Ogromne podwyżki cen Amazon Prime w Europie!

Ogromne podwyżki cen Amazon Prime w Europie!

Podwyżki cen za subskrypcję Amazon Prime najbardziej odczują mieszkańcy Francji. Wspomniane ceny poszybują w górę już we wrześniu, ale na ten moment nie powinniśmy obawiać się wspomnianych podwyżek w Polsce!

Przypominamy!

Czym jest Amazon Prime?

Amazon Prime to usługa amerykańskiego przedsiębiorstwa, w skład której wchodzi chociażby Amazon Prime Video czy Prime Gaming. Nowi klienci Amazon Prime mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, po którym można całkowicie zrezygnować z oferty lub skorzystać z jednego z dwóch dostępnych planów płatności. Tańszą opcją jest plan roczny, w ramach którego przyjdzie nam płacić jedynie 49 zł rocznie (około 4 zł miesięcznie). Drugą z dostępnych opcji jest plan miesięczny, kosztujący 10,99 zł (około 132 zł rocznie).

oferta amazon prime

W ramach wspomnianej subskrypcji otrzymujemy darmową i szybką dostawę zamówień z Amazon (nawet na następny dzień, bez minimalnej kwoty zamówienia)! Do tego Prime Video, czyli najnowsze filmy i seriale, a także oryginalne produkcje Amazon.

Nie zapominamy również o Prime Gaming, który oferuje dostęp do wielu gier na PC, darmową zawartość do wielu produkcji, a także comiesięczną, darmową subskrypcję Twitch. Przy wymienianiu korzyści płynących z Amazon Prime należy wspomnieć o wydarzeniu Amazon Prime Day, w trakcie którego subskrybenci otrzymują dostęp do najlepszych okazji!

Reklama

Subskrypcja od Amazon w Polsce

amazon polska
centrum Amazon pod Szczecinem (źródło: Mike Mareen / Shutterstock.com)

W marcu tego roku pisaliśmy o debiucie usługi w Polsce, a także o rozmowie wiceprezesa AP z dziennikiem Gazeta Wyborcza. Alex Ootes stwierdził wtedy, że ma nadzieję, iż wprowadzenie subskrypcji do Polski zajmie mniej czasu, niż w przypadku tureckiego rynku. Aby lepiej zobrazować całą sytuację warto przytoczyć konkretne daty. Mianowicie debiut Amazon w Turcji to wrzesień 2018 roku, a debiut subskrypcji Prime to również wrzesień… ale dwa lata później (2020).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Amazon Prime Day już w Polsce!

Amazon Prime Day w tym roku po raz pierwszy pojawiło się oficjalnie w Polsce! W dniach 12-13 lipca subskrybenci Prime będą mogli skorzystać ze specjalnych, dedykowanych promocji, a także odebrać ponad 30 darmowych gier!

Czytaj artykuł

Marzenia wiceprezesa spółki zostały spełnione, bowiem na dostęp do subskrypcji musieliśmy czekać jedynie nieco ponad pół roku! Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, sześć miesięcy to dość krótki okres zwłaszcza, gdy spojrzymy na turecki przypadek. Dostęp do Prime otrzymaliśmy w październiku 2021 roku, a już w połowie lipca mogliśmy cieszyć się z Amazon Prime Day! Warto również wspomnieć, że Amazon zawitał do Polski z bardzo atrakcyjną ofertą, a obecna cena za subskrypcję jest wręcz śmiesznie niska.

Reklama

Podwyżki w europejskich krajach

historia podwyżek cen amazon prime w usa
historia cen subskrypcji Amazon w USA (źródło: toolsgroup)

Subskrybenci państw objętych podwyżkami zostali o nich ostatnio poinformowani za pomocą wiadomości mailowych. Największe procentowe podwyżki będą miały miejsce we Francji, bowiem cena subskrypcji Prime zostanie tam podniesiona o 43 procent! Na największą dopłatę będą musieli przygotować się mieszkańcy Niemiec i Francji, bowiem tam cena subskrypcji wzrośnie aż o 100 zł.  

amazon francja
centrum Amazon pod Paryżem (źródło: Thomas Samson/Agence France-Presse — Getty Images)

Roczne podwyżki cen subskrypcji w europejskich krajach (The Verge):

  • Francja – €49 > €69.90, wzrost o 43 procent (235 zł > 335 zł)
  • Włochy – €36 > €49.90, wzrost o 39 procent (170 zł > 240 zł)
  • Hiszpania – €36 > €49.90, wzrost o 39 procent (170 zł > 240 zł)
  • Niemcy – €69 > €89.90, wzrost o 30 procent (330 zł > 430 zł)
  • Wielka Brytania – £79 > £95, wzrost o 20 procent (450 zł > 540 zł)

Wcześniej wspomniane podwyżki miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, a ceny Prime podniesiono tam ze $119 na $139 (z 560 zł na 655 zł). Co więcej, subskrypcja Amazon jest dostępna w Wielkiej Brytanii od 2007 roku, a nadchodząca podwyżka będzie tam pierwszą w historii. Państwo to jest jednym z największych rynków Amazon, a według badań przeprowadzonych przez Kantar ponad 50% zamieszkujących tam gospodarstw korzysta z subskrypcji Prime.

Agencja Reuters poinformowała, że podwyżki cen są spowodowane „zwiększoną inflacją i kosztami operacyjnymi”. Co więcej, zeszły kwartał był dla Amazonu pierwszym od 7 lat okresem z zarejestrowaną stratą, którą firma tłumaczy „rosnącymi kosztami paliwa, transportu i magazynowania”.

ŹRÓDŁO: The Verge, Wikipedia

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!