Do
góry
bigstock-Ryazan-Russia-March-238622704

Ochrona przed SPAM’em w Wiadomościach dla Androida!

Wiadomości Google, to aplikacja skierowana dla użytkowników Androida, która zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak za sprawą kilku przydatnych funkcji oraz częstych aktualizacji. Jedną z najnowszych ma być ochrona przed spamem jaki otrzymujemy w wiadomościach SMS. Już standardową taktyką Google jest stopniowe udostępnianie nowej funkcjonalności coraz większemu gronu odbiorców, nie inaczej jest w tym przypadku.


Smartfony NAJTANIEJ! 
Najtaniej iPhone X
Cena Galaxy S9
Huawei Mate 20


Jak zauważyli niektórzy użytkownicy po wejściu do aplikacji, pojawia się okienko informujące o nowej funkcji wraz z możliwością natychmiastowego przejścia do ustawień. Poinformowanie Google o spamerskich wiadomościach wymaga udostępnienia niektórych informacji w tym 10 ostatnich niechcianych wiadomości. Jednakże nie udostępnicie waszego numeru telefonu czy faktycznej treści wiadomości w raporcie.

“To help identify spammers, Google temporarily stores the phone numbers of people sending and receiving messages with you and the times they messaged with you, but does not store your phone number or the content of these messages.”

Jeżeli już należycie do grona szczęśliwców, którzy otrzymali tę funkcję możecie z powodzeniem ją wyłączyć po przejściu do zakładki Ustawienia -> Zaawansowane. Znajdziecie tam możliwość wyłączenia ochrony przed spamem. Dane, które dostarczają użytkownicy na temat niechcianych wiadomości są wykorzystywane tylko i wyłącznie do poprawy działania ochrony.

via Android Police

Na ten moment funkcja niestety nie jest szeroko dostępna dla użytkowników i wciąż wymaga aktualizacji ze strony serwera, innymi słowy nawet jeżeli posiadacie najnowszą wersję możecie nie znaleźć tam omawianej funkcji.

W nawiązaniu do informacji jakie podaje Google na temat aplikacji Allo oraz Hangouts z początku grudnia to właśnie Messages ma być główną aplikacją do komunikacji rozwijaną przez giganta. Dodatkowo w najbliższej przyszłości web-service jaki oferują Wiadomości ma zostać przeniesiony z witryny Android.com do Google.com.

Źródła:

  1. 9to5google
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!