OMEN prezentuje 16-calowe laptopy dla graczy

OMEN w swoich nowych laptopach stawia na wszechstronność, aby praca kreatywna, jak i rozrywka była możliwa z poziomu jednego urządzenia. Smukła konstrukcja i flagowe komponenty mają zadowolić nawet wymagające osoby.

HP wypuścił nową linię 16-calowych laptopów z ekranem mini-LED. To pierwsze laptopy z wykorzystaniem tej technologii.

Osoby zajmujące się pracą twórczą, jak i pasjonujące się grami znajdą coś dla siebie.

Hybrydowa praca mogła wywrzeć zapotrzebowanie na sprzęt, dzięki któremu możecie szybko się przerzucić pomiędzy czasem pracy, a rozrywką. Firma HP Inc wczoraj ogłosiła nową linię sprzętu, aby zapewnić niezwykłe doznania z rozgrywki i tym samym umożliwić pracę osobom kreatywnym.

Laptop OMEN Transcend 16

Laptop, który pozwoli na projektowanie 3D i zarazem uciągnie wymagające tytułu, czy to sen? Nie. OMEN Transcend 16 Laptop to najnowszy model stworzony z myślą o łączeniu rozrywki z pracą.

Smukła, lekka obudowa o wadze poniżej 2,1 kg, wykonana z aluminium i magnezu sprawia, że jest to najlżejszy laptop do grania. Po złożeniu jego grubość wynosi 19,9 mm. Jednak niech Was nie zmyli jego wygląd, dlatego że ma on na pokładzie akumulator o mocy 97 Whr.

Ekran, jak już możecie się domyślać, ma przekątną 16-cali i jest wykonany w technologii mini-LED. W tym laptopie jasność na poziomie 1 180 nitów, HDR 1000, i częstotliwości odświeżania 240 Hz, pozwolą na uchwycenie szczegółów. Nie ważne czy mówimy o jasnym niebie, czy zaciemnionych zaułkach. Szczegółowość i oddanie prawdziwych barw jest niezbędne przy pracy grafika, ale również podczas rozgrywek, aby nadać lepszej immersji.

Na pokładzie znalazł się procesor Intel Core i9-13900HX 13. generacji 10 i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4070. Dzięki nim nie musicie się martwić, że Wasz ulubiony tytuł nie zadziała. Taki układ pozwoli również na wykorzystywanie mocy obliczeniowej do renderowania modeli 3D, czy ich samego ich tworzenia.

Przydatna jest technologia OMEN Dynamic Power 11 z OMEN Gaming Hub, która pozwoli na wgląd w pracę pracę procesora i karty graficznej na bieżąco. Możliwe jest również zoptymalizowanie wydajności w zależności czy uruchamiacie grę, czy oprogramowanie Adobe.

Za chłodzenie odpowiedzialne jest OMEN Tempest Cooling z kwadratowymi wywietrznikami, co ma wpłynąć na lepszą cyrkulację powietrza i niższą temperaturę podczas działania.

Laptop OMEN 16

Ten model jest już dla bardziej wymagających graczy. Na nim spokojnie możecie grać w Cyberpunka 2077. Wynik FPS w nim są o 119% lepsze w porównaniu do poprzedniej generacji. Intel Core i9-13900HX 13. generacji lub AMD Ryzen 9 7940HS1110 sprawią, że rozgrywka będzie płynna, bez spodków na wydajności.

Zaś karta graficzna wykorzystana w OMEN 16 to NVIDIA GeForce RTX 4080, a dostępna pamięć to 32 GB DDR5-5600 MHz RAM i 2 TB PCIe Gen4 NVMe TLC M.2 SSD. Takie zestawienie tworzy laptopa do większości gier, z szybkim czasem ładowania informacji. Co ważne taka sama pojemność pamięci jest dostępna w Laptopie OMEN Transcend 16.

Ekran QHD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli ma 16-cali i odświeżanie 240 Hz, co za tym idzie możliwe jest renderowanie pikseli w grach w błyskawicznym tempie. Do góry w ramce ujrzycie kamerę FullHD z fizyczną zasłoną, abyście byli wyraźni podczas wideorozmów, ale mieli również pod kontrolą Wasze bezpieczeństwo. Funkcja Windows Hello zeskanuje Waszą twarz, aby logowanie było szybkie i bezpieczne.

Victus 16 Laptop

Victus 16 to opcja dla osób, które stawiają na pracę, ale gdy zaczyna się czas wolny, to nie odmówią sobie intensywnej rozrywki. OMEN Dynamic Power optymalizuje wydajność dostarczając mocy odpowiednim komponentom.

Procesor na pokładzie można wybrać spośród 2 modeli. Intel Core i7-13700HX 13. generacji lub AMD Ryzen 7 7840HS1110. Karty graficzna NVIDIA GeForce RTX 4070 zapewni świetną grafikę, nawet przy wymagających tytułach.

Wybrane modele z RTX 4050/4060/4070 na pokładzie wykorzystują HP OMEN Tempest Cooling. Dodatkowo czujnik termoelektryczny na podczerwień umożliwia dokładną kontrolę na temperaturą, aby wydajność była na jeszcze wyższym poziomie.

Dostępność i cena

  • OMEN Transcend 16 Laptop będzie dostępny w lipcu tego roku w cenie od 9 999 zł.
  • OMEN 16 Laptop będzie dostępny w lipcu tego roku w cenie od 6 399 zł.
  • Victus 16 Laptop będzie dostępny na HP.com w lipcu tego roku w cenie od 4 999 zł.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: HP

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!