Do
góry
Red-Magic-5G-image-5-1420x870

Nubia Red Magic 5G | Gamingowy potwór z ekranem 144 Hz

Smartfony gamingowe zyskują na coraz bardziej na popularności. Pod względem mocy jaka drzemie w tych urządzeniach są to bez wątpienia flagowce, jednak jednocześnie skrywają w sobie dotąd niespotykane, innowacyjne rozwiązania. Dokładnie tak jak dziś zaprezentowana Nubia Red Magic 5G.

Sam smartfon był już bohaterem wielu przecieków, dziś jednak miała miejsce jego oficjalna premiera. ta jak na razie odbyła się w Chinach, natomiast prezentacja globalna ma mieć miejsce na początku przyszłego miesiąca. Nubia Red Magic 5G to przede wszystkim gamingowa bestia do mobilnej rozrywki. Wewnątrz bowiem znalazł się procesor Snapdragon 865 oraz nawet 16GB pamięci RAM. Jednostka centralna to najnowszy, flagowy model, który miał swoja premierę na początku tego roku. 

Na froncie znaleźć musiał się oczywiście ekran. Ten bez wątpienia jest wyjątkowy pod kilkoma względami, ale po kolei…Jest to matryca AMOLED o przekątnej 6.65-cala i rozdzielczości FullHD+. Jak przystało na urządzenie dla graczy, ekran jest odświeżany z częstotliwością 144 Hz, natomiast sensor dotyku pobiera dane z częstotliwością 240 Hz. Ciężko dokładnie określić liczbę aplikacje, które obsłużą takie odświeżanie, jednak można się spodziewać, że duże gry mobilne takie jak Fortnite czy Call of Duty już szykują stosowną aktualizację. 

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Co ważne w ekranie nie znalazło się żadne wycięcie na kamerkę do selfie, górna i dolna ramka jest za o zauważalnie grubsza. W górnej znalazła się oczywiście kamera, dolna natomiast pełni funkcję wyłącznie estetyczną. Pomimo grubszych ramek, smartfon prezentuje się wciąż bardzo dobrze, jest to też w dużej mierze spowodowane całkiem sporym ekranem. 

Na wasze dane zostało przeznaczone 128 GB lub 256 GB w standardzie UFS 3.0, czyli najszybciej jak narazie dostępnej pamięci na rynku. W przypadku pamięci RAM sprawa sprawa wygląda dość ciekawie. Podstawowy model ma oferować ju dość standardowe 8GB, natomiast w sprzedaży pojawią się warianty o pojemności 12 oraz 16GB. Wrażenie robi także bateria, w tym modelu ma mieć pojemność 4500 mAh, a proces ładowania ma być znacznie szybszy dzięki zastosowaniu technologii szybkiego ładowania o mocy aż 55W. 

Jednak czym byłby telefon przeznaczony dla graczy bez funkcji gamingowych. Tych oczywiście nie zabrakło w Nubii Red Magic 5G i o dziwo mogą być bardziej funkcjonalne niż wam się wydaje. Na początek chłodzenie, to w tym smartfonie, podobnie jak w modelu poprzednim jest aktywne. Wewnątrz smartfona znalazł się niewielki wentylator turbinowy, który pobiera chłodne powietrze z lewej krawędzi urządzenia, a rozgrzane wyrzuca po prawej. Dlaczego tak? Podczas gry smartfon zazwyczaj trzymać będziecie poziomo, dlatego to doskonałe rozwiązanie by nie zasłonić przypadkowo wlotu czy wylotu powietrza. 

Sam wentylator będzie działać nie tylko w trakcie gier, ale także podczas ładowania. Został on umieszczony nad baterią dzięki czemu generowany przez niego ruch powietrza będzie chłodzić także ją. Może się to okazać szczególnie przydatne w trakcie ładowania z pełną mocą 55W. To właśnie wtedy bateria może się nagrzać mocniej niż podczas standardowej pracy. 

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Dodatkowo na prawej krawędzi znalazły się dwa triggery pojemnościowe. Te do złudzenia przypominają montowane na krawędzi czytnik linii papilarnych. Nubia jak na razie nie potwierdziła czy te będą dodatkowo wciskane czy też wystarczy je jedynie dotknąć. Według oficjalnych danych te mają być odświeżane z częstotliwością 300 Hz przez co znacznie ma się zwiększyć ich precyzja. Nie zabrakło też złącza słuchawkowego 3.5mm. 

Warto w tym momencie wspomnieć kilka słów o możliwościach łączności tego smartfona. Poza tytułowym 5G, które działa w obydwu standardach zarówno SA jak i NSA. Nubia Red Magic 5G obsługuje także najnowszy standard bezprzewodowego internetu czyli Wi-Fi 6. 

Całość pracuje w oparciu o system Android 10 z nakładką Red Magic OS. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o aparatach, choć jest to urządzenie skierowane dla graczy ZTE zdecydowało się na zastosowanie potrójnego aparatu. W jego skład wchodzi aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix (Sony IMX686), do tego 8 Mpix obiektyw szerokokątny oraz 2 Mpix oczko makro. 

ZTE w modelu Nubia Red Magic 5G umieściło też potrójny aparat fotograficzny. Składa się on z głównego sensora Sony IMX686 64 MP, szerokokątnego obiektywu z matrycą 8 MP i kamerki 2 MP do zdjęć makro. Przedni aparat do selfie ma sensor 12 MP. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką Red Magic OS. Producent zdecydował się także umieścić wewnątrz zaawansowany system chłodzenia, który powinien podczas intensywnego korzystania z urządzenia.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Na koniec pozostały oczywiście ceny. Wersja podstawowa, która będzie oferować 8GB pamięci RAM oraz 128GB na wasze dane ma kosztować około 540$ (2129 zł), a kolejne wersje prezentują się następująco:

  • 12/128 GB – 585$ (2305 zł)
  • 12/256 GB – 625$ (2465 zł)
  • 16/256 GB – 712$ (2805 zł)

Do sprzedaży ma trafić też wersja transparentna, która doskonale obrazować będzie między innymi pracę aktywnego chłodzenia w tym smartfonie. Dostępne będą dwa następujące warianty:

  • 12/256 GB – 655$ (2580 zł)
  • 16/256 GB – 740$ (2915 zł)
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!