Do
góry

OPPO Find X3 Pro zadebiutuje już 11 marca!

W ubiegłym roku niedane nam było cieszyć się z polskiej premiery flagowca od OPPO, zdaje się, że w przypadku modelu Find X3 Pro będzie zupełnie inaczej!

A przynajmniej mamy taką nadzieję, bo ten zapowiada się wprost fenomenalnie. Szczególnie, jeżeli spojrzymy na to, co ma oferować i jak wypada na tle konkurencji. Firma OPPO ma za sobą niezwykle udany rok także w naszym kraju. Co prawda jeszcze nie może równać się z takimi gigantami jak Samsung czy Xiaomi, ale jest na dobrej drodze.

OPPO Find X3 Pro

Model Find X2 Pro niestety w ogóle nie trafił na nasz rynek. Szkoda, bo było to urządzenie jedyne w swoim rodzaju, nie tylko pod względem możliwości, ale i designu. Jako jeden niewielu smartfonów został wykończony eko-skórą. Jednak to, co ma zaoferować OPPO Find X3 Pro znacznie przewyższa ubiegłorocznego flagowca.

OPPO Find X3 Pro

Wygląd zewnętrzny modelu Find X3 Pro to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Przynajmniej nie w takim wydaniu. Największym wyróżnikiem obecnych smartfonów są już od kilku lat wyspy na aparaty. Te mogą pełnić rolę odcisku palca danego smartfona. W końcu teraz smartfony tylko w ten sposób można od siebie odróżnić, bo cała reszta konstrukcji w Androidowym świecie to jedna i ta sama bryła.

OPPO Find X3 Pro

Wyspa na aparaty, jaka ma znaleźć się na pleckach OPPO Find X3 Pro przywodzi nieco na myśl tę zastosowaną w ostatnich dwóch generacjach iPhone’ów z dopiskiem Pro. Z tą różnicą, że w przypadku OPPO będzie obrócona o 180 stopni. Po za tym ma zostać znacznie lepiej wpasowana w całą bryłę obudowy, podobnie jak w przypadku najnowszych Samsungów. OPPO jednak nie integruje jej z krawędzią boczną, a bezpośrednio z tyłem za pośrednictwem specjalnie profilowanych ceramicznych plecków.

Potężna optyka

To czy takie rozwiązanie się komuś podoba czy też nie to już kwestia bardzo indywidualna. Trzeba jednak docenić to, co zamknęli w niej inżynierowie z OPPO. Główny obiektyw, jaki znajdzie się w tym smartfonie ma mieć rozdzielczość 50 Mpix. Dodatkowo zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu (OIS) oraz laserowy auto fokus.

OPPO Find X3 Pro

Ten będzie wspierany przez trzy dodatkowe obiektywy, które nie mają, przynajmniej w teorii odbiegać jakością od głównego oczka. Drugi na liście jest szeroki kat, który podobnie jak pierwszy aparat ma mieć rozdzielczość 50 Mpix. Niestety nie poznaliśmy szczegółów dotyczących choćby teoretycznego pola widzenia, jakie ma zaoferować. Następny jest peryskopowy teleobiektyw o rozdzielczości 13 Mpix ze światłem f/3.0.

Dzięki specyfice obiektywów peryskopowych zaoferuje 5-krotny zoom optyczny, zostanie wyposażony także w OIS. Ostatni aparat, jaki znajdzie się na omawianej wyspie to obiektyw macro o rozdzielczości 3 Mpix. Ciekawostką jest natomiast jego konstrukcja, wokół samego obiektywu ma zostać umieszczony specjalny doświetlający pierścień, który znacząco poprawi jego możliwości fotograficzne.

Perfekcyjny ekran

OPPO Find X3 Pro

Podobnie jak miało to miejsce w OPPO Find X2 Pro, tak i model X3 Pro otrzyma jeden z najlepszych ekranów dostępnych na rynku. Ze względu na to, że aparaty w tym smartfonie mogą nagrywać wideo z 10-bitową głębią kolorystyczną, taki też ekran znajdzie się na froncie. Ma być to matryca OLED o przekątnej 6.7-cala i rozdzielczości WQHD+ (3216 x 1440 px). Ponadto będzie odświeżana z częstotliwością 120 Hz.

Wnioskując po przeciekach oraz renderach, jakie powstały na ich podstawie możemy zakładać, że OPPO postawiło na ekran zakrzywiony. To będzie stało w opozycji do trendów, jakie wyznacza między innymi Apple czy Samsung. Chińska firma chce podążać najpewniej własną ścieżką i promować własne rozwiązania.

A co po za tym?

OPPO Find X3 Pro

Pod względem specyfikacji będzie to oczywiście flagowiec w pełnym tego słowa znaczeniu. Zaczynając od topowego Snapdragona 888 oraz 8 lub 12 GB pamięci operacyjnej. Do tego w zależności od wersji otrzymacie 128 lub 256 GB przestrzeni na dane. Tej najprawdopodobniej nie będzie dało się rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Jak już przystało na OPPO, nie zabraknie tutaj sporej baterii. W modelu Find X3 Pro ma pojawić się ogniwo 4500 mAh, ze wsparciem dla technologii SuperVOOC 2.0. Przewodowo smartfona będziecie mogli ładować z mocą 65 W, z kolei bezprzewodowo maksymalna moc spadnie do 30 W. Trochę szkoda, że wciąż OPPO nie pokazało smartfona ze wsparciem dla technologii ładowania 125 W.

Premiera już 11 marca!

Od lewej: Find X3 Pro, Find X3 Neo, Find X3 Lite

Oficjalnie prezentacja została już zaplanowana na 11 marca, czyli pozostało do niej zaledwie kilka dni. W jej trakcie mamy zobaczyć nie tylko OPPO Find X3 Pro, ale także inne smartfony z tej serii. Wśród nich pojawić się ma Find X3 Lite oraz Find X3 Neo. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie będą to nowe smartfony, a modele Reno5 oraz Reno5 Pro ze zmienioną nazwą. Tak przynajmniej karzą wnioskować grafiki, jakie opublikował Evan Blass.

Seria Find X podobnie jak rodzina Reno5 będzie mieć swój debiut w Chinach. Natomiast w późniejszym czasie możemy oczekiwać, że trafią na inne globalne rynki. Jeżeli faktycznie okaże się, że pozostałe urządzenia z serii Find X to praktycznie seria Reno5 to możemy liczyć, że ta trafi także do Polski. Było by to całkiem spore zaskoczenie.

Tak czy inaczej jest, na co czekać. Zarówno w kwestii flagowców jak i smartfonów ze średniej półki, OPPO szykuje dla nas niemałą premierę. Pewne jest też, że nie poznaliśmy wszystkich szczegółów zarówno w przypadku omawianych sprzętów jak i innych wciąż niezapowiedzianych produktów.

Źródło: PocketNow, Twitter

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!