WWDC23

Apple: konferencja WWDC23 online już w czerwcu!

WWDC to jedno z tych technologicznych wydarzeń, które już na stałe wpisało się w coroczny grafik wszystkich miłośników technologii. Apple potwierdziło ostatnio, że w tym roku WWDC23 odbędzie się w zasadzie już niedługo, bo na początku czerwca!

Amerykański gigant technologiczny właśnie zapowiedział, że w czerwcu odbędzie się wyczekiwana tegoroczna edycja ich kultowej konferencji.

Zniecierpliwieni miłośnicy technologii wyczekują tego wydarzenia, które będzie można śledzić już niedługo za pomocą internetowej transmisji.

WWDC23 już od 5 do 9 czerwca!

Apple za pośrednictwem swojego bloga, poinformowało w środę o terminie odbywania się tegorocznej konferencji WWDC23 (Worldwide Developers Conference). Technologiczne święto potrwa od 5 do 9 czerwca 2023 roku, a wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić jego przebiec za pomocą dostępnej transmisji online. W trakcie samego wydarzenia zostaną poruszone między innymi interesujące tematy, jak nowe osiągnięcia w rozwoju systemów iOS, macOS i watchOS.

WWDC - Susan Prescott

WWDC to jeden z naszych ulubionych okresów w roku w Apple, ponieważ jest to okazja do kontaktu z utalentowanymi programistami z całego świata, którzy sprawiają, że ta społeczność jest tak niezwykła. […] Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wielu z Was w Internecie i osobiście na tym wyjątkowym wydarzeniu!

wiceprezes Apple ds. Worldwide Developer Relations,
Susan Prescott

Oprócz głównych ogłoszeń, w trakcie tegorocznego WWDC odbędą się także różnego rodzaju sesje czy laboratoria. Warto również wspomnieć o możliwości porozmawiania z największymi profesjonalistami z branży, w tym między innymi inżynierami Apple! Co więcej, niektórzy szczęśliwcy spośród deweloperów i studentów, będą mieli możliwość stacjonarnego uczestnictwa w pierwszym dniu (5 czerwca) w Apple Park. Tam będą mogli na żywo wysłuchać przemówienie inauguracyjne i orędzie State of the Union. Liczba miejsc jest oczywiście ściśle ograniczona, a szczegółowe informacje zostały udostępnione w dedykowanej aplikacji i bezpośrednio na stronie Apple Developer.

Co działo się w trakcie WWDC22?

Jak już wspominaliśmy na samym wstępie, WWDC ze względu na swoją bardzo bogatą historię jest jednym z najbardziej kultowych wydarzeń w branży. Ciężko się temu jakkolwiek dziwić, skoro pierwsza edycja Worldwide Developers Conference odbyła się w 1983 roku, w Monterey, w stanie Kalifornia. Co ciekawe, przez długi czas konferencyjne prezentacje były poufne, a dopiero od kilku lat ogólnodostępne transmisje można oglądać w Internecie.

WWDC22 - zdjęcia
Tim Cook podczas WWDC22 (źródło: Apple Newsroom)

Wydarzeń z konferencji sprzed blisko 40 lat oczywiście nie będziemy wspominali w tym tekście, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przypomnieć, co Apple zaprezentowało w trakcie WWDC22. Technologiczne święto firmy z Cupertino rozgrywało się w dniach 6-10 czerwca 2022 roku, a na terenie Apple Park zorganizowano „wyjątkowe wydarzenie dla deweloperów, uczniów i studentów oraz mediów”.

WWDC22 - zdjęcia
premiera iOS 16 na WWDC22 (źródło: Apple Newsroom)

Pokazano tam nowy ośrodek Apple Developer Center, a obecni uczestnicy mieli okazję na własne oczy zobaczyć „przeprojektowanego MacBooka Air i udoskonalonego 13-calowego MacBooka Pro z przełomowym czipem M2.” Nie należy zapominać także o zaprezentowanych wtedy nowych funkcjach w systemach: iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura i watchOS 9 czy nowych technologiach dla deweloperów, usprawniających tworzenie aplikacji do AppStore.

Czekacie na tegoroczną edycję konferencji WWDC od Apple? Czego najbardziej oczekujecie lub czego spodziewacie się po amerykańskim gigancie?

ŹRÓDŁO: GSMARENA, Apple Newsroom

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!