie od tego, jaką wersję wybierzecie front smartfona pozostanie czarny.

Ceny nowych modeli rozpoczynają się od 2199 zł za najbardziej podstawowy model. Z kolei za wersję pośrednią o pojemności 128GB trzeba zapłacić 2449 zł. Wariant oferujący największą pojemność na poziomie 256GB to wydatek rzędu 2949 zł. Bez wątpienia nie jest tanio, nie jest to też najtańszy iPhone w całej historii marki. Jednak mają na uwadze, że wewnątrz znalazł się flagowy procesor, a „czas życia” urządzeń od Apple wynosi co najmniej kilka lat to cena wydaje się być bardzo przystępna.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!