OPPO Reno8 T

OPPO Reno8 T już w Polsce! Czego możemy się po nim spodziewać?

Początek lutego to również pierwsze smartfonowe nowości od OPPO w 2023 roku. Mowa tutaj oczywiście o przedstawicielu serii Reno, czyli modelu OPPO Reno8 T. Czym tak naprawdę jest telefon, za który w wersji 8/128 GB przyjdzie nam zapłacić 1699 zł?

OPPO Reno8 T – pierwsze wrażenia: design smartfona

OPPO Reno8 T, debiutujący w Polsce wraz z początkiem lutego, to smartfon dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Mówimy tutaj o dość klasycznym rozwiązaniu, czyli telefonie w kolorze czarnym (Midnight Black, tj. gwiezdny czarny) oraz nieco mniej popularnym – pomarańczowym (Sunset Orange)

OPPO Reno8 T - czarny
OPPO Reno8 T – Midnight Black

W pomarańczowej wersji kolorystycznej napotkamy się na zastosowanie ekoskóry, która w przeciwieństwie do modelu Reno7, została pozbawiona plastikowych krawędzi. Czarna wersja to już nieco odmienione, autorskie wykończenie OPPO Glow. OPPO Reno8T w tym kolorze to „matowe wykończenie obudowy, na której nie zostają widoczne odciski palców”.

OPPO Reno8 T – Sunset Orange

Z tyłu tego smartfona zastosowano Orbit Light, czyli „diodę powiadomień okalającą tylny obiektyw aparatu, który świeci w ośmiu różnych kolorach”. Każdy z tych kolorów (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, cyjanowy, fioletowy lub biały) można dopasować do konkretnych funkcji, jak informacja o nieodczytanym powiadomieniu czy potwierdzenie ładowania telefonu. Warto również wspomnieć, że OPPO Reno8 T to bardzo lekki smartfon, który waży zaledwie 180 g (czarny – grubość 7,8 mm) lub 183 g (pomarańczowy – grubość 7,85 mm).

Jak z podstawową wydajnością?

Choć na pierwsze testy musimy jeszcze trochę poczekać, tak już teraz możemy nieco bardziej skupić się na samej specyfikacji tego smartfona. Jego głównym rdzeniem jest bowiem ośmiordzeniowy procesor Helio G99, a za jego „siłę do pracy” odpowiada bateria o pojemności aż 5000 mAh! Co więcej, za pomocą funkcji szybkiego ładowania SUPERVOOCTM 33W naładujecie ją od 0 do 100% w nieco ponad godzinę. We wnętrzu polskiej edycji OPPO Reno8 T znajdziecie także 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane.

OPPO Reno8 T

Za lepszą płynność działania ma dodatkowo odpowiadać autorska technologia Dynamic Computing Engine, sprawdzona na testach przez OPPO Labs. Według udostępnionych informacji, dzięki DCE, smartfon ten może działać tak samo płynnie, nawet w momencie, gdy w tle będzie odpalonych 25 aplikacji! Pozostając w temacie płynności, to tą również zauważycie na samym ekranie, dzięki obecności 6,4-calowego wyświetlacza AMOLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz.

Aparaty w Reno8 T również nie zawodzą

Na samym początku warto zauważyć, że OPPO Reno8 T to pierwszy smartfon z serii Reno, na pokładzie którego znalazł się obiektyw portretowy 100 Mpix. Nie należy zapomnieć także o jego ważnych szczegółach, takich jak Tryb Auto na 12 Mpix czy dedykowana matryca OVA 0B40. Choć na tyle tego smartfona znajdziemy zaledwie 2 oczka, tak mimo to producent zdołał umieścić tam mikroobiektyw z „funkcją mikroskopu pozwalającą na 20-krotne lub 40-krotne powiększenie obiektów”.

OPPO Reno8 T - aparat

Znalazł się tam także obiektyw do robienia zdjęć z głębią, zaś z przodu smartfona widnieje 32-megapikselowy aparat do selfie. Przy okazji wspominania o możliwościach OPPO Reno8 T w zakresie robienia zdjęć, nie należy zapominać o wbudowanych, dodatkowych funkcjach. Mowa tutaj między innymi o AI Portrait Super Resolution, Selfie HDR czy Retusz wizerunku SI, które to pozwolą rozwijać nam wyobraźnie przy okazji wykonywania zdjęć.

System ColorOS 13

Warto również wspomnieć, że na pokładzie OPPO Reno8 T znalazła się najnowsza odsłona systemu ColorOS 13. Jednymi z najciekawszych elementów w tym autorskim rozwiązaniu jest obecność funkcji Always-On-Display czy funkcja „Tłumaczenia ekranowego, wbudowana w Google Lens”. Nowa wersja systemu to również wiele poprawek w zakresie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników, dzięki czemu posiadacze OPPO Reno8 T będą mogli lekko odetchnąć z ulgą.

OPPO Reno8 T - ColorOS 13
Nowości w ColorOS 13 (źródło: mysmartprice)

Kiedy Reno8 T pojawi się w polskich salonach? Wraz z początkiem lutego smartfon OPPO Reno8 T powinien zacząć pojawiać się w sklepach internetowych, partnerskich sieciach detalicznych OPPO, a także u operatorów komórkowych. Jak wspominaliśmy wcześniej, telefon ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (pomarańczowa, czarna). Co więcej, w Polsce będziemy mogli nabyć wersję wariantową z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane, za którą przyjdzie nam zapłacić 1699 zł.

Zamierzacie bardziej zainteresować się smartfonem OPPO Reno8 T? Czy według Was nowy twór chińskiego producenta ma szansę na godny odbiór w Polsce?

ŹRÓDŁO: OPPO

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!