OnePlus 9 – znamy wygląd nowego flagowca!

OnePlus 9 – znamy wygląd nowego flagowca!

Nowy OnePlus 9 najpewniej nie zadebiutuje wcześniej niż wiosną 2021. Co takiego przyniesie nam ta premiera i co ważniejsze czy będzie to rewolucja?

Pomimo tego, że nowych smartfonów tego producenta nie zobaczymy wcześniej niż wiosną przyszłego roku, to już poznaliśmy prawdopodobny wygląd podstawowego modelu. W tym roku OnePlus 8 zadebiutował w dwóch wersjach – podstawowej oraz Pro. Jest duże prawdopodobieństwo, że rok 2021 przyniesie nam podobną premierę. Możemy też liczyć na kolejne urządzenia z linii Nord lub wersję Lite nadchodzących flagowców.

Reklama

Powrót do korzeni?

W tym roku OnePlus dość znacząco odszedł od tego, co oferował przez ostatnie lata. Nie otrzymaliśmy przystępnych cenowo smartfonów z najwyższej półki. Te owszem oferowały świetną wydajność, ale nie za tak przystępne pieniądze. W międzyczasie pojawiła się seria Nord, która miała wypełnić tę lukę w portfolio firmy. Nie ma więc wielkich szans na pojawienie się nowych flagowców w cenie sprzed lat.

OnePlus 9

OnePlus 9

Do premiery nowej serii 9 zostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz wiemy o nowych urządzeniach całkiem sporo. Po pierwsze będzie to model flagowy, a zastosowany procesor nie pozostawia ku temu jakichkolwiek wątpliwości. Na pokładzie znajdzie się Qualcomm Snapdragon 888, a zaraz obok niego 8 GB pamięci operacyjnej. Najpewniej będzie to jedna z kilku wersji pojemności RAM jakie trafią na rynek.

OnePlus już przy okazji modelu 8T zrezygnował z zagiętego ekranu. Scenariusz najpewniej powtórzy się z serią 9. Według wielu doniesień nakładka OnePlusa nie specjalnie radziła sobie z poprawną interpretacją dotknięć krawędzi ekranu. Tak więc nowy flagowiec ma mieć płaski 6.55-calowy wyświetlacz.

W lewym górnym rogu znajdzie się pojedynczy otwór na kamerkę do selfie. Do tego będzie to najpewniej matryca Fluid AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz i rozdzielczości FullHD+. Innymi słowy, wszystko wskazuje na to, że front, przynajmniej w wersji podstawowej OnePlusa 9, jest identyczny z modelem 8T.

OnePlus 9

Rewolucja od tyłu

Tym co zmieni się najbardziej są plecki nowych smartfonów. OnePlus już od jakiegoś czasu intensywnie pracuje i cały czas udoskonala design wysp na aparaty. Przez ostatnie kilka lat te właściwie się nie zmieniły, dopiero ostatnio i to tylko w wersjach T było widać znaczące zmiany. Jednak OnePlus 9 przyniesie tutaj prawdziwą rewolucję – prawdopodobnie.

Na zdjęciach, jakie udało się zdobyć serwisowi MobileArena widać dokładnie, że firma wróciła do konfiguracji z dwoma obiektywami. Jest to spory krok biorąc pod uwagę konfigurację wersji 8 lub 8T. Główny obiektyw najpewniej nie ulegnie zmianie i będzie to klasyczna już matryca 48 Mpix. Drugi obiektyw, jaki znajdzie się na pleckach to prawdopodobnie szeroki kąt. Tak czy inaczej całość znacząco przypomina swoim designem tegoroczne iPhoney.

OnePlus 9

Pod aparatami znalazł się jeszcze jeden tajemniczy sensor. Trudno w tym momencie określić, za co dokładnie odpowiada. Może to być klasyczna kamera głębi lub sensor makro. Jednak jest szansa, że OnePlus postawił na rozwiązanie znane z tegorocznych urządzeń Apple, czyli LiDAR.

Reklama

Premiera wiosną

Więcej informacji poznamy najpewniej w nadchodzących tygodniach, kiedy z każdym dniem będziemy się coraz bardziej zbliżać do premiery. OnePlus zwykle prezentuje swoje flagowe smartfony na początku kalendarzowej wiosny, czyli w okolicach kwietnia. Do tego czasu powinniśmy poznać znacznie więcej szczegółów dotyczących flagowców. 

Źródło: The Verge, PhoneArena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!