OnePlus Open – flagowiec, który otworzy oczy przeciwnikom składaków!

OnePlus Open – flagowiec, który otworzy oczy przeciwnikom składaków!

Choć rynek składaków rozwijał się z miesiąca na miesiąc, brakowało na nim propozycji, która mogłaby nieźle namieszać. Wszystko wskazuje na to, że ten czas już nadszedł, bowiem OnePlus Open to flagowiec, który bardzo dobrze spełni się w tej roli!

Chiński producent OnePlus oficjalnie dołączył do pojedynku o pozycje na rynku składaków, prezentując dziś swoją pierwszą otwieraną propozycję!

OnePlus Open to dobrze wyglądający flagowiec, który na pierwszy rzut oka ma wszystko, co może być potrzebne, aby już zaraz przejąć fotel lidera!

Reklama

OnePlus Open – lekkość i trwałość

OnePlus Open jest dostępny w kolorze Emerald Dusk, czyli „charakterystycznej zieleni zarezerwowanej wyłącznie dla flagowych modeli marki”.

OnePlus Open - plecy

Podczas pierwszego kontaktu z nowym smartfonem od OnePlus, jesteśmy w stanie wyczuć jego niską wagę (245 g) która – w połączeniu z dużymi ekranami i eleganckim designem – robi jeszcze lepsze wrażenie.

Mimo tego, dzięki doborowi odpowiednich materiałów oraz zoptymalizowanej konstrukcji, składany flagowiec OnePlus jest niezwykle wytrzymały. Wykorzystano w nim zawias Flexion Hinge, składający się „z zaledwie 69 części w porównaniu ze średnią w branży wynoszącą ponad sto”.

OnePlus Open - składany ekran

O wytrzymałości składania świadczy certyfikat od TÜV Rheinland, przed uzyskaniem którego OnePlus Open został poddany ekstremalnym testom i milionowi prób złożenia, co według producenta odpowiada ponad stu cyklom złożenia dziennie przez ponad 10 lat”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Producent smartfonów i… klawiatur? – test OnePlus Keyboard 81 Pro

To nie jest typowa recenzja, gdyż OnePlus Keyboard 81 Pro to nietypowy produkt. Mimo, że klawiatury są dobrze znane każdemu, to jedynie niewielkie grono osób będzie skłonnych ją kupić, ale to właśnie niszowość czyni ją ekstremalnie interesującą.

Czytaj artykuł

OnePlus x Hasselblad = świetne aparaty

Na plecach pierwszego flagowca od OnePlus znalazł się potrójny zestaw aparatów, w którym główną rolę gra 48-megapikselowy aparat z matrycą SONY LYTIA-T808 „Pixel Stacked” z optyczną stabilizacją obrazu (ISO).

Znalazło się tam także miejsce na 64-megapikselowy teleobiektyw z 6-krotnym bezstratnym zoomem i OIS oraz ultraszerokokątny, 48-megapikselowy obiektyw z automatycznym ustawianiem ostrości.

OnePlus Open - aparaty

OnePlus Open otrzymał także dwa aparaty selfie po 20 Mpix – jeden z nich znalazł się na głównym, a drugi na zewnętrznym ekranie.

Dodatkowe informacje o obiektywach

Na pokładzie znalazła się także technologia „Pixel Stacked”, (znana również jako „Dual-Layer Transistor Pixel”), która charakteryzuje się nowym sposobem ułożenia pikseli. Dzięki takiemu rozwiązaniu, obiektywy rejestrują znacznie więcej światła, mimo mniejszej powierzchni fizycznej matrycy.

OnePlus Open - obiektywy

Na docenienie zasługuje również wspomniany wcześniej teleobiektyw, który – oprócz 3-krotnego zoomu optycznego i 6-krotnego bezstratnego zoomu cyfrowego – zapewnia nawet 120-krotne powiększenie Ultra Res Zoom.

Dzięki współpracy z Hasselblad, OnePlus wprowadził do swojego smartfona ulepszony tryb portretowy. Flagowy składak bardzo dobrze radzi sobie przy słabym oświetleniu, „zapewniając śledzenie głębi na poziomie lustrzanki cyfrowej”.

W składanym smartfonie zdecydowanie nie brakuje wyświetlaczy

Jednym z powodów, dla którego ludzie wybierają składane smartfony, jest rzecz jasna większa przestrzeń robocza. W przypadku modelu OnePlus Open do dyspozycji mamy dwa wyświetlacze AMOLED ProXDR 2K o częstotliwości 120 Hz (ekran zewnętrzny, ale i wewnętrzny, który rozmiarami przypomina ekran tabletu).

