OPPO Find X3 rekordzistą AnTuTu!

OPPO Find X3 rekordzistą AnTuTu!

Co prawda rok się dopiero rozpoczął, a telefonów ze Snapdragonem 888 wciąż nie ma na półkach, ale OPPO Find X3 już góruje w popularnym rankingu!

Nowy procesor Qualcomma to wciąż ogromna niewiadoma. Pierwszym smartfonem, który oficjalnie ma go na pokładzie jest Xiaomi Mi 11. Mimo, że jego oficjalna prezentacja odbyła się jeszcze w zeszłym roku to wciąż nie miał on sklepowej premiery. Według testów, jakie wykonało samo Xiaomi, ich najnowsza konstrukcja osiąga w popularnym benchmarku nieco ponad 708 tysięcy punktów.

Reklama
Snapdragon 888

Warto w tym miejscu wspomnieć, jaki wynik osiągnęła jednostka testowa zbudowana wokół tego układu właśnie przez Qualcomm. Specjalny telefon wyposażony w Snapdragona 888 osiągnął wynik ponad 735 tysięcy punktów. Oczywiście wciąż mowa o testach w aplikacji AnTuTu. Teraz jednak przyszedł czas na OPPO oraz ich podejście do testów syntetycznych.

OPPO Find X3

Zarówno modele od Xiaomi czy też samego Qualcomma nie górują w rankingu najwydajniejszych urządzeń AnTuTu. Ten tytuł należy się wciąż nie zaprezentowanemu oficjalnie smartfonowi firmy OPPO. Jak donosi jeden z najbardziej wiarygodnych leakerów, czyli użytkownik @IceUniverse, to urządzenie to najprawdopodobniej OPPO Find X3. Nie jest do końca jednak jasne czy mowa tutaj o podstawowej wersji, czy może modelu z dopiskiem Pro zaraz obok nazwy.

OPPO Find X3

Tak czy inaczej wynik powyżej 771 tysięcy punktów nie pozostawia wątpliwości. Na chwilę obecną to OPPO ma w swoim posiadaniu najwydajniejszy smartfon z Androidem. Zanim jednak zaczniecie odkładać na ten smartfon swoje ciężko zarobione pieniądze, musicie pamiętać o jednym dość istotnym fakcie. Ten model wciąż nie został zapowiedziany, a co za tym idzie, nie ma pewności czy faktycznie mowa o OPPO Find X3 (Pro).

Ponadto te testy były przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych, a nie domowych. Innymi słowy smartfon miał wręcz idealne warunki do pracy, pracował w pomieszczeniu o stałej ustalonej temperaturze itp. To właśnie to wszystko pozwoliło na osiągnięcie tak oszałamiającego wyniku, choć istnieje oczywiście szansa, że OPPO opracowało rewolucyjny system chłodzenia nowego układu. Jeżeli tak to możemy mówić o rewolucji. Sam wynik dodatkowo pokazuje, jaka moc drzemie w najnowszym układzie Qualcommu oraz ile zależy od odpowiedniego systemu chłodzenia.

OPPO Find X3
Prawdopodobny wygląd OPPO Find X3
Reklama

Co jeszcze zaoferuje flagowiec?

OPPO Find X3 to jednak nie tylko wydajny procesor. Jak już przystało na prawdziwego flagowca, będzie on miał do zaoferowania znacznie więcej. A wśród ciekawych informacji na jego temat znalazła się na przykład wciąż niepełna, ale za to obiecująca specyfikacja aparatów. Na tym polu współpraca OPPO oraz Sony ma się świetnie, a jednym z jej efektów jest zupełnie nowy sensor IMX789.

OPPO Find X3

Jest to bezpośredni następca matrycy, która znalazła się w OPPO Find X2 Pro. W momencie swojej ubiegłorocznej marcowej premiery był jednym z najlepszych fotograficznych smartfonów na ziemi. Nie inaczej może być i w tym przypadku, szczególnie że zaraz obok świetnego aparatu będzie równie oszałamiający ekran, a może nawet kamera do selfie ukryta bezpośrednio pod nim.

Możecie więc zadać sobie pytanie, dlaczego o nim nie słyszeliście? Odpowiedź jest banalna, OPPO Find X2 Pro nigdy nie zadebiutował w polskich sklepach. Można było go oczywiście zamówić bez trudu za granicą, jednak w naszym kraju nie zyskał specjalnego rozgłosu. Bardzo podobny scenariusz może spotkać model X3 Pro. Miejmy jednak nadzieję, że OPPO zdecyduje się przynajmniej zaprezentować te smartfony w naszym kraju.

Źródło: GizmoChina, GSMArena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!