Do
góry

Nowy procesor od Qualcomm już na horyzoncie | Snapdragon 865

Firma Qualcomm to bez wątpienia jeden z czołowych producentów mobilnych procesorów. To właśnie procesory tej firmy znaleźć można w wielu urządzeniach mobilnych między innymi flagowych smartfonach. Obecnie flagowym układem jest Snapdragon 855 Plus, jednak już za kilkanaście dni będzie on musiał ustąpić miejsca następcy.

Garść informacji 

A będzie to oczywiście model 865 zgodnie ze schematem nazywania nowych flagowych procesorów przez Qualcomm. Mimo, że nie miał on jeszcze oficjalnej premiery wiemy na jego temat już całkiem sporo, choć nie będzie to jednocześnie układ szalenie rewolucyjny. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie to najbardziej zaawansowany procesor mobilny na rynku. Ośmiordzeniowa jednostka zostanie wykonana w procesie technologicznym 7 nm EUV od Samsunga. Podobnie jak w poprzednich latach nie będą to jednakowe rdzenie, Snapdragon 865 będzie się składał z następujących rdzeni:

  • 1 x Cortex-A77 @ 2.84 GHz
  • 3 x Cortex-A77 @ 2.42 GHz
  • 4 x Cortex-A55 @ 1.80 Ghz

Za generowanie obrazu ma być odpowiedzialny układ Adreno 650, którego wydajność ma wzrosnąć o 17% – 20% względem poprzedniej generacji. Wydajność samego procesora także ma się zwiększyć, a dokładniej o 20% względem modelu 855. Sam procesor doczeka się dwóch wersji, jedna ze wsparciem technologii 5G, która będzie miała na pokładzie modem X55. Druga to standardowym model z modemem X24 i obsługą technologii 4G LTE. Co do obsługi pamięci RAM, to możemy być wręcz pewni wsparcia dla układów LPDDR5. Te będą oczywiście oferować jeszcze szybszy dostęp do danych czy ładowanie aplikacji, ale także maksymalny rozmiar na poziomie nawet 32GB. 

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Premiera

Premiera będzie mieć miejsce najprawdopodobniej podczas tegorocznej konferencji Tech Summit organizowanej właśnie przez Qualcomm. To właśnie podczas tego wydarzenia pokazywane są najnowsze produkty tej firmy, tak jak to miało miejsce przy okazji premiery Snapdragona 855. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 3 – 5 grudnia na wyspie Maui na Hawajach.

Qualcomm Snapdragon 865 w pierwszej kolejności trafi do smartfonów takich producentów jak Samsung, Sony czy Xiaomi. Choć w przypadku Samsunga będą to jedynie modele przeznaczone na rynek Amerykański. Wszystko wskazuje na to, że do końca lutego 2020 roku poznamy pierwsze flagowce z nowym procesorem. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!