OnePlus Open - wyświetlacz wewnętrzny

Ekran zewnętrzny o przekątnej 6,31 cala i proporcji 20:9 oferuje szczytową jasność na poziomie 2800 nitów oraz tryb wysokiej jasności (HBM) do 1400 nitów. Za jego ochronę odpowiada powłoka Ceramic Guard, „o 20% bardziej odporna na uderzenia niż szkło Gorilla Glass Victus firmy Corning”.

Wewnątrz skrywa się wyświetlacz o przekątnej 7,82 cala, wzmocniony aż trzema warstwami ochronnymi. Mowa o ultracienkim szkle przykrywającym wyświetlacz OLED, warstwą TPU chroniąca przed uderzeniami i antyrefleksyjną powłoką.

OnePlus Open - ekran i plecy

Na plecach flagowca o pokaźnych rozmiarach znalazły się szklane panele wykonane z materiału Gorilla Glass 5, zaś obudowa spełnia standard IPX4.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

W czym idealnie sprawdza się OnePlus Nord 3 CE Lite?

OnePlusy zawsze w jakiś interesujący sposób wyróżniają się na tle wszystkich innych smartfonów, ale OnePlus Nord 3 CE Lite odstaje od konkurencji czymś zupełnie nietypowym. Mianowicie jest mistrzem sprawiania pozorów, ale czy to aby na pewno dobra cecha?

Czytaj artykuł

Co napędza składanego flagowca?

Wewnątrz modelu OnePlus Open znajdziemy procesor Snapdragon 8 Gen 2, 16 GB pamięci RAM LPDDRX5 „przyśpieszonej przez autorskie oprogramowanie RAM-Vita firmy OnePlus” oraz 512 GB pamięci na dane.

OnePlus Open - specyfikacja

Przy życiu utrzymuje go akumulator o nietypowej pojemności 4805 mAh z technologię SUPERVOOC o mocy 67 W. Za jej pośrednictwem smartfon ten możemy naładować od 0 do 100% w zaledwie 42 minuty!

OnePlus oferuje użytkownikom ich nowego smartfona dostęp do Wi-Fi 7, funkcję „dual 5G”, a także cztery lata aktualizacji systemu Android oraz pięcioletnie wsparcie w kwestii aktualizacji zabezpieczeń.

OxygenOS 13.2 – lista zmian w systemie

System OxygenOS 13.2 Open Canvas, na którym oparto model Open, ma pomóc w poprawie bieżącej wydajności, przede wszystkim podczas wyświetlania wielu okien na dużym ekranie.

OnePlus Open - OxygenOS 13.2

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, aż 95% popularnych aplikacji „zachowuje kompatybilność z rozszerzoną przestrzenią ekranu bez wymuszania korekt wizualnych czy zmiany rozmiaru”.

Dzięki obecności Open Canvas, na ekranie możemy wyświetlać maksymalnie cztery okna aplikacji, w miarę potrzeby rozciągając je i zmieniając ich rozmiar. Na dolnej części ekranu pojawił się także pasek zadań, umożliwiający łatwy dostęp do ostatnio używanych i wstępnie skonfigurowanych aplikacji.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Takiego basu nie ma nikt! – Test OnePlus Nord Buds 2

OnePlus Nord Buds 2 to słuchawki bezprzewodowe wyróżniające się na wielu płaszczyznach. Zarówno mowa tu o jakości dźwięku, nowych technologiach oraz oprogramowaniu. Ale czy to oznacza, że są ogólnie dobre? Tego dowiecie się z tej recenzji!

Czytaj artykuł
Reklama

OnePlus Open – cena, dostępność

OnePlus Open jest dostępny w przedsprzedaży od 19 października w jednym wariancie pamięciowym: 16/512 GB, w kolorze zielonym, za 8999 zł.

OnePlus Open - kolor

Klienci, którzy zakupią nowego składanego flagowca od OnePlus do 31 października, otrzymają w zielone słuchawki OnePlus Buds Pro 2 za 0 zł!

Czy w przeciągu ostatnich miesięcy i premier zmieniliście swoje zdanie na temat składaków? Jak według Was OnePlus Open wypada na tle konkurencji?

ŹRÓDŁO: OnePlus

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!