OnePlus Pad to tablet, o który nikt nie prosił!

OnePlus Pad to tablet, o który nikt nie prosił!

OnePlus Pad to nazwa, która została oficjalnie zarejestrowana jako znak towarowy. Firma szykuje się na duże zmiany.

OnePlus Pad to… Tablet?

Reklama

W dokumentach unijnych można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, jak na przykład nieoficjalnie publikowane nazwy nowych produktów. Tak było z OnePlus Pad. W bazie EUIPO (Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) odnaleziono informację o przyznaniu praw do tego właśnie znaku towarowego. Dodatkowo trafił on do kategorii obejmującej m.in. tablety.

To zaskakujący ruch ze strony OnePlus, firmy znanej przede wszystkim z tanich, ale wysokiej klasy smartfonów. Wszyscy spodziewali się, że firma przygotowuje kolejnego flagowca, który ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Jeśli plotki okażą się prawdą, dostaniemy coś całkowicie innego. Nie ma także żadnego potwierdzenia, że OnePlus Pad faktycznie będzie tabletem. Wspomniana kategoria obejmuje także inne sprzęty elektroniczne.

Według plotek nie tylko OnePlus miałoby pracować nad nowym tabletem. Inne firmy jak Vivo, realme czy OPPO także przygotowują projekty urządzeń z tej kategorii. Również Xiaomi jest zainteresowanie tymże rynkiem, który został mocno zdominowany przez Apple oraz Samsunga. Czy nadejdzie nowa fala tabletów, które nie będą wyjątkowo tanimi i dość zawodnymi alternatywami wobec dużych marek? Czas pokaże. 

Reklama

Nie koniec zmian

Firma ogłosiła również niedawno swoją nową strategię aktualizacji dla różnych urządzeń, przy czym flagowce od czasu OnePlus 8 otrzymują trzy lata aktualizacji Androida i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli chodzi o starsze telefony premium klasy średniej od OnePlus, otrzymają one tylko dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego wraz z trzyletnimi poprawkami bezpieczeństwa.

Co więcej, OnePlus zasugerował również ujednolicenie bazy kodów OxygenOS i ColorOS, co stanie się z Androidem 12. Nie wiadomo czy przełoży się to na ujednolicone działanie oprogramowania na przyszłych urządzeniach OnePlus. Dodatkowo ich aplikacja OnePlus Switch zmienia nazwę na Clone Phone, dopasowując nazwę do podobnej aplikacji swojego partnera OPPO. Zmiana nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play. 

Coraz więcej osób sądzi, że zmiany strategiczne oznaczają koniec marki OnePlus. W styczniu 2021 roku OnePlus poinformował, że łączy “niektóre możliwości badawczo-rozwojowe” z chińską spółką Oppo, a w czerwcu 2021 roku obie firmy ogłosiły, że integrują się jeszcze mocniej.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

OnePlus integruje się z Oppo. Czy to koniec marki?

Pete Lao ogłosił, że OnePlus integruje się z Oppo oraz zacieśnia współpracę ze swoim partnerem. Czyżby to był koniec dla chińskiej marki?

Czytaj artykuł

Korzystacie z tabletów?

Źródła: ArsTechnica, TechSpot, Nintendo-Power, AndroidPolice

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!