Nowy plan na Spotify – co będzie oferował?

Nowy plan na Spotify – co będzie oferował?

W wojnie, miłości i walce o klienta wszystkie chwyty dozwolone? Nie tylko social media przeganiają się w nowych pomysłach po to, by tylko zdobyć uwagę użytkowników. Serwisy streamingowe, balansując między liczbami i ofertami, próbują zrobić to samo. 

Spotify po cichu pracuje nad nowym planem subskrypcji. Internauci dokopali się do ukrytej w kodzie aplikacji opcji Superpremium.

Plan ten będzie zawierał m.in. bezstratne audio, zaawansowane filtry, instrumenty do miksowania czy narzędzia AI do tworzenia playlist.

CEO Spotify ogłosił niedawno, iż w ramach opcji Premium będzie można za darmo skorzystać z 15h audiobooków. Według plotek opcja Superpremium będzie pozwalać na odsłuch między 20 a 30 godzinami nagrań.

Firma na ten moment oficjalnie nie potwierdziła pracy nad tym planem. Jak na razie wiadomo tylko, iż pracują nad projektem „Audiobooks in Premium”, który ma zamiar wprowadzić do biblioteki platformy około 150 tysięcy książek w formie audiobooków.

Reklama

Kolejnym uczestnikiem wyścigu o klientów staje się Spotify. Platforma przygotowuje bowiem nowe plany subskrypcji. Plotki już od jakiegoś czasu zapowiadały powstanie tzw. opcji “Superpremium” i scenariusz ten powoli staje się rzeczywistością. Internauci dokopali się do kodu aplikacji Spotify, w którym odnaleźli nowe efekciarskie logo, ale i coś jeszcze. Do tej pory zakładano, że główną właściwością nowej opcji premium będzie 24-bitowe bezstratne audio. Okazuje się jednak, że lista dodatkowych funkcji będzie o wiele dłuższa!

Superpremium ma również zawierać m.in. niedawno odkryte narzędzia AI do tworzenia playlist oraz zaawansowane instrumenty do miksowania. Co więcej, będą dostępne także dodatkowe godziny słuchania audiobooków. Ma się tam pojawić też spersonalizowana oferta pod tytułem “Your Sound Capsule”. 

Źródło grafiki: The Independent.com.

Internauci odkryli właśnie na początku tego tygodnia, iż Spotify pracuje nad rozwojem playlist AI. Takie unikatowe miksy mogłyby być tworzone przez algorytm na podstawie podpowiedzi wyznaczonych przez użytkownika. Firma do tej pory oficjalnie nie potwierdziła prac nad tą funkcją, jednakże udało znaleźć się wspomniane jej ślady w kodzie aplikacji.  

Superpremium będzie najprawdopodobniej umożliwiało internautom filtrowanie ich bibliotek na podstawie humoru, aktywności czy też rodzaju muzyki. Być może pojawi się również opcja ustawiania playlist poprzez wybór nastroju oraz liczby bitów na minutę.

W tej ofercie zwiększy się także darmowy czas odsłuchiwania audiobooków – do 20, a być może nawet 30 godzin korzystania. Będzie to opcja idealna dla tych, którzy wolą spędzić więcej czasu nad książkami, a nie chcą za każdym razem dopłacać. CEO Spotify całkiem niedawno ogłosił bowiem, iż zwykła opcja Premium będzie pozwalać klientowi na darmowy odsłuch tylko 15 godzin nagrań. Jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu, by skończyć książkę lub zacząć nową pozycję, będzie mógł dokupić dodatkowy pakiet 10 godzin. 

Źródło grafiki: Soundguys.com.

Audiobooki będą silną częścią Spotify w nadchodzącym czasie. Firma rozpoczęła teraz współpracę z największymi wydawnictwami po to, by wprowadzić do swojej oferty 150 tysięcy książek. Program będzie nazywać się “Audiobooks in Premium” i na razie pojawi się tylko w Wielkiej Brytanii i Australii. Marka planuje rozszerzenie tej funkcjonalności na Stany Zjednoczone jeszcze tej zimy, z kolejnymi rynkami w kolejce. 

Wstępne źródła donoszą, iż za opcję Superpremium w USA trzeba będzie zapłacić 19,99 dolarów, co wynosi w przybliżeniu około 85 polskich złotych. Nie będzie więc to najprawdopodobniej oferta przystępna cenowo dla każdego. Myślę jednak, że bogata biblioteka audiobooków, lepsze efekty dźwiękowe czy nowe funkcje miksów AI będą silnymi argumentami za wykupem tej subskrypcji. Spotify dokładnie wie, co robi – a swoimi innowacjami zamierza zdominować muzyczny rynek streamingowy.  

Czy będzie kolejny sukces? Zobaczymy już wkrótce.

Źródło: Techcrunch.com; Fastcompany.com

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!