Oppo Reno2 z premierą jeszcze w sierpniu!

Oppo Reno2 z premierą jeszcze w sierpniu!

Oppo Reno to telefon na wielu płaszczyznach rewolucyjny. Między innymi jako jeden z pierwszych zaprezentował 5-cio krotny zoom optyczny oraz 10x zoom hybrydowy. Teraz po zaledwie kilku miesiącach mamy zobaczyć następcę czyli Oppo Reno2.

Na Twitterze Oppo India zostało opublikowane zdjęcie prezentujące Oppo Reno2, a właściwie kontur z zaznaczonymi wszystkimi kamerami. Ten pojedynczy obrazek jest napakowany informacjami na temat nadchodzącej serii smartfonów Reno2.

Reklama

Najważniejszą jest data premiery wyznaczona na 28 sierpnia w Indiach. Najpewniej będziemy musieli poczekać kilka dodatkowych dni na oficjalną zapowiedź lub nawet do targów IFA, które będą się odbywać od 6 do 11 września. Właśnie wtedy spodziewamy się zobaczyć oficjalną zapowiedź najnowszego flagowca.

➡ Zobacz cenę Oppo Reno
➡ Oppo Reno w RTV EURO AGD
➡ Promocje na Smartfony

CO JESZCZE WIEMY O OPPO RENO2?

Jak już wcześniej wspominałem pojedyncze zdjęcie jest wręcz napakowane informacjami dotyczącymi nadchodzących flagowców. Własnie, “flagowców”, ponieważ podobnie jak w przypadku pierwszej generacji Reno była mowa o serii i wtedy otrzymaliśmy kilka modeli takich jak klasyczny Oppo Reno, Oppo Reno X10 czy choćby Oppo Reno 5G. Przy okazji premiery drugiej generacji sytuacja będzie bardzo podobna, choć co do poszczególnych modeli nie ma dalszych informacji.

Obrys widoczny na zdjęciu sugeruje dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest obecność płetwy rekina, która chowa się do obudowy, a sama skrywa między kamerę do selfie czy dwie diody doświetlające. Jeżeli interesują was smartfony z serii Reno możecie obejrzeć nasze wrażenia z modelu Oppo Reno.

Na obrysie widać jednocześnie aż 4 kamery, które będą znajdować się na pleckach urządzenia. Nie było by w tym nic zaskakującego gdyby nie dodatkowy dopisek, a mianowicie X20 zoom. Podobnie jak w przypadku Reno X10 tak i tutaj będziemy mieli do czynienia ze smartfonem wyposażonym w niebagatelny teleobiektyw. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że jest to wartość zoomu hybrydowego czyli korzystającego z połączenia możliwości teleobiektywu oraz przybliżenia cyfrowego. Idąc tym tropem sam zoom optyczny będzie zdolny do aż 10-cio krotnego zbliżenia co i tak jest ogromną wartością w kontekście smartfonów.

➡ Zobacz cenę Oppo Reno
➡ Oppo Reno w RTV EURO AGD
➡ Promocje na Smartfony

Nie wiadomo natomiast nic o zastosowanej technologii, która umożliwiła takie przybliżenie. Na zdjęciu, które zostało zamieszczone na Twitterze nie znalazła się bowiem charakterystyczna prostokątna kamera, która odpowiada właśnie za mechanizm peryskopu. Podobny znalazł się między innymi w modelu Huawei P30 Pro.

Reklama

OPPO RENO2 TO WCIĄŻ NIE FLAGOWIEC MARZEŃ

Nie dalej jak dwa miesiące temu informowaliśmy o prototypowym urządzeniu od Oppo jak i Xiaomi, które frontową kamerę ukryły pod ekranem. Niestety w przypadku smartfonów z serii Reno2 ta technologia nie znalazła miejsca co sugeruje między innymi wysuwana płetwa rekina. Co ciekawe obrys nie zdradza czy nowy smartfon zachował fizyczne przyciski.

Przy okazji przecieków, które dotyczyły serii Reno2 pojawiły się plotki jakoby nowe smartfony miałybyć pozbawione przycisków, a co za tym idzie wyposażone w tak zwany ekran typu Waterfall, który jest opracowywany bezpośrednio przez Oppo. Nowa technoogia ma pozwalać na zakrzywienie krawędzi oraz pozwolić na osiągnięcie symetrii dolnej i górnej ramki.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!