OnePlus ma problem | Fani nie chcą nowych flagowców!

OnePlus ma problem | Fani nie chcą nowych flagowców!

OnePlus zdaje się mieć ogromny problem. Ostatnie tygodnie nie były dla tej firmy zbyt łaskawe, najpierw pojawiły się informacje o fali zwolnień, jaka przetoczyła się przez oddziały OnePlusa w Europie. Teraz pojawiały się nowe informacje o niewielkim zainteresowaniu najnowszymi smartfonami.

Informację o zwolnieniach podał serwis Engadget, według opublikowanego raportu biura w Wielkiej Brytanii, Niemczach i Francji zostały znacznie zmniejszone. Pojawiły się głosy o zwolnieniach sięgających nawet 80% personelu danego oddziału. Oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie sugeruje, że rynki tych państw są znacznie mniej obiecujące, a niżeli Finlandia, Dania czy Holandia gdzie nie doszło do zwolnień. Jednocześnie OnePlus podkreśla, że Europa jest dla nich bardzo ważnym rynkiem, niestety ich smartfony wciąż są dostępne tylko u pojedynczych sprzedawców, co znacznie utrudnia ich zakup.

Reklama

Tegoroczna premiera modeli OnePlus 8 oraz 8 Pro podzieliła fanów marki. Początkowo filozofia tworzenia smartfonów była prosta, dać użytkownikom tani i wydajny smartfon. Początkowo znane były, jako „pogromcy flagowców” jednak z biegiem lat filozofia firmy uległa znacznym zmianom, co dobitnie pokazała tegoroczna prezentacja. Nowe modele to prawdzie flagowe urządzenia nie tylko pod względem specyfikacji czy możliwości, ale też niestety ceny. Ta stała się swego rodzaju gwoździem do trumny OnePlusa sprzed lat.

➡ Kup OnePlus 8

➡ Kup OnePlus 8 Pro

➡ Sprawdź cenę OnePlus 7T

Smartfony OnePlus z początku nie oferowały wszystkich znanych z popularnych flagowców rozwiązań. Na ich pokładzie aż do modelu 7T nie było ładowania bezprzewodowego czy normy wodoszczelności. To zmieniło się z tegoroczną premierą, a do to pociągnęło za sobą ogromny wzrost ceny. Ten w pewnym stopniu może być uzasadniony dla wersji z dopiskiem „Pro”, ze względu na potężną konfigurację 12 GB pamięci RAM oraz 256GB na dane. Jednak wersja podstawowa jest delikatnie mówiąc mało atrakcyjna, szczególnie, jeżeli zestawi się ją z modelem 7T.

Podobne głosy podnoszone są w różnego rodzaju rozmowach na forach i to niekoniecznie tych branżowych. Zwykle wraz z pojawieniem się nowego modelu na rynku polecanie starczych modeli raczej nie ma sensu. Jednak są wyjątki od tej reguły a jedną z nich jest właśnie OnePlus 8. Na łamach serwisu AndroidAuthority przeprowadzona została ankieta. Pytanie było proste, czytelników zapytano czy woleliby kupić – OnePlusa 7T (obecnie za ok. 500$), bazową wersję modelu 8 (700$) czy też 8 Pro (900$). W ankiecie łącznie wzięło udział 16.5 tys. osób, warto w tym momencie dodać, że nie była to reprezentatywna grupa i nie można tych wyników przekładać na całą populację.

➡ Kup OnePlus 8

➡ Kup OnePlus 8 Pro

➡ Sprawdź cenę OnePlus 7T

Jednak dysproporcja tych wyników daje wiele do myślenia. Za zakupem modelu OnePlus 7T opowiedziało się ponad ¾ ankietowanych, a dokładniej 76.95%. Na drugim miejscu wylądował model 8 Pro z wynikiem 14.25%, a ostatnie miejsce przypadło modelowi OnePlus 8 w wersji standardowej z wynikiem 8.81%. Jak już wcześniej wspominałem, w żadnym przypadku nie jest to grupa reprezentatywna, jednak sami fani marki OnePlus zauważają, że z firmą dzieje się źle.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!